Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Zatrzymane w kadrze – Freddie i jego autko

42 627  
347   58  
W dzisiejszych „Zatrzymanych w kadrze” zobaczycie, między innymi, niesamowite poświęcenie dla poprawienia urody, pokiereszowaną twarz łyżwiarza oraz kobietę cudownie odnalezioną po latach...

#1. Jeff Bridges z ojcem, aktorem Lloydem Bridgesem, 1951 rok.


#2. Miss Ameryki siedzi w salonie fryzjerskim w oczekiwaniu na nową fryzurę, tzw. trwałą ondulację, 1926 r.


Czirokezka pochodząca z Tulsa w stanie Oklahoma była pierwszą Indianką, która zdobyła tytuł Miss Ameryki. Tutaj siedzi z włosami przymocowanymi do elektrycznego urządzenia do trwałej ondulacji. Moda na krótkie włosy w latach dwudziestych XX wieku znacznie zwiększyła popularność męczącej, dwunastogodzinnej procedury wynalezionej w Niemczech około 1905 roku. Wymagająca bezpośredniego zastosowania ciepła, czasami kończyła się katastrofą w postaci spalonych włosów.

#3. Artystki pracujące nad woskowymi głowami Madame Tussauds w Londynie w Anglii w 1940 roku.


#4. Freddie Mercury obchodzi swoje 38. urodziny, Londyn, 1984 r.


Ponad półtorametrowy tort urodzinowy wyglądał jak zabytkowy Rolls-Royce. Mercury zaprosił na imprezę urodzinową w londyńskim klubie nocnym Xenon około 500 przyjaciół.

Wśród gości był John (Elephant Man) Hurt (44 lata), który wybrał tę okazję, aby oświadczyć się amerykańskiej aktorce Donnie Peacock (37 lat). Następnego ranka pobrali się w urzędzie stanu cywilnego tuż za Londynem.

#5. Katastrofa samolotu An-124 w Irkucku w 1997 r.


6 grudnia 1997 roku samolot Antonow An-124-100 Rusłan lecący z Irkucka do bazy Cam Ranh w Wietnamie rozbił się zaraz po starcie. Była to największa katastrofa z udziałem samolotu Antonow An-124 Rusłan. Samolot przechylony w prawo uderzył prawym skrzydłem w bloki na ulicy Mira i runął na ziemię. Uszkodzone zostały dwa bloki mieszkalne oraz budynek domu dziecka.
W wyniku katastrofy śmierć poniosły 72 osoby, w tym 14 dzieci.
Było kilka teorii na temat przyczyn katastrofy. Jedna jako przyczynę wskazywała pewnego chińskiego pasażera, który miał użyć radiotelefonu, co zakłóciło pracę elektroniki.
Innymi podawanymi przyczynami miały być awaria trzech silników w wyniku przeciągnięcia lub błąd obsługi naziemnej. Twórca silników lotniczych dla An-124 uważa, że przekraczająca normy zawartość wody w paliwie lotniczym spowodowała powstanie lodu i zatkanie filtrów paliwa, powodując zgaszenie silników.

#6. Holly Clouse trzyma zdjęcie swoich zamordowanych rodziców, 2022 r.


Harold Clouse wraz z żoną Tiną i córką Holly postanowili przeprowadzić się do innego stanu. Harold pisał do matki, ale w październiku 1980 roku listy ustały. Matka Harolda skontaktowała się z policją.

W 1981 roku pies odnalazł ludzkie szczątki w lesie w Teksasie, ale minęło kolejne 40 lat, zanim je zidentyfikowano. W 2021 roku dzięki testom DNA ustalono, że to szczątki małżeństwa Clouse, jednak ciała ich córki tam nie było.

W 2022 roku ujawniono, że „Baby Holly” żyje i jest 42-letnią matką pięciorga dzieci. Okazało się, że dziewczynka przez jakiś czas wychowywała się w sekcie Rodziny Chrystusowej, a następnie została pozostawiona w kościele w Arizonie. Z pomocą testu DNA władzom udało się odkryć prawdziwą tożsamość Holly.

#7. Michael J. Fox i Eddie Van Halen, 1985 rok.


„Moje dzieci znalazły moje zdjęcie z 1985 roku z Eddiem Van Halenem… i pomyślałem: Ale mam fajne życie, gdzie moje dzieci mogą znaleźć moje zdjęcie z Van Halenem w Internecie. To jak patrzenie wstecz na ślady stóp na piasku. SPÓJRZ, GDZIE BYŁEM” – Michael J Fox.

#8. Demonstracja antynuklearna w Bonn w Niemczech: „Nie chcemy żadnej Euroshimy”. 1981 r.


#9. Zawodnik Toronto Maple Leafs Börje Salming w 1986 r., ze swoim kotkiem, po wypadku podczas meczu 26 listopada 1986 r., podczas którego jego twarz została przypadkowo nadepnięta i przecięta ostrzem łyżwy zawodnika drużyny Detroit Red Wing Gerarda Gallanta. Rana wymagała założenia ponad 200 szwów.


#10. George Wallace kilka minut po tym, jak został postrzelony podczas prawyborów prezydenckich w 1972 r. W rezultacie zamachu został sparaliżowany od pasa w dół.


George Corley Wallace był politykiem Partii Demokratycznej, który zasłynął z zaciekłej obrony segregacji rasowej, brutalnego rozpędzania pokojowych demonstracji czarnoskórych obywateli. W czasie jednego z wieców wyborczych w kampanii 1972 roku Arthur Bremer dokonał zamachu na jego życie. Polityk przeżył, ale został sparaliżowany od pasa w dół i do końca życia musiał poruszać się na wózku inwalidzkim.
Po zamachu porzucił swoje rasistowskie poglądy, przeprosił Afroamerykanów za krzywdy, jakie spotkały ich z jego strony, i przeszedł na pozycje bardziej liberalne, zjednując sobie nawet pewien odsetek wyborców czarnoskórych.

#11. Dyplomata syjamski (współczesna Tajlandia) z synem. Paryż, 1861 r.


#12. Dwa nowe samochody Tatra 97 na Praskim Salonie Motoryzacyjnym w latach 30. XX wieku.


Czechosłowacka firma pozwała Volkswagena za podobieństwo ich VW Beetle do konstrukcji Tatr. Niemiecki sąd umorzył pozew... po aneksji Sudetów.

#13. Na zdjęciu 21-letni Aleksander Uljanow, starszy brat Włodzimierza Lenina, którego w maju 1887 r. powieszono w twierdzy Szlisselburg za uczestnictwo w terrorystycznej frakcji partii Narodnaja Wola i przygotowanie zamachu na cara Aleksandra III.


Później wizerunek straconego studenta będzie często wykorzystywany do usprawiedliwiania rewolucji i morderstwa rodziny carskiej.

#14. Zainscenizowana scena – matka usuwająca synowi zepsuty ząb. Anglia, 1897 r.


#15. Porucznik oddziału strzelców górskich Wehrmachtu (na rękawie płaszcza widoczna jest część emblematu z kwiatem szarotki alpejskiej, numer pułku na pagonach dla zachowania tajemnicy zakryty jest specjalnymi mufkami z materiału), na zdjęciu z żołnierzami Armii Czerwonej. Podpis na odwrocie zdjęcia: Pierwsi Rosjanie w Polsce, 1939 r.


W poprzednim odcinku

2

Oglądany: 42627x | Komentarzy: 58 | Okejek: 347 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

30.05

29.05

Starsze historie

Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało