Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

10 rzeczy codziennego użytku, które powinieneś wyrzucić

40 894  
144   125  
Czas na wiosenne porządki. Oto kilka wskazówek, jak uporządkować swój dom, aby znów poczuć się świeżo i przyjemnie.

#1.


Puste pudełka po elektronice. Nie użyjesz tych pudełek ponownie, prawdopodobnie nie zamierzasz sprzedawać starej elektroniki, a jeśli tak, to nie potrzebujesz pudełka. Jeśli są tam jakieś informacje o gwarancji lub numerze seryjnym, zrób zdjęcie i wyrzuć to gówno. To tylko zajmuje miejsce.

#2.


Wyrzuć wszystkie stare i przeterminowane produkty kosmetyczne. Balsamy i kosmetyki do makijażu tracą ważność i mogą być siedliskiem groźnych bakterii. Pozbądź się rzeczy, których nie używasz.

#3.


Stara poczta i zbędne dokumenty/rachunki. Nie jestem w stanie powiedzieć, ile osób ma stosy starej poczty, która zajmuje miejsce w ich domach, ponieważ boją się, że ich tożsamość zostanie skradziona, jeśli wyrzucą ją do kosza na śmieci. Jeśli o to się martwisz, kup niszczarkę i po prostu to zniszcz.

#4.


Pozbądź się z szafy ubrań, w których już nie chodzisz albo nie pasują na ciebie. Niezdrowo jest mieć w szafie ubrania, w których czujesz, że musisz schudnąć lub przytyć, aby je zacząć nosić.

#5.


Wyrzuć nadmiarowe pojemniki do przechowywania żywności. Prawie w każdej kuchni znajdzie się jakaś ilość pojemników, których się nie używa. Są też takie z brakującymi pokrywkami albo same pokrywki bez pary. Po co je trzymasz?

#6.


Niektórzy z was muszą naprawdę uważnie tego wysłuchać, ale wyrzućcie stare skarpetki i bieliznę. Są to przedmioty, które można dość łatwo wymienić. Są to przedmioty, które powinny być regularnie wymieniane.

#7.


Idź do swojej kuchni i wyrzuć całą przeterminowaną żywność, która znajduje się w lodówce, spiżarni i szafkach. Wyjmij wszystko, dotknij wszystkiego przynajmniej raz, a gdy już to zrobisz, dobrze przetrzyj szafki i lodówkę. Stare i przeterminowane jedzenie tylko zajmuje miejsce.

#8.


To samo zrób ze swoją szafką z lekami. Przejrzyj wszystkie medykamenty i wyrzuć te przeterminowane – nieważne, czy są na receptę, czy nie. Nie ma z nich już żadnego pożytku.

#9.


Pozbądź się wszystkich urządzeń kuchennych, których nigdy nie używasz, zwłaszcza tych dodatkowych blenderów i robotów kuchennych. Przez większość czasu te rzeczy zajmują cenne miejsce w szafkach i na blacie, więc lepiej się bez nich obejść. Zadaj sobie pytanie: „Czy używałem tego w ciągu ostatnich sześciu miesięcy?”. Jeśli odpowiedź brzmi „nie”, nie jest ci to potrzebne.

#10.


Wyrzuć nadmiarowe długopisy. Nie, ale poważnie, po co ci tyle długopisów, znajdź kilka, które lubisz i pozbądź się reszty.
44

Oglądany: 40894x | Komentarzy: 125 | Okejek: 144 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało