Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Najmocniejsze cytaty – Macierewicz masakruje dziennikarza TVN 24

60 099  
195   221  
Dzisiaj:
  • Papież apeluje o oszczędzanie żywności
  • Jeśli PiS podsłuchiwał też swoich to dobrze, prawda?
  • Słabe wyniki filmów Disneya to wina seksistowskich fanów
  • Waters kontra Bono. Wojna o Strefę Gazy

#1. Papież apeluje o oszczędzanie żywności

main_01_kolejny_uroczy_fejk_od_ai.jpg

Wraz z rozpoczęciem się Wielkiego Postu papież Franciszek wystosował specjalne przesłanie do Międzynarodowego Funduszu Rozwoju Rolnictwa. Zwrócił on uwagę na to, o czym mówi się od dawna, ale w sumie chyba lepsze to niż jego komentarze na temat wojny na Ukrainie:

Nadeszły niepewne czasy. Doprowadzamy świat do niebezpiecznych granic: klimat się zmienia, zasoby są plądrowane, konflikty i kryzys gospodarczy zagrażają bytowi milionów ludzi.
Ogólnie wszystko brzmi górnolotnie i w ogóle och, ach:

Ta rzeczywistość zmusza nas do rozwiązywania istniejących problemów, w szczególności głodu i nędzy, nie poprzez zadowalanie się abstrakcyjnymi strategiami lub nierealistycznymi zobowiązaniami, ale poprzez kultywowanie nadziei płynącej ze wspólnego działania.
Sądzicie, że świat nagle posłucha? Co zrobią rolnicy? Czy księża będą przekazywać słowa Ojca Świętego?

Niech wasze propozycje oraz działania odzwierciedlają uniwersalne wartości sprawiedliwości, solidarności i współczucia oraz będą ukierunkowane na wspólne dobro, a także pracę na rzecz pokoju i zgody społecznej, generując zmiany na rzecz integralnego rozwoju ludzkości.

#2. Jeśli PiS podsłuchiwał też swoich, to dobrze, prawda?

main_04jaki_kraj_taki_doktor_who.jpg

Kwestia podsłuchów i tego, jak wykorzystywał je rząd Prawa i Sprawiedliwości to jedna z głośniejszych spraw, które po wyborach wymagają wyjaśnienia. Pomijając fakt, że system Pegasus został kupiony za środki z Funduszu Sprawiedliwości i kosztował 25 mln złotych (bez późniejszych kosztów), to każdy jest ciekaw przeciwko komu go wykorzystano. Wiadomo, że wśród podsłuchiwanych byli polityk Krzysztof Brejza, a także były minister Sławomir Nowak. Ostatnio zaczęto mówić, że Centralne Biuro Antykorupcyjne miało podsłuchiwać także polityków PiS. W tej sprawie głos zabrał europoseł Suwerennej Polski Patryk Jaki, który postanowił zabłysnąć podczas wywiadu dla RMF FM w rozmowie z Krzysztofem Ziemcem:

Ja nie byłem szefem służb, to nie mogę się za to wypowiadać. Natomiast jedno wiem na pewno, to, że byli podsłuchiwani, ewentualnie byli podsłuchiwani jedni i drudzy, to znaczy z tego i z tego obozu, to chyba dobrze świadczy o poprzednim obozie.Warto też przypomnieć, co Jarosław Kaczyński powiedział pytany o podsłuchiwanie byłego premiera:

Wedle mojej wiedzy – ale ja żadnej dokładnej wiedzy w tej sprawie nie mam – z całą pewnością Pegasusem nie był podsłuchiwany pan premier Mateusz Morawiecki.


#3. Słabe wyniki filmów Disneya to wina seksistowskich fanów

bae3e9642097f137ae2498d593b802f2_4096x2108_868ee679-scaled.jpeg

Disney w ostatnim czasie nie ma zbyt dobrej passy, jeśli chodzi o nowe produkcje. Kolejna superprodukcja o superbohaterach, „Marvels”, okazała się porażką finansową i artystyczną, podobnie sprawa wygląda z filmem „Nawiedzony dwór” i „Życzenie”. Każda z produkcji w serwisie Metacritic otrzymała oceny poniżej 50/100. Dziennikarzom udało się dotrzeć do anonimowego kierownika studia, który winą obarczył seksistowskich widzów:

Wszyscy mówią, że „to tylko filmy”, ale łatwo powiedzieć. Bardziej atrakcyjne filmy to świetny sposób na przeskoczenie kwestii politycznych. Jednak coraz częściej nasza widownia (lub jej upolityczniona część) utożsamia postrzegany przekaz filmu z kwestią jakości. Nie powiedzą, że uważają wzmacnianie pozycji kobiet w Marvels czy trylogii Gwiezdnych Wojen z Daisy Ridley za niesmaczne. Powiedzą natomiast, że nie podobają im się te filmy, bo są „złe”. Zatem „tworzenie lepszych filmów” w ich ustach oznacza tworzenie filmów zgodnych z regresywnymi stereotypami dotyczącymi płci lub umieszczających mężczyzn w centrum narracji.
Nadzieja już tylko chyba w nowym filmie z serii „Deadpool”.


#4. Macierewicz masakruje dziennikarza TVN 24

main_tak_si_da_obi_by_sarka.jpg

No dobra, trzeba przyznać, że Antoniemu Macierewiczowi po prostu język się zaplątał i słowo wypadło z głowy, ale wyszło nawet zabawnie. Na korytarzu w Sejmie znalazł on chwilę dla Radomira Wita z TVN 24, któremu powiedział tak:

– Jestem przyzwyczajony od kilkudziesięciu lat do tych, którzy pracują dla komunistów i oszukują, kłamią i próbują z... z... z... z... zde…
– Zde... co zrobić? – zapytał Wit.
– Wie pan, zde jest dobrym sformułowaniem. Pozostańmy na tym, że jest pan zde.


#5. Waters kontra Bono. Wojna o Strefę Gazy

643d065d27430714cc0e3dbe41cd5f9c.jpg

Roger Waters popłynął już kilka razy. Nazwał Polaków rusofobami, uważa, że jest na celowniku Ukraińców. Teraz dostało się liderowi U2. Bono podczas jednego z koncertów powiedział:

W świetle tego, co wydarzyło się w Izraelu i Gazie, piosenka o niestosowaniu przemocy wydaje się poniekąd absurdalna, ale zawsze modliliśmy się o pokój i niestosowanie przemocy. Wiecie, w którą stronę zwrócone są nasze serca i gniew. Śpiewajcie z nami… za te piękne dzieciaki na festiwalu.
Następnie zmienił tekst piosenki i do utworu „Pride” dodał wers o gwieździe Dawida. Na to zareagował Waters, który w rozmowie ze stacją „Al Jazeera” stwierdził:

Ktoś powinien złapać Bono za kostki i trząść nim tak długo, aż wytrzęsie z niego całe to gówno. Musimy zacząć mówić tym ludziom, że ich opinia jest obrzydliwa i poniżająca. Opowiadanie się za syjonistycznymi jednostkami… To co zrobił kilka tygodni temu w Las Vegas, śpiewając o gwieździe Dawida, było jedną z najbardziej obrzydliwych rzeczy, jakie widziałem w życiu.

W poprzednim odcinku: Adrian Zandberg chce dodatkowego podatku od trzeciego mieszkania

4

Oglądany: 60099x | Komentarzy: 221 | Okejek: 195 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

18.05

17.05

Starsze historie

Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało