Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Przedstawiciele różnych zawodów dzielą się ciekawostkami ze swojej pracy

25 188  
156   59  
Użytkownicy Reddita, którzy pracują w różnych branżach, ujawniają niektóre z najbardziej soczystych sekretów ze swoich miejsc pracy. Może o niektórych nie miałeś pojęcia.

#1.

Jestem pracownikiem naukowym i zaręczam ci, że ja i większość moich kolegów chętnie podzielimy się z tobą wynikami naszych badań. Wystarczy tylko do nas napisać maila. Oczywiście nie dotyczy to ściśle tajnych zleceń, które wykonujemy dla rządu lub wielkich korporacji.

#2.

Jeśli w zamówieniu znajdziesz dodatkowy kawałek kurczaka lub więcej frytek, to nie znaczy, że pracownik się pomylił. To znaczy, że jesteś fajnym klientem, bo często dorzucamy coś gratis fajnym klientom.

#3.

Armia USA jest organizacją, która marnuje najwięcej pieniędzy ze wszystkich organizacji w Stanach Zjednoczonych.

#4.

Nauczyciele żłobka czy przedszkola nigdy nie powiedzą rodzicom, że ich dziecko zrobiło coś „po raz pierwszy”. Dla rodziców to bardzo frustrujące. Uśmiechamy się, gdy mówią, że „wczoraj mój syn po raz pierwszy zrobił kilka kroków”. My obserwujemy te jego pierwsze kroki od kilku dni, ale nic nie mówimy, żeby rodzicom nie było przykro, że to przegapili.

#5.

Jestem menadżerem kasyna. Oczywiście, że możesz wygrać. Ale tylko wtedy, kiedy grasz bardzo krótko. Jedno czy dwa obstawienie w ruletce, pól godzinki w black jacka. Im dłużej grasz, tym pewniejsze jest to, że wyjdziesz spłukany lub dodatkowo zadłużony. Jeśli twierdzisz, że masz system, to jesteś frajerem. Każdy system został dokładnie sprawdzony przez matematyków. Obecnie wszystkie symulacje prawdopodobieństwa wygranej są ciągle sprawdzane przez AI.

#6.

My, nauczyciele nie indoktrynujemy waszych dzieci. Gdybyśmy to robili, to nie poznalibyście waszych dzieciaków. A tak serio, to jest nam coraz ciężej. Rodzice chcą, żebyśmy rozwiązywali wszystkie problemy ich dzieci. Zostawiają nam swoje pociechy i znikają. A jak cokolwiek idzie nie po ich myśli, to od razu skarżą się dyrektorowi lub dzwonią z pretensjami do kuratorium. My nie jesteśmy cudotwórcami i w ciągu jednej godziny wychowawczej tygodniowo nie zbawimy świata.

#7.

Od lat zajmuję się zarządzaniem społecznościami internetowymi i mediami społecznościowymi i wiedz, że administratorzy mają dostęp do wszystkich twoich prywatnych wiadomości. Prywatne oznacza tylko to, że inny użytkownik nie przeczyta wiadomości, które nie są do niego skierowane. Administrator ma dostęp do wszystkiego.

#8.

Na liście bestsellerów New York Timesa znajduje się wiele dzieł autorów, którzy masowo wykupują swoje książki z księgarni, żeby podnieść wyniki sprzedaży.

#9.

Jeśli już sprawdziłeś swój problem w Google, oznacza to, że przekroczyłeś już pierwsze dwa poziomy pomocy technicznej.

#10.

Jeśli mówimy ci, że danego produktu nie ma na zapleczu, to naprawdę go tam nie ma. I kiedy się upierasz, żebyśmy jednak poszli sprawdzić, to idziemy wtedy na papieroska albo się wysikać.

#11.

Wcale mnie nie dziwią ostatnie problemy samolotów Boeing. Gdyby firmy zainwestowały w technologię te pieniądze, które wypłacają sygnalistom zgłaszającym nieprawidłowości, to tych usterek by po prostu nie było. Nie wiem w jaki sposób opłaca im się pieniędzmi zatykać gęby tym ludziom.

#12.

Jeśli jesteś miły dla personelu hotelu, jest bardzo prawdopodobne, że dostaniesz jakiś miły gratis.

#13.

Nauczanie. Tak, nauczyciele plotkują o dzieciach, ich rodzicach, o sobie nawzajem i o wszystkim. Pokój nauczycielski to miejsce obgadywania wszystkiego i wszystkich.

#14.

Wykonanie przystawek to najbardziej pracochłonna czynność w restauracji. Więc jeśli widzisz w menu mnóstwo różnych przystawek, to znaczy, że będą one kupione w sklepie i odgrzane lub odmrożone, a nie przygotowane na miejscu. Jeśli są maksymalnie dwie, trzy przystawki, zamawiaj śmiało.

#15.

Dodatkowa gwarancja to złodziejstwo. Możesz ją wykupić do produktów, które spokojnie „przeżyją” pięć lat. Podstawową gwarancję masz na dwa lata, dokupujesz dodatkową, a producent, wiedzący, że jego produkt się nie zepsuje, zaciera rączki i liczy kasę.

#16.

Nasi pacjenci wracają na odwyk kilkukrotnie. Praktycznie nikt nie jest w stanie wytrzymać w trzeźwości po pierwszym odwyku. To jest normalne, że pacjent do nas wraca i nie powinien się załamywać tym, że za pierwszym razem mu się nie udało.

#17.

Około 80 % książek z listy bestsellerów (autobiografie, pamiętniki, poradniki biznesowe, fikcja polityczna) to książki napisane przez tak zwanych ghostwriterów. Skąd o tym wiem? Od lat zarabiam jako „pisarz widmo”.
4

Oglądany: 25188x | Komentarzy: 59 | Okejek: 156 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

18.04

17.04

Starsze historie

Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało