Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Największe obciachy – Ludzie jadą po Polsacie za to, kogo zaprosił w ramach koncertu walentynkowego

79 846  
196   217  
Dzisiaj:
  • Nowa TVP wcale nie taka obiektywna
  • Banki napisały do premiera list, w którym proszą o ukrócenie wakacji kredytowych
  • Influencerka prawie się poparzyła, bo chciała zrobić sobie eksperyment z suchym lodem
  • Skandal z udziałem Rafalali w Lublinie. Zaatakowała nastolatków i poszczuła ich psem

#1. Nowa TVP wcale nie taka obiektywna


Znany portal Demagog postanowił pochylić się nad nową telewizją TVP, która, wedle wszelkich zapowiedzi, miała być obiektywna, nikogo nie miała pomijać i nie miała ładować do głów widzom chamskiej propagandy, jak robiła to za czasów, kiedy władzę sprawował PiS.

Sporządzono więc raport, w którym skupiono się na programie 19:30 i porównano jego treść z bliźniaczymi programami w konkurencyjnych telewizjach (Polsat i TVN). Jak wypadła nowa TVP na tle konkurencji?

Okazuje się, że wcale nie tak obiektywnie. Demagog wykazał, że w programie niektóre fakty są pomijane, a pewne wypowiedzi selekcjonowane tak, aby wpisywały się w kurs obecnego rządu. Można więc odnieść wrażenie, że TVP po raz kolejny, choć już nie tak ordynarnie, funduje swoim widzom lekką propagandę.

Jako przykład posłużyły materiały na temat zatrzymania Wąsika i Kamińskiego. W TVN i Polsacie przytoczono stanowiska PiS i Kancelarii Prezydenta, podczas gdy w 19:30 to pominięto. Nie podano również informacji na temat protestów pod więzieniem.

19:30 w sposób bezkrytyczny przedstawiła również kwestię likwidacji prac domowych. Nie ma też pozytywnych wypowiedzi na temat budowy CPK. Przykładów jest o wiele, wiele więcej. Jednak nie będę ich wszystkich tutaj przytaczał, bo pewne wnioski można wyciągnąć już teraz.


#2. Banki napisały do premiera list, w którym proszą o ukrócenie wakacji kredytowych


Wielce pokrzywdzeni reprezentanci branży bankowej napisali ostatnio oficjalny list do premiera Donalda Tuska, w którym proszą go, aby zastanowił się dwa razy nad wakacjami kredytowymi na rok 2024 dla klientów banków, bo tak przecież być nie może.

Zaproponowane rozwiązania – nawet przy założeniu wprowadzenia ograniczeń dostępowych – oceniamy jako wysoce szkodliwe dla moralności płatniczej Polaków i tak już mocno nadwyrężonej ostatnimi latami rządów poprzez uprawianie polityki masowego rozdawnictwa kosztem określonych branż gospodarki i kluczowych podatników – czytamy w liście.
Wydłużenie wsparcia kredytobiorców rzekomo:
[...] utrwala niebezpieczną tendencję zapoczątkowaną przez poprzedni rząd nieuzasadnionych oczekiwań społecznych co do możliwości niewykonywania umów, podważając tym samym zaufanie do stabilności prawa, które jest podstawą bezpiecznej bankowości, bez której prawidłowego funkcjonowania, niemożliwe jest finansowanie kluczowych inwestycji w Polsce.

Jako argument przeciwko przytacza się również znaczny koszt dla budżetu państwa. Ma on wynieść aż 2,5 mld złotych. Mało tego! Podobno spośród wszystkich osób, które skorzystały do tej pory z tej formy wsparcia, tak naprawdę potrzebowało jej zaledwie 14%.

#3. Ludzie jadą po Polsacie za to, kogo zaprosił w ramach koncertu walentynkowego


Walentynki już za nami, jednak nie milkną echa tego, co stało się w telewizji Polsat. Zorganizowała ona specjalny koncert pod hasłem „Cudowna jest miłość”. Wystąpiły na nim takie gwiazdy, jak m.in. Roksana Węgiel, Alicja Majewska czy raper Smolasty. I pewnie nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie jeszcze jedna osoba, która pojawiła się na scenie – raper Malik Montana.

Malik Montana to były już włodarz i prowadzący gali High League, wokół której narobiło się tyle smrodu, że musieli się zawinąć. Malik jest również raperem śpiewającym o morderstwach, ćpaniu, dupach, pieniądzach i drogich samochodach. Jest on więc idealnym kandydatem na występ z okazji walentynek, prawda?

Większość internautów uważa jednak, że nie do końca, bowiem na Polsat spłynęła potężna fala krytyki po tym, jak wysłali na scenę Malika.

– Co to za szajs.

– Szok, aż się nie chce wierzyć że tacy ludzie „śpiewają” jeszcze w tv.

– Jezu jak disco polo na Polsacie w niedzielę.

– Ale mamy gwiazdy. Mruczy coś pod nosem bez melodii, taktu.

– Kurczę, to jest bardzo słabe. Byłam kiedyś na festynie kaszy gryczanej w 99’ i to coś w ten deseń do tupnięcia nóżką.

– Dlaczego nie bardzo wiem kto to? Haha, chyba za stara już jestem… Z całym szacunkiem, ale do mnie nie przemawia ta „twórczość”.

– Szczerze bardzo lubię Malika ale z orkiestrą i brakiem efektów brzmi to max słabo.
– czytamy w komentarzach.


#4. Influencerka prawie się poparzyła, bo chciała zrobić sobie eksperyment z suchym lodem


Monika Kociołek to była członkini drugiej edycji Teamu X. Dzięki udziałowi w projekcie dziewczyna zgromadziła na swoim Instagramie grubo ponad milion obserwujących. I choć Team X już dawno się skończył, to Monika ani myśli przerywać swojej kariery w internecie.

Jakieś treści jednak trzeba tworzyć, więc influencerka wpada czasem na dość niebezpieczne pomysły. Jako przykład wystarczy przytoczyć akcję sprzed kilku dni, kiedy to postanowiła pobawić się nieco suchym lodem.


Kobieta nie przewidziała, że naczynie, które wypełniła suchym lodem, przyklei jej się do blatu. Nie przewidziała również chyba, że jeśli udałoby jej się siłą oderwać je od tego blatu, to mogłaby się mocno poparzyć i doszłoby do tragedii.

#5. Skandal z udziałem Rafalali w Lublinie. Zaatakowała nastolatków i poszczuła ich psem


Rafalala to znana w Polsce transseksualna celebrytka. Robi się o niej głośno głównie wtedy, kiedy wychodzi na jaw, że gościła w swoim mieszkaniu kogoś znanego i kąpała się z nim w wannie (patrz m.in. Sebastian Fabijański). Tym razem jednak Rafalala postanowiła wyładować swój gniew na trójce młodych Ukraińców w Lublinie.

Do całego zajścia doszło na ulicy. Według zeznań świadków młodzi Ukraińcy wracali ze szkoły i zainteresowali się psem Rafalali. Z niewiadomych przyczyn celebrytka wpadła w gniew:

Jeden z chłopców został uderzony w twarz, ponadto ta osoba kazała się przepraszać, całować w rękę i wszystko nagrywała. Drugi z pokrzywdzonych był gryziony przez psa – mówi Karolina Romanowska, przewodnicząca Stowarzyszenia Pojednanie Polsko-Ukraińskie.

Tak naprawdę nie wiadomo, o co poszło, ponieważ chłopcy ponoć wcale nie zachowywali się chamsko czy agresywnie wobec celebrytki. Wyrazili jedynie zainteresowanie jej psem i rozmawiali w swoim języku.


Sprawa oczywiście trafiła do odpowiednich organów.

W poprzednim odcinku: Marianna myślała, że będzie walczyć z chłopem

15

Oglądany: 79846x | Komentarzy: 217 | Okejek: 196 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

19.05

18.05

17.05

Starsze historie

Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało