Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Stopnie wojskowe wśród psów w Wojsku Polskim? A czemu by nie...

36 755  
150   112  
Często w tym serwisie naśmiewamy się z głupich pomysłów i ogólnie ludzkiej głupoty. Lecz ten pomysł naprawdę bardzo nam się podoba. Z szacunku do zwierząt, które to zwierzaki w redakcji kochamy!

Jak czytamy na Twitterze Sztabu Generalnego WP:
Stopnie wojskowe dla psów służbowych!
Żołnierze w uznaniu roli #K9 w operacjach bojowych #WojskoPolskie wystąpili z propozycją nadawania im stopni wojskowych.

Szef @SztabGenWP zamierza pozytywnie odpowiedzieć na ten postulat wprowadzając niebawem stosowne regulacje. Planowana jest skala od szeregowego psa do sierżanta psa. Prawo do nadawania psom stopnia wojskowego będą mieli dowódcy jednostek, w których pełnią one służbę.

I całość okraszono naprawdę fajnym filmem pokazującym na czym polega psia służba w wojsku:

https://img.joemonster.org/i/upload/2023/12/ssstwi...

Wojsko Polskie wykorzystuje psy służbowe do wielu celów - poszukiwań, tropienia, patroli czy wykrywania materiałów wybuchowych, szkolone są także w walce. Jednostki K9 funkcją na przykład w Wojskach Specjalnych, np. w Jednostce Wojskowej Komandosów. Wojskowe psy szkolone są w Wojskowym Ośrodku Farmacji i Techniki Medycznej w Celestynowie w woj. mazowieckim; przechodzą one rygorystyczne testy oraz intensywne kilkumiesięczne szkolenia.

Psy mogą dostać następujące stopnie: szeregowy, starszy szeregowy, starszy szeregowy specjalista, kapral, starszy kapral, plutonowy i sierżant.

Najciekawiej brzmi jednak ten starszy szeregowy specjalista. Znając psy - to będą specjaliści w wyszukiwaniu kiełbasek...

Czy psi sierżant, który skończy służbę będzie pobierał wojskową emeryturę? Bo wtedy to czuję, że było by wzięcie na adopcję takich psiaków.


Źródła: 1, 2
6

Oglądany: 36755x | Komentarzy: 112 | Okejek: 150 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało