Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Kolekcja interesujących zdjęć – Jak długo rozkładają się śmieci

32 375  
254   51  
Dziś w „Kolekcji interesujących zdjęć” znalazły się, między innymi, soczysty domek ślimaka, lepsze i gorsze śmieci oraz wymiana żarówki na wieżowcu.

#1. Rysunek Elvisa Presleya wykonany przez 12-letniego Jimiego Hendrixa.#2. Fotograf robił zdjęcia słońca z tego samego punktu i o tej samej porze dnia przez 13 miesięcy z rzędu.#3. Męskie buty z pozłacanej skóry, Norfolk, Anglia, 1893-1897#4. Gazele i ich cienie galopujące po piaskach Namibii.#5. Czaszka mężczyzny, który zginął w 1361 roku podczas bitwy pod Visby.#6. Parasolka, Paryż, okładka Harpers Bazaar, 1967 r. Fot. Frank Horvat#7. Przestrzeń, w której czas się zatrzymał: wystawa sztuki Imagispace w Dżakarcie.#8. Ślimak żyjący w truskawkach. Fot. Vadim Trunov#9. Cloud Forest w Singapurze to ogromna szklarnia, w której odtwarzane są warunki lasów tropikalnych. Z wysokiej góry porośniętej bujną zieloną roślinnością spada 35-metrowy wodospad.#10. Ludzie patrzą na zawalony Most Francisa Scotta Keya w Baltimore. Kontenerowiec Dali rozbił się 27 marca o 56-metrową konstrukcję. W momencie katastrofy grupa pracowników pracowała na czteropasmowym moście autostradowym, naprawiając dziury w nawierzchni drogi. Dwie osoby z tej grupy udało się uratować, sześć zginęło.#11. Mural „Wymiana żarówki” w Tbilisi. Autorzy: Slim Safont and Wedo Goas#12. Katana z mocnym wygięciem i bogatą rzeźbą, Japonia, XIX w.#13. Widok na Oasis, centrum kontroli elektrowni słonecznej Kalyon, które monitoruje dane dotyczące produkcji energii słonecznej z ponad 3,5 miliona paneli w dystrykcie Karapınar w Konya w Turcji. Zewnętrzna powierzchnia budynku przypomina panele słoneczne, a pokrycie zapobiega przegrzaniu wnętrza.#14. Model anatomiczny ciężarnej kobiety, XVII w. Etui w kształcie trumny przypomina, że anatomii można uczyć się jedynie na martwych ludziach.#15. Rolnik zapyla kwiaty gruszy w sadzie w Zaozhuang w chińskiej prowincji Shandong.#16. Dziewczyna na wystawie FORM 24 obok rzeźby Simona Gudgeona „Duch liści” w Dorchester w Anglii.#17. Uczniowie na konkursie malarstwa i kaligrafii w Qiandongnan w Chinach.#18. Tablica informująca, jak długo rozkładają się różne rodzaje śmieci.#19. Wieczorna Lhasa, Tybet.#20. Niedźwiedzie polarne odwiedziły polskich polarników na Spitsbergenie.


Niedźwiedzie polarne z wizytą w stacji badawczej na Svalbardzie, 3 kwietnia 2024 r. Meteorolog Katarzyna Kudłacz przygotowywała śniadanie, gdy podniosła wzrok i zobaczyła troje niespodziewanych gości.

W poprzedniej części: artystyczna naprawa chodnika

2

Oglądany: 32375x | Komentarzy: 51 | Okejek: 254 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało