Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Ciekawostki fajne i zarazem nikomu do życia niepotrzebne

78 511  
329   118  
Choć je tutaj prezentujemy, bo lubimy jak bezsensownie marnujesz czas na takie głupoty.

#1.

Marynarz brytyjskiej Królewskiej Marynarki Wojennej może zapuścić brodę tylko wtedy, gdy po dwóch tygodniach zapuszczania uda mu się uzyskać „dostatecznie gęstą brodę”.

#2.

Badanie naukowe wykazało, że taśma klejąca „nie radzi sobie niezawodnie, a często wręcz katastrofalnie” przy uszczelnianiu kanałów.

#3.

Arya to najszybciej zyskujące na popularności imię nadawane dziewczynom w USA, najprawdopodobniej za sprawą Gry o Tron.

#4.

W związku z ogromnym sukcesem i popularnością „Stana” Eminema, w słowniku oksfordzkim przyjęto definicję „Stana” – „jako obsesyjnego fana określonej gwiazdy”.

#5.

W VIII wieku duński król Harald Wartooth, zdając sobie sprawę, że może umrzeć ze starości i w związku z tym nie udać się do Walhalli, poprosił szwedzkiego króla Sigurda o bitwę. Wartooth został zabity w chwale, a Sigurd został koronowany na króla Szwecji i Danii. W bitwie o Walhallę dla króla śmierć poniosło 40 000 wojowników.

#6.

W 2002 roku chiński wydawca wydał nieautoryzowaną kontynuację serii o Harrym Potterze, zawierającą tekst Hobbita JRR Tolkiena, ale z większością imion zmienionych na imiona postaci z Harry'ego Pottera.

#7.

Tauryna, popularny składnik napojów energetycznych, jest wymagana w karmach dla kotów. Bez niej koty stracą sierść, zęby i wzrok.

#9.

Jednym z pierwszych przypadków istnienia zapisanego programu komputerowego datuje się na rok 1801, kiedy Joseph Marie Jacquard zademonstrował krosno tkające tkaniny na podstawie kart dziurkowanych wprowadzanych do maszyny.

#10.

Po ataku na Pearl Harbor fabryka samolotów Boeing w Seattle została zamaskowana i udawała przedmieście, aby chronić ją przed atakami z powietrza.

#11.

Jeden z księżyców Marsa, Fobos, wschodzi na zachodzie i zachodzi na wschodzie dwa razy każdego marsjańskiego dnia (ponieważ okrąża Marsa szybciej niż Mars się obraca) i ostatecznie albo zderzy się z planetą, albo rozpadnie się, tworząc pierścienie wokół planety.

#12.

Magowie z epoki średniowiecza posypywali buty nasionami selera, aby sprawić, by te latały.

#13.

Przeciętny koń ma moc 14.9 koni mechanicznych.

#14.

W Nowej Zelandii żyje gigantyczny ślimak albinos, który jest mięsożerny.

#15.

Depresja może spowodować, że śnisz trzy do czterech razy częściej niż zwykle.

#16.

Japońskie curry (danie) było pierwotnie uważane w Japonii za danie zachodnie, ponieważ curry (przyprawy) zostało sprowadzone do Japonii przez Brytyjczyków.
4

Oglądany: 78511x | Komentarzy: 118 | Okejek: 329 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało