Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Internauci zszokowani tym, w jaki sposób przetłumaczono na język angielski ten żart w serialu „1670” – Filmoteka Joe Monstera

47 975  
153   63  
Dzisiaj:
  • Poznaliśmy datę premiery kolejnego sezonu serialu „The Umbrella Academy”
  • Zwiastun nowej części „Niezwyciężonego” pojawił się w sieci
  • Amazon Prime gra nieczysto z użytkownikami. Masz gorszy dźwięk albo dopłacasz
  • Nasi tam byli! Czyli „CHWDP” zauważone na ścianie w nowym serialu HBO

#1. Poznaliśmy datę premiery kolejnego sezonu serialu „The Umbrella Academy”


Netflix postanowił niedawno podać do informacji publicznej wiadomość dotyczącą czwartego, a zarazem ostatniego już sezonu ich hitowego serialu „The Umbrella Academy”.

Z plakatów promujących nowy sezon wynika, że ostatniego sezonu serialu o niezwykłej rodzince możemy spodziewać się już 8 sierpnia tego roku.

Twórcy kazali fanom trochę poczekać, bowiem premiera ostatniego, trzeciego sezonu miała miejsce w połowie 2022 roku.


#2. Zwiastun nowej części „Niezwyciężonego” pojawił się w sieci


Wielkimi krokami zbliża się premiera drugiej części drugiego sezonu serialu animowanego „Niezwyciężony”. Twórcy zostawili nas w pewnym zawieszeniu i fani serii zapewne zastanawiają się, jakie losy czekają dalej ich ulubionych bohaterów.

Na szczęście już niebawem wszystko się okaże, bowiem premiera drugiej połowy drugiego sezonu została przewidziana na 14 marca tego roku, oczywiście na platformie Prime Video.

Jeśli macie dość czekania i chcecie uchylić sobie rąbka tajemnicy, to możecie obejrzeć nowy zwiastun, który pokazuje nam kilka smaczków, których możemy się spodziewać. Jeśli jednak nie chcecie psuć sobie niespodzianki, to lepiej sobie go darujcie.

https://youtu.be/k5OY-vXYzeE?si=6IPH6z_-L_0rRp48

#3. Amazon Prime gra nieczysto z użytkownikami. Masz gorszy dźwięk albo dopłacasz


Amazon już nie po raz pierwszy zadziwił swoich użytkowników. Na początku bardzo pozytywnie, oferując szeroką gamę subskrypcji za niecałe 50 zł rocznie, a potem... potem było już tylko coraz gorzej.

Zaczęło się od wciśnięcia użytkownikom reklam. I nie jest to żadna nowa strategia, bo podobne ruchy mogliśmy już obserwować w przypadku Netflixa czy Disneya. Jednak Amazon podszedł do tematu w nieco inny, mniej uczciwy sposób.

Zamiast pozostawić aktualny pakiet w stanie nienaruszonym i udostępnić tańszy pakiet zawierający reklamy, Amazon dołączył reklamy do aktualnego pakietu, a jeśli ktoś nie chce reklam – musi dopłacić.

To jednak nie koniec świństw, bowiem internauci wpadli na trop o wiele większej afery, którą Amazon starał się zataić przed użytkownikami. Okazało się bowiem, że platforma celowo pogorszyła dźwięk w pakiecie podstawowym, pozostawiając audio na wysokim poziomie w pakiecie premium (tym z dopłatą i bez reklam).

Redakcja Forbesa przeprowadziła szereg testów, z których jasno wynika, że internauci słusznie podnieśli alarm, czując, że coś jest na rzeczy.

Amazon złamał w ten sposób cały szereg praw konsumentów, ale najwyraźniej nic szczególnego sobie z tego tytułu nie robi.

#4. Internauci zszokowani tym, w jaki sposób przetłumaczono na język angielski ten żart w serialu „1670”


„1670” to polski serial o życiu szlachcica, który odniósł naprawdę ogromny sukces i to w skali międzynarodowej. Nic więc dziwnego, że przetłumaczono go na wiele innych języków, w tym oczywiście na język angielski.

Okazuje się jednak, że nie wszystkie żarty dało się przetłumaczyć w pełni oddając ich sens, a jednocześnie zachowując znaczenie i utrzymując ich „śmieszność”. Doskonałym przykładem jest „co zaczyna się na Ż i po cichu włada Polską?”.

Jest to pytanie, które Jan Paweł zadaje Bogdanowi. Na co Bogdan odpowiada „żydzi”, a Jan Paweł poprawia go, że chodziło o żyto. A jak to brzmi po angielsku?

@turbomrkev Slavic humor 🤌 🤣 #1670 #poland #netflix ♬ původní zvuk - Turbomrkev


Internauci nie kryją swojego rozczarowania. Można to było ugryźć na wiele innych sposobów tak, aby wciąż pasowało i zachowało swoje pierwotne znaczenie, ale zdecydowano się na taki zabieg.

#5. Nasi tam byli! Czyli „CHWDP” zauważone na ścianie w nowym serialu HBO


Widzowie uwielbiają odkrywać różnego rodzaju smaczki ukryte przez twórców filmów i seriali. A jeśli jeszcze ten smaczek dotyczy naszej narodowości, to już w ogóle robi się z tego wielką aferę. Nie inaczej było i tym razem w przypadku serialu „Detektyw: Kraina nocy” na HBO.

Jako pierwszy uwagę na to zwrócił jeden z użytkowników forum Reddit, dopisując:

Skąd wiem, że Polacy pracowali na planie?

I dołączając to zdjęcie:


Widzicie? Znaczenia skrótu zapewne nie muszę nikomu tłumaczyć. Czy jednak pojawił się tam celowo? Trudno stwierdzić.

W poprzednim odcinku: Twórcy „Gry o tron” pokazali, jak wywalić w błoto 30 mln dolarów

5

Oglądany: 47975x | Komentarzy: 63 | Okejek: 153 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

19.04

18.04

Starsze historie

Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało