Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Kolekcja interesujących zdjęć - stylowa kiecka za 4 miliony zielonych

38 592  
344   63  
W dzisiejszej odsłonie „Kolekcji interesujących zdjęć” znajdziecie, między innymi, idealny punkt widokowy, pewną amerykańską parę rekordzistów oraz nagą księżną z okładki.

#1. Sarkofag w kształcie purpurowego byka płonie podczas ceremonii kremacji członka rodziny królewskiej w Ubud na wyspie Bali.


Przygotowanie kremacji na taką skalę zajmuje dużo czasu i musi być zgodne ze wszystkimi starożytnymi zasadami. Tysiące mieszkańców Bali gromadzi się na tym rytuale, który odprawia siedmiu arcykapłanów. Balijscy Hindusi wierzą, że kremacja ma na celu przywrócenie ciału podstawowych żywiołów: ognia, powietrza, wody, ziemi i pustki. Jeśli rytuał nie zostanie wykonany zgodnie ze wszystkimi zasadami, dusza zmarłego będzie wędrować i nie będzie mogła się odrodzić.

#2. Kahramanmaras, Turcja. Ludzie na szklanym tarasie widokowym Ali Rock, zbudowanym na stromych klifach nad jeziorem.#3. Jeden z nietoperzy uratowanych przez działaczy Ukraińskiego Centrum Rehabilitacji Rękoskrzydłych. Organizacja ta ratuje tysiące nietoperzy w miastach na całej Ukrainie, a następnie wypuszcza je na wolność.#4. Paryż przygotowuje się do organizacji igrzysk olimpijskich.#5. Konna przejażdżka wzdłuż plaży West Wittering w Anglii.#6. Dziewczynki na podobieństwo żywej bogini Kumari w Bhaktapur.


W Nepalu od kilku stuleci z rzędu wybierane jest dziecko – Kumari, które cieszy się szacunkiem nawet najwyższych urzędników kraju. Kumari może zostać dziewczynka przed okresem dojrzewania, wybrana z kasty Shakya ludu Newarów. Dziewczynka powinna mieć idealne oczy i zęby, nie powinna mieć blizn i powinna być cierpliwa.

#7. Skrzydlaty byk (Lamasu) został znaleziony w Niniwie przez francuską misję archeologiczną. Stanowisko archeologiczne Khorsipad w Niniwie.#8. Zaćmienie Słońca.#9. Amerykanka Jessica McDonnell, mierząca 177,8 cm wzrostu, w porównaniu do jej męża Larry'ego, który ma zaledwie 91,44 cm. Małżeństwo trafiło do Księgi rekordów Guinnessa w zakresie największej różnicy wzrostu pary małżeńskiej – wynosi ona 86,36 cm.#10. Nocne ujęcie prac rekonstrukcyjnych katedry Notre Dame w stolicy Francji.#11. Tak pływaczki synchroniczne radzą sobie w londyńskim Covent Garden na 100 dni przed rozpoczęciem letnich igrzysk olimpijskich w Paryżu.#12. Brama Słoni w Kopenhadze (duńska: Elefantporten), znana również jako Wieża Słonia lub „Brama Słonia”, to najsłynniejszy zabytek w okolicy siedziby browaru Carlsberg Breveris.#13. Sukienka z „My Fair Lady”, która została sprzedana za cztery miliony dolarów.#14. Detale Taj Mahal.#15. Języki mrówkojadów olbrzymich mogą mieć długość do 60 cm; mrówkojady mogą zjeść do 30 000 mrówek dziennie.#16. Xenia Florence Gabriela Sophie Iris, księżna Saksonii (37 l.), przeszła do historii, stając się pierwszą członkinią arystokratycznego rodu, która wylądowała na okładce Playboya w negliżu.#17. W czaszce dziecka znajdują się wszystkie zęby – najpierw pojawiają się mleczne, po czym po paru latach wyrastają zęby stałe.#18. Lawa wulkaniczna spływa główną ulicą islandzkiego miasta Grindavik, 8 lutego 2024 r.#19. Kobieta stoi na nadbrzeżu Corniche, naprzeciwko wieżowców w dzielnicy West Bay w stolicy Kataru, Doha.#20. Zabawki Christophera Robina, syna Alana A. Milne'a, autora „Kubusia Puchatka”, Wielka Brytania, 1926 r.


W poprzedniej części: mąż wdowy po Mozarcie

3

Oglądany: 38592x | Komentarzy: 63 | Okejek: 344 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

24.05

23.05

Starsze historie

Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało