Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Niezwykle piękna sesja zdjęciowa ze zwierzętami z Animal Tracks

13 053  
76   9  
Fotografka Natasha Wilson z Los Angeles stworzyła niesamowitą serię zdjęć Where the Wild Things Are. Poświęcona jest zwierzętom, które trafiły tu z różnych źródeł, czasem również skonfiskowane od nielegalnie je posiadających osób.
Każdego roku tysiące zwierząt ginie z rąk kłusowników, którzy łapią je z przeznaczeniem na sprzedaż. Natasha Wilson postanowiła zwrócić uwagę opinii publicznej na ten poważny problem, fotografując egzotyczne zwierzęta w towarzystwie uroczych modelek.


Wszystkie zwierzęta biorące udział w sesji zdjęciowej, dziś żyją w kalifornijskim rezerwacie dzikich zwierząt Animal Tracks.

#1. 7-letni Luke to Sajmiri wiewiórcza.


Luke wdał się w bójkę z inną małpą, w wyniku której stracił wszystkie palce prawej ręki.

#2. Squirt i Maci to samice małp kapucynek.


Squirt to 23-letnia kapucynka, zaś Maci ma 5 lat. Należały do kobiety z Arizony, która przeprowadziła się do Kalifornii i po przeprowadzce oddała je do Animal Tracks. Squirt i Maci są w relacji matka-córka i bardzo się kochają.

#3. Little Bear to 3-letni skunks pręgowany.


Został sierotą, ponieważ jego matka zaczęła być dokarmiana przez ludzi, utraciła instynkt samozachowawczy i została zabita. Teraz Little Bear mieszka w schronisku i bierze udział w projektach edukacyjnych.

#4. Scout to 5-letnia hybryda wilka i psa.


Jest przyjazny dla wszystkich, lubi dobrą zabawę w przeciąganie liny i długie spacery po Vasquez Rocks. Scout wywodził się z branży filmowej, gdzie zdano sobie sprawę, że pies ma problem zdrowotny (zwężenie kręgosłupa) i potrzebuje specjalistycznego domu.

#5. Fretka


W Animal Tracks jest pięć fretek; wszystkie pochodzą z różnych środowisk. Niektóre trafiły tu od osób, które weszły w ich posiadanie nielegalnie, inne - ze schronisk, ale wszystkie w Animal Tracks są kochane i zdrowe. Są bardzo towarzyskie i świetnie się razem dogadują.

#6. Bella Roo to pięcioletnia samica kangura rudego.


Jej partnerem jest Winston (walabia), i odkąd się poznali, szczęśliwie mieszkają w Animal Tracks. Uwielbiają bataty, szpinak, sałatę rzymską i ciepłe, słoneczne dni. Zarówno Bella Roo, jak i Winston znajdowały się wcześniej w posiadaniu osób, które nie miały na to zezwolenia.

#7. Monzo to 11-letni serwal afrykański.


Został skonfiskowany od osoby, która nabyła go nielegalnie.

#8. Erminator, wąż, pojawił się w Animal Tracks pod koniec lat 90. XX w.


Pochodził od kilku pań, które nie zdawały sobie sprawy, jak duży będzie wąż, a teraz od ponad 15 lat na jego przykładzie edukuje się dzieci, jak opiekować się gadami.

#9. Marley jest małpą kapucynką i jedną z 7 małp w Animal Tracks.


Jest bratem wspomnianej wcześniej Macy. Marley uwielbia zamki błyskawiczne, aparaty fotograficzne i czesanie włosów. Marley żyje pełnią życia i zawsze się wygłupia. Pochodzi z Arizony, gdzie legalne jest posiadanie małpy jako zwierzęcia domowego. Kiedy właścicielka przeniosła się do Kalifornii, musiała oddać Marleya i odpowiedzialnie znalazła jemu i jego siostrze Macy dom w Animal Tracks.

#10. Jake i Cami to kakadu.


Właściciele tych kakadu z różnych powodów nie mogli się już nimi opiekować. Ptaki uwielbiają lunche z pracownikami Animal Tracks i lubią zespoły muzyczne takie jak Queen i Blue Swede.

#11. Honey Bear i Luna to kinkażu.


Honey Bear ma trzy lata i adoptowała roczną Lunę. Honey Bear jest zwierzęciem z nadwyżki z innego ośrodka na Florydzie. Luna została zaatakowana przez matkę, gdy mieszkała w Minnesocie.

#12. Rodzina tych mar patagońskich ma około 2 lat.


Pochodziły z Arizony, gdzie były wcześniej czyjąś własnością i właściciel oddał je z nieznanych powodów. Uwielbiają sznurowadła i karmę dla małp. Rodzina mar to rodzina gryzoni pochodząca z Ameryki Południowej, należąca do tej samej rodziny, co domowa świnka morska.

#13. Bam-Bam to wyhodowana w niewoli kukabura chichotliwa, mająca około 9 lat.


Bam-Bam został zaatakowany przez innego ptaka i stracił dolną ćwiartkę dzioba. Jest teraz zależny od Animal Tracks, które dba o to, aby jego dziób był wystarczająco krótki, aby mógł z powodzeniem pić i jeść.

#14. Frank the Tank to czteroletni pancernik.


Jego wcześniejszy właściciel mieszkał w San Diego. Frank the Tank wiedzie życie samotnika. Uwielbia chrupiące owady i duże stosy piaszczystej ziemi, a jego ulubionym sposobem spędzania czasu są wykopaliska.

#15. Dobie to roczny fenek.


Jako dziecko został odrzucony przez matkę i trafił do schroniska w Minnesocie. Właścicielka Animal Tracks, Stacy, i jej rodzina polecieli do Minnesoty, gdzie zabrali go wraz z Luną, małym kinkażu.

#16. Pawian Krissy jest królową Animal Tracks.


Wcześniej była częścią trio pawianów działających w branży filmowej. Poprzedni właściciel Krissy zauważył, że pozostałe dwa pawiany ciągle ją zaczepiały. Uznał, że lepiej dla niej będzie mieć własne miejsce i poprosił o przyjęcie Krissy do Animal Tracks. Krissy stale uczy się nowych rzeczy, takich jak malowanie palcami, skakanie na trampolinie i spacery po parku Vasquez.

#17. Jeżozwierz


Jeżozwierz Quillamenia (na fotografii powyżej) i jej mąż Al Sharpton szczęśliwie mieszkają w Animal Tracks od 2008 roku. Były to zwierzęta z nadwyżki w innym ośrodku. Quillamenia i Al lubią wychodzić na długie spacery i odwiedzać małpy, które często przechowują dla nich własną karmę dla małp.

#18. 11-letni Cheshire, kot bengalski.


Cheshire miał w swoim życiu kilku właścicieli. Ostatni był zapracowanym człowiekiem. Cheshire potrzebował więcej uwagi od swego właściciela, więc zaczął robić negatywne rzeczy, takie jak załatwianie się, gdzie mu się podoba, niszczenie zasłon i pościeli, a nawet atakowanie innych zwierząt. Jest to częsta historia zwierząt, które są po części udomowione, a po części egzotyczne. Obecnie mieszka w domku dla kotów o powierzchni 200 stóp kwadratowych (18,58 m2) w Animal Tracks ze swoim nowym najlepszym przyjacielem, serwalem Monzo.

#19. 7-letni aligator Chomper ma 2 i 1/2 stopy długości (ok. 76 cm).


Jest to naprawdę żywa skamielina z czasów dinozaurów. Został skonfiskowany komuś, kto kazał mu mieszkać w wannie. Dorosły osobnik może osiągnąć 14 stóp (4,27 m) i ważyć 800 funtów (363 kg).
8

Oglądany: 13053x | Komentarzy: 9 | Okejek: 76 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

28.02

27.02

Starsze historie

Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało