Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Oszustwo oszustwem pogania, czyli największe oszustwa, jakie niosą za sobą nowe technologie

32 993  
270   262  
Rozwój techniki i technologii jest wskazany i bardzo pożądany. Źle jest wtedy, gdy wielkie koncerny zaczynają wykorzystywać to do zdzierania z ludzi pieniędzy, albo przechwytywania ich danych osobowych.

#1.

Zmieniliśmy warunki korzystania z usług. Kliknij tutaj, aby zaakceptować i kontynuować dalsze korzystanie z naszych usług.

Zmiana warunków świadczenia usług po zakupie produktu. To jakbym kupił pizzę z dodatkami, zjadł kilka kawałków, a następnie ktoś by przyszedł i pozdejmował mi dodatki z reszty kawałków.

Kiedyś kupowałem dane urządzenie i wiedziałem co kupuję. Aż niedobrze mi się robi, kiedy sobie pomyślę, że firmy mogą dowolnie je zmodyfikować i zmienić już po zakupie, a ja nie mogę ich za to pociągać do odpowiedzialności.

#2.

Niewymienne baterie.

#3.

Apple. Cała firma. Wszystkie produkty. Płacenie dwa razy więcej niż to jest warte za kiepski system operacyjny i przywilej bycia zamkniętym w ich ekosystemie i ich sklepie z aplikacjami, w którym trzeba płacić za rzeczy, które inni mają za darmo. Do tego dochodzi celowe spowalnianie systemu na starszych modelach telefonów. Ich anty konkurencyjne praktyki biznesowe są haniebne i mam nadzieję, że ktoś kiedyś zniszczy ich doszczętnie. To, co zrobili z portami USB-C w nowym iPhonie, to nowy, wyjątkowy poziom spier*olenia. Poważnie, ludzie, przestańcie kupować drogie i kiepsko wykonane śmiecie Apple.

#4.

Subskrypcje. Gdzie te czasy, kiedy za produkt płaciło się raz i był na zawsze twój? Teraz subskrypcje trafiają nawet do samochodów. Chcesz mieć grzane fotele? Wykup subskrypcję...

#5.

Planowane postarzanie produktu. To już jest od pewnego czasu plaga. Produkty wytrzymują okres gwarancji, a potem kosztownie się psują.

#6.

Brak aktualizacji na starsze urządzenia. Nowe systemy dostępne są tylko dla najnowszych urządzeń, a te mające kilka lat tracą wsparcie producenta.

#7.

Abonament bez reklam? Dobre sobie. Wykupujesz taki abonament i nagle i tam zaczynają pojawiać się reklamy, bo czemu by nie wyciągnąć jeszcze więcej kasy? Reklamy zrujnowały internet. Nie dające się wyłączyć, i jest ich tyle, że treść strony to maleńkie okienko pośród reklam. Ja rozumiem, że każdy chce zarobić, ale nie popadajmy w reklamową skrajność.

#8.

Prowizje banków za wszystko, co jest realizowane cyfrowo.

Chcesz wypłacić swoje pieniądze w bankomacie: prowizja
Chcesz zatrzymać swoje pieniądze: opłaty za prowadzenie konta
Chcesz przelać pieniądze: prowizja (w coraz większej ilości banków)

Poważnie, wszystko działa automatycznie, w 99% przypadków bez interwencji człowieka. Banki już zarabiają na odsetkach od pożyczek, jednocześnie dając nam gówniane odsetki w zamian za pożyczenie naszych pieniędzy (konta oszczędnościowe).

Konieczność płacenia za podstawowe usługi i zautomatyzowane operacje to zdzierstwo.

#9.

Brak prywatności, kradzieże danych i handel nimi.

#10.

Cartridge do drukarek. Nie można sprzedawać tuszu do samodzielnego uzupełnienia?

#11.

Przycisk anulowania subskrypcji nie działa natychmiast. Rezygnacja z subskrypcji zajmuje 15 dni, ale subskrypcja zajmuje 1 minutę.

Czasami link do anulowania przypadkowo kupionych towarów lub usług w ogóle nie istnieje a czasami przenosi Cię na nieistniejącą stronę.

#12.

Co roku wypuszczany jest nowy iPhone, a Apple przekonuje ludzi, że ma mnóstwo ulepszeń. Nie ma.

#13.

Zastąpienie ekranami dotykowymi fizycznych elementów sterujących i wyświetlaczy cyfrowych. Nie mogę już bezpiecznie obsługiwać klimatyzacji, odtwarzacza multimedialnego ani żadnego innego systemu w samochodzie bez konieczności fizycznego wpatrywania się w ogromny, pieprzony ekran dotykowy z gównianą reakcją na dotyk i opóźnioną reakcją. Na domiar złego wszystko działa jeszcze gorzej z każdą kolejną aktualizacją.

#14.

Mnóstwo firm wykorzystuje swoich użytkowników końcowych jako testerów. Więc wydajemy kasę na coś, co w połowie działa, a użytkownicy końcowi lub klienci wyszukują błędy, które zgłaszają producentowi, a ten je naprawia.

#15.

Akceptuję Twoją 1000-stronicową politykę prywatności i warunki korzystania z usług.

#16.

Sztuczna inteligencja. Uczenie sztucznej inteligencji na materiałach chronionych prawem autorskim, które ktoś wymyślił i wyprodukował, a następnie wykorzystywanie wyników do pozbawiania pracy tychże ludzi, których prace się wykorzystywało.

#17.

Pakiety telewizji kablowej obejmujące setki kanałów, których większość ludzi nigdy nie ogląda, ale za które trzeba płacić. Zmusza się konsumentów do nadmiernych wydatków na treści, których nie chcą, tylko po to, aby uzyskać dostęp do kilku wybranych kanałów.

#18.

McAfee – komu do cholery właściwie to potrzebne?

#19.

Konieczność kupowania tej samej gry wiele razy, aby móc w nią grać na innej platformie.

#20.

Rozszerzenia do gier. Dawniej zmieniały wiele. Dodawały nowe rozdziały, nowe postaci, nowe lokalizacje czy nowe budowle. Człowiek się czuł, jakby grał w nową grę. Obecnie cieszę się, jak zauważę jakąkolwiek zmianę.
10

Oglądany: 32993x | Komentarzy: 262 | Okejek: 270 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

24.05

23.05

Starsze historie

Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało