Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Zatrzymane w kadrze – Ostatni gag pewnego komika

36 560  
367   62  
W dzisiejszym odcinku „Zatrzymanych w kadrze” ktoś zdobywa Oscara, ktoś inny umiera, a alkohol jest serwowany pracownikom przez pracodawcę. Sprawdźcie sami!

#1. „Królowa Elżbieta” przybywa do portu w Nowym Jorku. Na pokładzie są żołnierze wracający z II wojny światowej, 1945 rok.#2. Matthew McConaughey zdobywa Oscara dla najlepszego aktora pierwszoplanowego za rolę w filmie „Dallas Buyers Club” z 2014 roku.#3. Ronald McDonald w Kijowie, Ukraina, 1997 r.#4. Śmierć komika Tommy'ego Coopera podczas występu, 1984 r.


15 kwietnia 1984 roku, podczas występu transmitowanego na żywo w ogólnokrajowej telewizji, komik Tommy Cooper w połowie show osunął się na podłogę, dziwnie jęcząc. Właśnie doznał ataku serca. Najbardziej przerażające było to, że publiczność nie zauważyła niczego niezwykłego i nadal się śmiała, ponieważ Cooper był znany ze swoich wybryków na scenie. Komik zmarł wkrótce po ataku.
Tommy Cooper był brytyjskim komikiem i magikiem słynącym ze slapstickowego humoru i magicznych sztuczek, które często celowo kończyły się niepowodzeniem. Cooper ubrany w swój charakterystyczny czerwony fez charakteryzował się niezdarną, ale ujmującą osobowością, dzięki czemu stał się ukochaną postacią brytyjskiej komedii aż do swojej śmierci na scenie w 1984 roku. Tłum śmiał się, myśląc, że to część przedstawienia.

#5. Flary samolotów oświetlają pole usiane zabitymi i rannymi żołnierzami z batalionu 1. Dywizji Kawalerii Stanów Zjednoczonych, którzy wpadli w zasadzkę w dolinie Ia Drang w Wietnamie, 18 listopada 1965 r.


Podczas zaciętej bitwy, która toczyła się od kilku dni, jednostki dywizji walczyły o utrzymanie swoich pozycji przeciwko żołnierzom północnowietnamskim. Zwłoki zmarłych wraz z wyposażeniem zwożono na tę polanę w oczekiwaniu na ewakuację helikopterem.

#6. Przyszły główny pirat Hollywood, 13-letni John Depp w ósmej klasie szkoły, USA, 1976 r.#7. Artyści Walter i Margaret Keane przy pracy nad portretami aktorki Natalie Wood, 1960 r.#8. Obchody przesilenia letniego, Sztokholm, Szwecja, lata 70. XX wieku.#9. Arcyksiążę Franciszek Ferdynand i jego żona Zofia von Chotek schodzą po schodach ratusza w Sarajewie do samochodu na kilka minut przed zamachem. 28 czerwca 1914 r.#10. Pokryty lodem statek rybacki „Nowa Anglia”, Kolumbia Brytyjska, Kanada, 1911 r.#11. Jedna z 1,5 miliona ofiar straconych w Kambodży za komunistycznego reżimu Czerwonych Khmerów po prostu za „dobre wykształcenie”, 1978 r.#12. W 1956 roku Thomas Fitzpatrick ukradł samolot z lotniska w New Jersey i wylądował na St. Nicholas Avenue na północnym Manhattanie, przed barem, w którym pił.


Ten niezwykły lot odbył się 30 września 1956 r. około godziny trzeciej w nocy, kiedy wówczas 26-letni Fitzpatrick wsiadł do jednosilnikowego samolotu ze Szkoły Aeronautyki Teterboro w New Jersey i wystartował bez świateł i kontaktu radiowego, po czym wylądował w pobliżu baru. Historia głosi, że założył się z kimś w barze, że w ciągu 15 minut wróci z New Jersey do Washington Heights (około 130 km).

Dwa lata później zrobił to ponownie, gdy mężczyzna, który się z nim kłócił, nie uwierzył w pierwsze zdarzenie.

Drugi lot odbył się 4 października 1958 roku, tuż przed godziną pierwszą w nocy. Thomas ponownie wsiadł do samolotu z Teterboro i tym razem wylądował na rogu Amsterdam Ave i 187 ulicy przed budynkiem Uniwersytetu Jesziwy. Gazety donosiły, że Fitzpatrick wyskoczył z samolotu ubrany w szary garnitur i uciekł, ale później oddał się w ręce policji.

Za pierwszy lot Thomas został ukarany grzywną w wysokości 100 dolarów, a za drugi – karą 6 miesięcy więzienia.

Według nekrologu Fitzpatricka opublikowanego w gazecie w New Jersey, podczas wojny koreańskiej służył on w piechocie morskiej i otrzymał Purpurowe Serce. Jak podano, przez 51 lat pracował jako monter, miał trzech synów i mieszkał w Washington Township w stanie New Jersey. Przez 51 lat pozostawał w związku małżeńskim z żoną Helen.

Fred Hartling, emerytowany inżynier logistyki, którego brat był kolegą Fitzpatricka, stwierdził, że Fitzpatrick „dokonał cudu”, lądując samolotem.
Wylądował na ulicy z latarniami i samochodami zaparkowanymi po obu stronach. To był cud – trzeba było być świetnym pilotem, żeby umieścić to [samolot] tak blisko wszystkiego.
Fitzpatrick zmarł na raka 14 września 2009 roku w wieku 79 lat.

#13. Dostawca piwa do huty stali, które było rozdawane pracownikom, aby utrzymać ich w dobrej kondycji. Anglia, lata 50. XX wieku.#14. Ocalali i zszokowani mieszkańcy Hiroszimy zbierają się na ulicy około dziesięć minut po wybuchu atomowym, 1945 r.#15. Pogrzeb dziennikarki Ewy Żarskiej, 27 kwietnia 2020 roku w Piotrkowie Trybunalskim.


Ewa Żarska była reporterką śledczą związaną z Telewizją Polsat. Dziennikarka poruszała w swoich reportażach trudne tematy morderstw, gwałtów i porwań. Współtworzyła program interwencyjny „Państwo w Państwie”. Jest autorką książki o Mariuszu Trynkiewiczu, który zamordował czterech chłopców w Piotrkowie Trybunalskim w 1988 roku. Ewa w 1988 roku była nastoletnią dziewczynką i również mieszkała w Piotrkowie.

„Żarufka” była autorką nagradzanego reportażu telewizyjnego „Mała prosiła, by jej nie zabijać”. Powstał po półrocznym śledztwie nad zdemaskowaniem podejrzanego o pedofilię Krzysztofa P. „Piotra”. Po emisji reportażu wznowiono postępowanie w tej sprawie.

Dziennikarka zajęła się też sprawą zabójstwa młodej kobiety ze Zduńskiej Woli, w sprawie której policja popełniła szereg błędów i zaniedbań oraz dopuściła się fałszowania protokołów. Kilku policjantów zostało wówczas ukaranych.

16 kwietnia 2020 roku Ewa Żarska została znaleziona martwa, powieszona w swoim mieszkaniu. Według doniesień medialnych popełniła samobójstwo. Podobno pracowała nad książką o pedofilii wśród znanych osób. Po jej śmierci zaginęły jej materiały dotyczące tej sprawy.

W poprzednim odcinku2

Oglądany: 36560x | Komentarzy: 62 | Okejek: 367 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

13.06

12.06

Starsze historie

Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało