Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Największe obciachy – W Katowicach stanął przystanek kolejowy, na którym nie zatrzymuje i nie zatrzyma się żaden pociąg

67 722  
197   197  
Dzisiaj:
  • Była prezenterka TVP wspomina, jak traktowano temat WOŚP-u za czasów PiS-u
  • PO ogłosiło Trzaskowskiego zwycięzcą debaty w TVP chwilę po jej zakończeniu
  • Internauci oburzeni po „życzeniach wielkanocnych” od minister ds. równości
  • Rafał Trzaskowski złożył nam wielkanocne życzenia z żoną krzątającą się przy garach

#1. W Katowicach stanął przystanek kolejowy, na którym nie zatrzymuje i nie zatrzyma się żaden pociąg


Na obrzeżach Katowic, w okolicach lasu Murckowskiego, hen daleko za ostatnimi miejskimi zabudowaniami, biegnie linia kolejowa z jednym torem. Zaraz przy niej powstał niedawno przystanek „Murcki”, który jest i jeszcze przez długi czas będzie przystankiem widmo.

Powód tego stanu rzeczy jest bardzo prosty. Koleje Śląskie stwierdziły, że z punktu widzenia czysto ekonomicznego nie opłaca im się zatrzymywać tam pociągów, bo nie jest to opłacalne. Przystanek jednak powstał i powstało nawet oświetlenie błotnistej drogi prowadzącej pod przystanek, ponieważ... mieszkańcy wyrazili takie zapotrzebowanie.

W takim razie to zapewne plany na niedaleką przyszłość? Otóż nie do końca. Koleje Śląskie jeszcze przez długi czas nie zamierzają nic robić z tym przystankiem. Dopiero na 2030 rok zaplanowano budowę drugiego toru na trasie i być może wtedy dojdzie do uruchomienia przystanku Murcki.

#2. Była prezenterka TVP wspomina, jak traktowano temat WOŚP-u za czasów PiS-u


Izabella Krzan to była Miss Polonia i była już prezenterka TVP. Kobieta była jedną z głównych twarzy telewizji jeszcze za czasów, kiedy władze dzierżył PiS. Prowadziła m.in. takie programy, jak „Pytanie na śniadanie” czy „Koło fortuny”.

Po wszelkich zmianach straciła swoją posadę, jednak teraz realizuje się u Krzysztofa Stanowskiego na Kanale Zero. W trakcie jednego z ostatnich programów, gdzie prowadziła rozmowę z Jackiem Granieckim (raper Tede), pojawił się temat Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i tego, w jaki sposób podchodziła do niej „stara TVP”.

Ja przez kilka lat pracowałam w instytucji, która nie pozwalała nam brać udziału w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, dlatego wspierałam finansowo, albo do puszki, albo przelewem – wyznaje Krzan.

Poruszono również kwestię głośnego zwolnienia pewnej pracownicy za to, że pojawiła się na antenie z serduszkiem:

Była chyba taka pogodynka, która wyszła na antenę z serduszkiem i koniec. Teraz wróciła do TVP. Triumfalnie, nie dziwię się, bo to była paranoja.

#3. PO ogłosiło Trzaskowskiego zwycięzcą debaty w TVP chwilę po jej zakończeniu


W ostatnich dniach na antenie TVP odbyła się debata kandydatów na fotel prezydenta Warszawy. Pojawili się na niej kandydatka Lewicy Magdalena Biejat, kandydat PiS Tobiasz Bocheński, kandydat Konfederacji Przemysław Wipler, Janusz Korwin-Mikke oraz Romuald Starosielec z Ruchu Naprawy Polski. Dla niektórych sporym zaskoczeniem może być fakt, że zjawił się również obecny prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

I choć debata obyła się bez większych kontrowersji, to internauci bardzo krytycznie odnieśli się do tego, co chwilę po debacie zdecydowało się zrobić PO. Zobaczcie sami:


Otóż to, PO ogłosiło swojego kandydata zwycięzcą debaty i złożyło mu gratulacje.

Pod wpisem pojawiło się wiele złośliwych komentarzy. Można wypatrzyć nawet wypowiedź pana Korwina, który napisał, że nawet jego świerszcz wypadł lepiej. No ale cóż... nie pierwszy to już raz, kiedy PO decyduje się na taki ruch. W 2020 roku z Małgorzatą Kidawą-Błońską było przecież tak samo.

#4. Internauci oburzeni po „życzeniach wielkanocnych” od minister ds. równościKatarzyna Kotula, pełniąca w rządzie funkcję ministra ds. równości, postanowiła narobić nieco szumu przy okazji ostatnich świąt wielkanocnych. Zamiast iść drogą wszystkich innych polityków i życzyć Polakom zdrowych i spokojnych świąt, ta w niedzielę wielkanocną zdecydowała się opublikować na swoim profilu następujące życzenia:


No i się zaczęło...

Wpis skomentowała nawet Agencja Bezpieczeństwa Narodowego (edit: taka agencja nie istnieje, a jedynym zadaniem tego konta na X-ie jest trollowanie i udawanie komórki rządowej, co zresztą widać po poniższym wpisie):


W wielu komentarzach zwracano uwagę, że pani polityk zapomniała o życzeniach świątecznych. Inni z kolei musieli dwa razy upewniać się, czy to przypadkiem nie jest wpis z jakiegoś fejkowego troll konta. Ale nie... wpis jest jak najbardziej prawdziwy, a pani Kotula chyba lubi patrzeć, jak świat płonie.

#5. Rafał Trzaskowski złożył nam wielkanocne życzenia z żoną krzątającą się przy garach


Skoro już jesteśmy przy życzeniach, to grzechem byłoby nie wspomnieć o tym, co ostatnio odwalił obecny prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Polityk wrzucił na swój profil filmik z życzeniami wielkanocnymi, ale chyba nie do końca przemyślał wszystkie jego elementy...


Internauci oczywiście skrytykowali fakt, że chłop siedzi i się patrzy, a baba krząta się przy garach. Typowe polskie święta. Kiedy tylko polityk zdał sobie sprawę ze swojego błędu, usunął filmik i opublikował wyjaśnienie:


W poprzednim odcinku: Łubudubu, łubudubu, niech nam żyje wójt gminy Łukowica

7

Oglądany: 67722x | Komentarzy: 197 | Okejek: 197 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

30.05

29.05

Starsze historie

Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało