Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Drobne detale w filmach wojennych, które pokazują, że twórcy dobrze znają temat

56 832  
334   17  
Najczęściej w takich zestawieniach widzimy filmy dotyczące starszych konfliktów. Tym razem zobaczymy interesujące detale w filmach pokazujących konflikty z ostatnich 30 lat. Małe szczegóły, których nie zauważy przeciętny widz, ale osoba dobrze znająca temat bez wątpienia wychwyci i doceni starania twórców o realia.

#1. Osobisty P-51 Mustang Cruise'a pojawia się w filmie „Top Gun: Maverick”


W filmie „Top Gun: Maverick” (2022), samolot P-51 Mustang, który pojawia się w filmie, w rzeczywistości należy do Toma Cruise'a. Jest on licencjonowanym pilotem od 1994 roku i jest to jego ulubiony samolot.
Numerous-Lemon

#2. Dziecko z blizną po wiertarce na głowie


W filmie „Snajper” (2014) dziecko ma bliznę na czubku głowy, gdzie nie rosną włosy. Później w filmie okazuje się, że pochodzi ona od „Rzeźnika”, ponieważ jego ulubioną bronią było wiertło.
tehngand

#3. Prawdziwy pilot gra samego siebie


W filmie „Helikopter w ogniu” (2001) prawdziwy pilot śmigłowca MH-6 Little Bird CW4 Keith Jones gra samego siebie i odtwarza swoją prawdziwą akcję ratunkową Daniela Buscha w Mogadiszu. Jones wyciąga Buscha z wraku i przekazuje Eversmannowi aktualne informacje na temat miejsca katastrofy. Jones otrzymał Srebrną Gwiazdę za swoje czyny.
AstroRhythm_

#4. Saper nosi w kamizelce małą butelkę Tabasco


W filmie „The Hurt Locker. W pułapce wojny” (2008) SPC Eldridge trzyma małą butelkę Tabasco przypiętą do identyfikatora. Żołnierze czasami dodają Tabasco, aby urozmaicić swoje nijakie MRE w terenie.
McBratwurstRDT

#5. Prawdziwy Marcus Luttrell pojawia się w filmie o sobie


W filmie „Ocalony” (2013) Marcus Luttrell (prawdziwy samotny ocalały z misji żołnierz Navy SEALs, o którym opowiada film) pojawia się kilka razy jako drugoplanowy żołnierz sił specjalnych.
jsmi72

#6. Chris Kyle ma siniaka na łokciu


W filmie „Snajper” (2014) Chris Kyle ma stłuczony prawy łokieć od długotrwałego leżenia na brzuchu z karabinem.
fabris6

#7. Emerytowany sierżant armii pojawia się w filmie o bitwie, w której brał udział


W filmie „Kamdesh. Afgańskie piekło” (2019) emerytowany sierżant armii Ty Michael Carter pojawił się na krótko jako żołnierz. Film ukazuje bitwę pod Kamdesh z 2009 roku. Carter walczył w bitwie i za swoje działania w walkach otrzymał Medal Honoru.

#8. Rekruci na snajperów znikają w „Jarhead: Żołnierz piechoty morskiej”


„Jarhead: Żołnierz piechoty morskiej” (2005) – podczas szybkich migawek z treningu snajperskiego liczba rekrutów powoli maleje, ponieważ wielu z nich nie spełnia stawianych przed nimi wymogów i odpada w trakcie filmu.
LongjumpingParamedic

#9. Wciąż aktywny detonator po odłączeniu od ładunku wybuchowego


W filmie „The Hurt Locker. W pułapce wojny” (2008), gdy James wyrzuca detonator bomby samochodowej po jej rozbrojeniu, można usłyszeć słaby sygnał dźwiękowy, wskazujący, że nastąpiłaby detonacja, gdyby nadal był podłączony do przewodów.
Geralt-Of-Activia

#10. Wybór piosenki Wolcotta niestety pasuje do „Helikoptera w ogniu”


Na początku filmu „Helikopter w ogniu” (2001), widzimy CW3 Cliffa „Elvisa” Wolcotta, pilota Super 61, który później został zestrzelony, jak humorystycznie prowadzi odprawę dla swoich pasażerów. W tle leci tam utwór „Suspicious Minds” Elvisa Presleya. Pierwsza zwrotka brzmi: „Jesteśmy złapani w pułapkę, nie możemy z niej wyjść” (ang. „We're caught in a trap, we can't walk out”).
NathanArizona

#11. Lądowania i katastrofy śmigłowców


Helikoptery stealth i kompleks Bin Ladena we „Wróg numer jeden” (2012) były zbudowanymi, pełnowymiarowymi makietami. Sekwencje lądowania i katastrofy zostały sfilmowane z helikopterami przymocowanymi do dźwigu, a jeden z nich został faktycznie zniszczony podczas sceny wysadzania.
pieisgiood876

#12. Duża część budżetu filmu poszła na loty prawdziwych myśliwców odrzutowych


Przy kręceniu „Top Gun: Maverick” (2022) studio zapłaciło amerykańskiej marynarce wojennej ponad 11 000 dolarów za każdą godzinę lotu myśliwcem, ale marynarka postawiła jeden warunek: żaden z aktorów (włącznie z Tomem Cruisem, który jest pilotem) nie mógł dotykać przyrządów sterujących samolotu.
Zepanda66

#13. Luttrell sprawdza paralaksę w swojej lunecie w „Ocalonym”


W filmie „Ocalony” (2013) Luttrell mówi: „Hej, Mikey, jestem gotowy” i lekko porusza głową w górę i w dół. Czynność ta służy do sprawdzania paralaksy w celowniku optycznym. Zasadniczo chodzi o upewnienie się, że krzyż celowniczy i cel znajdują się w tej samej płaszczyźnie ogniskowej. Jeśli znajdują się w dwóch różnych płaszczyznach ogniskowych, może dojść do przesunięcia punktu celowania względem punktu trafienia i strzelec nie trafi dokładnie tam, gdzie celuje.
ForensicGuy

5

Oglądany: 56832x | Komentarzy: 17 | Okejek: 334 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

20.02

19.02

Starsze historie

Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało