Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Brazylijski artysta tworzy zwykłym piórem niezwykle realistyczne i pełne emocji portrety

9 164  
67   6  
Prace portrecisty Gabriela Viniciusa są naprawdę niezwykłe. Zaglądając w twarze jego bohaterów, jesteśmy zaskakiwani głębią ludzkich emocji. Talent artysty jest na tyle oczywisty, że nie potrzebuje farb ani półtonów. Tworzy arcydzieła banalnym długopisem z czarnym atramentem. Wydaje się jednak, że to też jest atutem tych prac.

#1.


Portrety Gabriela wyglądają jak stare czarno-białe fotografie. To niesamowite, jak udaje mu się uchwycić moment pełen emocji z fotograficzną precyzją. Bohaterowie jego dzieł są szczęśliwi i smutni, źli i zachwyceni, znudzeni i zmartwieni. Prawdopodobnie dlatego twarze na papierze wydają się niezwykle żywe. Trudno uwierzyć, że są to portrety wykonane ręcznie. Jeszcze bardziej zaskakujący jest minimalistyczny zestaw narzędzi artysty.

#2.


#3.


Kiedyś było tak, że aby stworzyć arcydzieło, artysta musiał uzbroić się w sztalugę, płótno i paletę. Dzięki przemyślnemu mieszaniu farb osiągnięcie pożądanego odcienia i gry kolorów zajmowało dużo czasu. W rzeczywistości wszystko może być znacznie prostsze.

Brazylijski artysta rysuje portrety piórem, które w zasadzie ma każde dziecko w wieku szkolnym. Nie oznacza to jednak, że jak każdy szanowany mistrz nie ma żadnych tajemnic. W odróżnieniu od mistrzów starożytnych Gabriel chętnie dzieli się szczegółami swojej twórczości.

#4.


#5.


Przede wszystkim skupia się na drobnych szczegółach. Ostrożnie rysuje każdy rys twarzy, każdy lok włosów. Nieskomplikowane oprzyrządowanie nie oznacza braku szczegółowości.

#6.


#7.


Młodego artystę śmiało można nazwać ekspertem od mimiki. Za jej pomocą ludzie wyrażają emocje, które rysuje Gabriel. Trudno więc nazwać go zwykłym portrecistą. Artysta zawsze stara się podkreślić piękno twarzy, dlatego jego portrety urzekają.

#8.


#9.


#10.


#11.


#12.


#13.


#14.


#15.


#16.


#17.


#18.


#19.


#20.


#21.


#22.


4

Oglądany: 9164x | Komentarzy: 6 | Okejek: 67 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

24.05

23.05

Starsze historie

Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało