Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Smutny los najpiękniejszych kobiet świata III

19 142  
118   18  
Niesamowicie smutne zwroty akcji w życiu dziewczyn, które zdobyły tytuł najpiękniejszej kobiety. Oto kolejne królowe piękności, które zbyt wcześnie odeszły z tego świata.

#1. Leslie Mazzara, Miss Karoliny Południowej


W 2004 roku trzy przyjaciółki i współlokatorki – Leslie Mazzara, Adriane Insonia i Lauren Meanza – świętowały Halloween. Razem z miejscowymi dziećmi chodziły po domach, prosząc o słodycze, śpiewając piosenki i wymyślając żarty. Wszystkie trzy poszły spać dość późno.

Lauren obudziły dziwne dźwięki: zdała sobie sprawę, że w domu jest złodziej i wymknęła się tylnymi drzwiami, zabierając telefon. Wezwała policję, ale nie odważyła się wrócić do domu, co uratowało jej życie. Przybyły na miejsce patrol znalazł martwe Leslie i Adrianę. Śledztwo utknęło w martwym punkcie, ponieważ próbki DNA pobrane od 218 podejrzanych nie doprowadziły do identyfikacji sprawcy. Nawet nagroda w wysokości 100 000 USD nie przyniosła żadnych rezultatów.


Co zaskakujące, przestępcę odkryła... Lauren. Przeglądając po raz kolejny zdjęcia z miejsca zbrodni, zwróciła uwagę na szczegół, który umykał doświadczonym detektywom: niedopałek papierosa dość rzadkiej marki. To właśnie te papierosy palił narzeczony Lily Prudhomme, najlepszej przyjaciółki Adriany. Eric Copple został aresztowany, badanie DNA potwierdziło zgodność próbek, ale pomimo oczywistych dowodów nadal upierał się, że był tej nocy tak pijany, że w ogóle nic nie pamiętał. Został skazany na dożywocie, ale motyw, dla którego zabił dwie dziewczyny, nadal pozostaje tajemnicą.

#2. Monica Spear, Miss Wenezueli 2004


Dziewczyna została ukoronowana jako najpiękniejsza kobieta w Wenezueli w 2004 roku, a rok później reprezentowała kraj w konkursie piękności Miss Universe.

W momencie tragedii modelka była rozwiedziona, ale utrzymywała bliskie relacje z Henrym Thomasem Berrym, 39-letnim Brytyjczykiem, ojcem jej 5-letniej córki. Para przeniosła się do Stanów Zjednoczonych, ale regularnie podróżowała do Wenezueli na ferie i wakacje.

Pojechali tam na święta Nowego Roku w 2014 roku. W trakcie jazdy pękły dwie opony w ich samochodzie, więc rodzina wezwała policję i czekała na pomoc.


Drogi samochód na poboczu drogi zwrócił uwagę miejscowych rabusiów, którzy przybyli na miejsce szybciej niż policja i zastrzelili Monicę i Henry'ego Thomasa.
Ich córka Maya cudem przeżyła. Policja aresztowała zabójców. Prezydent Wenezueli nazwał tę tragedię „stratą dekady” i osobiście nadzorował przebieg śledztwa.

#3. Genesis Carmona, Miss Turystyki 2013, Wenezuela


Zaledwie miesiąc po szokującym morderstwie Moniki Spear ofiarą padła kolejna wenezuelska piękność. Genesis Carmona wzięła udział w wiecu ulicznym na rzecz dymisji Nicolasa Maduro i jego rządu. Carmona była oburzona wysokim wskaźnikiem przestępczości i niskim poziomem życia, więc dołączyła do protestujących studentów na ulicach Walencji.


Niespodziewanie rozległ się strzał i dziewczyna upadła: kula trafiła ją w głowę. Szybko trafiła do szpitala, a w mieście doszło do zamieszek, w wyniku których zginęło jeszcze kilka osób. Nadal jednak nie wiadomo, kto zastrzelił królową piękności: władze upierają się, że strzał oddała opozycja, a ta ostatnia obwinia policję.

#4. Eva Ekvall, Miss Wenezueli 2000


Eva została koronowana na Miss Wenezueli w 2000 roku, a rok później wzięła udział w konkursie Miss Universe. Później pracowała jako prezenterka telewizyjna, modelka oraz pisała książki.
W lutym 2010 roku u Evy zdiagnozowano zaawansowanego raka piersi i przeszła 8-miesięczną kurację. Ekvall dzielnie walczyła z chorobą i zachęcała inne kobiety do dbania o swoje zdrowie.


Leczenie nie pomogło Ewie i po roku i 10 miesiącach walki z chorobą, 17 grudnia 2011 roku, 28-letnia modelka zmarła w Houston (Teksas, USA).

#5. Tara Fares, Miss Bagdadu 2015


28 września 2018 roku Miss Iraku 2015 Tara Fares została brutalnie zamordowana we własnym samochodzie w Bagdadzie. Nieznani sprawcy uciekli z miejsca zdarzenia. Lokalne media podały, że kluczową teorią dotyczącą motywu zbrodni były prowokacyjne zdjęcia dziewczyny na Instagramie.

Tara skończyła 22 lata i odnosiła znaczne sukcesy w branży modelek. W 2015 roku została zwyciężczynią konkursu Miss Bagdadu, a następnie zajęła drugie miejsce w konkursie Miss Iraku, który odbywał się w kraju po raz pierwszy od lat 70. XX w.

Strona Tary na Instagramie, która była bardzo odważna jak na kraj muzułmański, miała ponad 2,7 miliona obserwujących. Dziewczyna często brała udział w różnych promocjach i dużo podróżowała. Po zwycięstwie w konkursie przez dwa lata mieszkała w USA i Europie, ale pod koniec roku wróciła do Iraku.


Morderca strzelił do modelki trzykrotnie. Tara została raniona w okolicy głowy i klatki piersiowej. Dziewczynę szybko zabrano do szpitala, ale zmarła na rękach lekarzy. Morderstwo odbiło się szerokim echem w kraju. Minister spraw wewnętrznych Iraku Qasim al-Araji stwierdził, że odpowiedzialni za jej morderstwo byli członkami „ekstremistycznej grupy szyickiej”, którzy otrzymali niehonorowe zwolnienia z różnych frakcji zbrojnych. Jednak według stanu na październik 2020 r. nazwiska jakichkolwiek podejrzanych nie zostały ujawnione.

Lokalne media wyraziły pewność, że kluczowym motywem morderstwa były prowokacyjne, zdaniem ortodoksyjnych muzułmanów, zdjęcia dziewczyny w serwisie społecznościowym. Sfotografowano ją z papierosami, tatuażami i wiele odsłaniającymi ubraniami. Modelka była wielokrotnie atakowana w Internecie, okresowo otrzymywała pogróżki, a nawet z tego powodu zmieniła miasto zamieszkania.

W poprzednim odcinku

4

Oglądany: 19142x | Komentarzy: 18 | Okejek: 118 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

18.04

17.04

Starsze historie

Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało