Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Mieszkańcy różnych krajów potwierdzają lub obalają stereotypy dotyczące ich ojczyzny

36 784  
263   73  
Stereotypów nie unikniemy. Każdy kraj, każda narodowość jest utożsamiana z różnymi zachowaniami czy dziwactwami. W jakim stopniu te rzeczy są prawdziwe?

#1.

Tu Irlandczyk. Jestem zbyt pijany, żeby potwierdzić albo zaprzeczyć stereotypowi o pijanych Irlandczykach.

#2.

Jestem Anglikiem. Potwierdzam, jesteśmy bardzo zdystansowani i chłodni, lubimy stać w kolejkach i jeśli tylko będziemy mieli szansę, skolonizujemy twój kraj.

#3.

Pochodzę z Azerbejdżanu. A ze względu na nazwę mojego kraju wielu uważa, że jesteśmy krajem super religijnym, takim jak Iran, Afganistan itp. W rzeczywistości nie jesteśmy. Jesteśmy piątym najbardziej świeckim krajem na świecie i religia nie odgrywa u nas takiej roli, jak w przypadku wielu innych krajów. Naprawdę nie jesteśmy religijni.

#4.

Jestem Włochem. Należy pamiętać, że większość stereotypów na temat Włoch dotyczy w rzeczywistości południowych Włoch. Ale jemy makarony i pizzę praktycznie codziennie i do prawie każdego zdania wtrącamy „mamma mia”. Nic na to nie poradzimy.

#5.

My, Szkoci, ku*ewsko dużo przeklinamy.

#6.

Stereotypy dotyczące Australijczyków są w stu procentach prawdziwe. Jesteśmy wyluzowani. Lubimy się śmiać. Uwielbiamy nabijać się z kumpli. Nigdy nie odmówimy drinka. Jesteśmy przyjacielscy. Świetnie unikamy niebezpiecznych zwierząt.

#7.

Jestem z Nowej Zelandii. Zadałem pytanie o stereotypach mojej dziewczynie. Popatrzyła na mnie swoimi łagodnymi, brązowymi oczami, zarzuciła loczkami i nic nie powiedziała. Pewnie dlatego, że zawsze była cicha i unikała konfrontacji. Ale ja musiałem usłyszeć odpowiedź na to pytanie, więc zadałem je jeszcze raz. Odwróciła się do mnie tyłem i krzyknęła: „Beeeeeee”.

#8.

My, Kanadyjczycy, naprawdę jesteśmy bardzo uprzejmi. Z góry was za to bardzo przepraszam.

#9.

W Brazylii jedyną obowiązującą religią jest piłka nożna.

#10.

My, Portugalczycy, jesteśmy niscy, grubi i owłosieni. Kochamy wino, ser i kobiety.

#11.

My, Finowie, wcale nie jesteśmy gburowatymi alkoholikami. Pijemy tyle, co faceci w innych europejskich krajach. Za młodu każdy z nas brał udział w głupich zawodach typu „kto wypije więcej”, ale teraz normalnie chodzimy do pracy i przy piwku relaksujemy się tylko w weekendy. A co do bycia gburem, to my po prostu nie lubimy narzucać się innym. Dla nas rozmowy o niczym z nieznajomymi to brak kultury.

#12.

Taaa, jasne. Na pewno wszyscy Holendrzy mieszkają w wiatrakach, chodzą w drewniakach i uprawiają tulipany. No i oczywiście są zjarani non stop.

#13.

Rumuni to nie Cyganie. Cyganie są u nas mniejszością narodową. Nasz kraj jest piękny i warto go odwiedzić, nie tylko po to, żeby się przekonać na własne oczy, że nie jesteśmy jakimiś zacofańcami biegającymi z kołkiem osikowym w dłoni.

#14.

Jestem Duńczykiem i jestem nieszczęśliwy. Jakżeby mogło być inaczej.

#15.

Grecja. Tak, jesteśmy głośni, zawsze się spóźniamy i święcie wierzymy, że mamy najlepsze jedzenie na świecie. Jednak na co dzień nie rozbijamy talerzy, krzycząc: „Opa”! Ten zwyczaj kultywuje się tylko na weselach, ale niestety coraz rzadziej.

#16.

Tak w sumie, to my, Amerykanie, jesteśmy aroganckimi dupkami.
7

Oglądany: 36784x | Komentarzy: 73 | Okejek: 263 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

24.02

23.02

Starsze historie

Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało