Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Kolekcja interesujących zdjęć – 250 kilogramów złota

39 340  
273   52  
Dziś w „Kolekcji...” znajdziecie, między innymi, sporo złota i dolarów, bardzo stary dywan oraz Grubego Alberta z Alaski. Zapraszamy!

#1. To zdjęcie z drona przedstawia widok z lotu ptaka na park przyrody w pobliżu Visoko w Bośni. Powstał inspirowany obrazem Vincenta Van Gogha „Gwiaździsta noc”#2. Zimowy wieczór w sercu Pragi: ciepły blask choinki i radosny gwar jarmarku ożywiają Rynek Starego Miasta.#3. Największa sztabka złota na świecie.


W Muzeum Złota Toi wystawiona jest sztabka złota o masie 250 kg (8000 uncji).
Muzeum poświęcone jest tematyce wydobycia złota w Japonii i znajduje się obok kopalni złota Toi w mieście Izu, Shizuoka, Japonia.

#4. Ludzie stoją w gigantycznym kalejdoskopie, instalacji autorstwa francuskiego artysty Guillaume’a Marmina podczas Festiwalu Świateł we francuskim mieście Lyon.#5. Inflacja na przestrzeni ostatnich 90 lat: ile warta była standardowa amerykańska jednouncjowa złota moneta w latach 2020 i 1933.#6. To najgrubszy niedźwiedź polarny na Alasce. Nazywa się Gruby Albert i mieszka w pobliżu miejscowości Kaktovik. Waży ponad 1000 funtów (ok. 453,6 kg).#7. Kierowcy koparek dają przykład idealnego parkowania.#8. Tak wyglądają korki w Dhace, stolicy Bangladeszu.#9. Wielka pluszowa ośmiornica w londyńskim sklepie „Lost and Found”.


Instytucja ta została otwarta w 1933 roku i gromadzone są tu znaleziska z londyńskich autobusów, stacji londyńskiego metra, kolei Docklands Light Railway, londyńskiej kolei naziemnej i licencjonowanych taksówek. Pracownicy dokładnie opisują i rejestrują wszystkie przedmioty.

#10. Szkielet rozdymki.#11. Ogromny, jak żywy, posąg autorstwa japońskiego artysty Takashiego Murakamiego. Place Vendôme Mall w Katarze.#12. Grzechotnik teksaski (Crotalus atrox), leucystyk, a nie albinos.#13. Dywan Pazyryk to najstarszy znany kompletny dywan na świecie. Ma ponad 2500 lat, został znaleziony w wiecznej zmarzlinie w kurhanie w górach Ałtaj.#14. Pilot demonstruje samolot napędzany 18 silnikami elektrycznymi, wyprodukowany przez firmę LIFT Aircraft, przed zamkiem Osaka w Osace w Japonii, 14 marca 2023 r.#15. Rybak trzymający gigantyczne kraby.#16. Zabawka dla dzieci z 1962 roku.#17. Starsza kobieta karmi gołębie i kaczki na zaśnieżonym brzegu Wilii w Wilnie.#18. Uprawnienia na rower hrabiego Tołstoja, 1896 rok.#19. Duży nadmuchiwany manekin przedstawia japońską artystkę Yayoi Kusamę dekorującą flagowy sklep francuskiej marki luksusowej Louis Vuitton przy Polach Elizejskich w Paryżu, Francja, 13 stycznia 2023 r. Fot. Emmanuel Dunand#20. To zdjęcie ptaka lądującego na głowie panny młodej zwyciężyło w Międzynarodowym Konkursie Fotografii Ślubnej 2023.


Michaela i Mitch zorganizowali ceremonię ślubną na szczycie góry w pobliżu Whistler w Kanadzie. Do tego pustkowia dotarli jeepami, a gdy pan młody odczytał przysięgę małżeńską, na głowie swojej przyszłej żony usiadła ciekawska sójka.

W poprzedniej części: chińska fotowoltaika

1

Oglądany: 39340x | Komentarzy: 52 | Okejek: 273 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało