Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Najmocniejsze cytaty – Czteroletnia Eileen, która podobno zaginęła na granicy z Białorusią, tak naprawdę w ogóle nie istniała

40 547  
178   194  
Dzisiaj:
  • Czteroletnia Eileen, która podobno zaginęła na granicy z Białorusią, tak naprawdę w ogóle nie istniała
  • Szymon Hołownia śmieje się ze srebrnego przycisku od YouTube
  • Kaja Godek chce zwrotu Lwowa
  • Poseł Lewicy zarzuca posłowi PiS, że ten zabija plemniki

#1. Czteroletnia Eileen, która podobno zaginęła na granicy z Białorusią, tak naprawdę w ogóle nie istniała


Pamiętacie jeszcze rok 2021 i początek kryzysu migracyjnego na granicy polsko-białoruskiej? Wtedy to media głośno krzyczały, jaka to polska służba graniczna nie jest zła, że bezbronnych ludzi przetrzymuje się na mrozie, że tam umierają matki z dziećmi itd. Z perspektywy czasu trochę inaczej się na to wszystko patrzy. Inaczej patrzy się również, kiedy na jaw wychodzą pewne fakty.

Jak na przykład to, że smutna historia 4-letniej Eileen, córki uchodźców z Iraku, została w rzeczywistości całkowicie zmyślona na potrzeby dziennikarskiej propagandy w mediach. A przynajmniej tak twierdzi publicystka i socjolog Małgorzata Tomczak:

Po dwóch latach pisania o migracji i kryzysie na granicy nie mam wątpliwości, że wytwarzamy fałszywą wiedzę. Kryzys na granicy polsko-białoruskiej jest od dwóch lat prezentowany w dwóch narracjach: tej otwarcie antyimigracyjnej i odwołującej się do bezpieczeństwa oraz tej humanitarnej, skupionej na łamaniu praw azylowych i często nawiązującej do Zagłady.

Dziś wiemy, że Eileen nie istniała. Była to jedna z opowieści, którą usłyszeli aktywiści i przekazali dalej. Odbiła się szerokim echem i stanowiła ważną część narracji o dzieciach umierających na granicy, którą utrwala teraz Zielona Granica.

#2. Szymon Hołownia śmieje się ze srebrnego przycisku od YouTube


Kanał Sejm RP przebił już granicę 100 tys. subskrypcji. Oznacza to, że wedle regulaminu YouTube'a zasłużył, aby otrzymać legendarny srebrny przycisk. Całkiem zasłużenie zresztą, bo w ciągu ostatnich tygodni zaliczył potężny wzrost.

Sprawa jest na tyle głośna, że postanowił odnieść się do niej sam marszałek sejmu Szymon Hołownia:

Ja już byłem w programie ze złotym przyciskiem. Zobaczymy, co w tej kwestii się wydarzy. Ja się cieszę się z tych 100 tysięcy subskrybentów. Ludzie naprawdę interesują się tym, co się dzieje po 15 października.
A co do samego przycisku to muszę porozmawiać z Centrum Informacyjnym Sejmu, bo sam nie czuję się kompetentny, aby pisać (prośbę) o ten srebrny przycisk.

Natomiast mówiąc zupełnie poważnie, ja się strasznie cieszę i bardzo dziękuję tym wszystkim ponad 100 tysięcy nowych subskrybentów, których kanał sejmowy pozyskał. Bo to znaczy, że dzieje się to, co naprawdę powinno się dziać. Ludzie interesują się tym, co zrobili 15 października. Chcą nas z tego rozliczać, chcą na to patrzeć.

https://www.youtube.com/live/norVgZTjZW8?si=g2u_bK...

#3. Janusz Korwin-Mikke ostro krytykuje Sławomira Mentzena


Janusz Korwin-Mikke był ostatnio gościem Radia Plus, gdzie ostro skrytykował swojego partyjnego kolegę Sławomira Mentzena. Korwin stwierdził, że póki co owszem, wciąż jest członkiem Konfederacji, jednak nosi się z zamiarem zarejestrowania nowej partii.

Kiedy redaktor chciał dopytać o program nowej partii Korwina, ten szybko zszedł na temat Sławomira Mentzena:

Konfederacja była partią antysystemową, negowała te głupoty o globalnym ociepleniu, covidzie, równouprawnieniu kobiet. Natomiast Konfederacja zeszła z tego, kolega Mentzen zaczął przepraszać za swoje poglądy, on nigdy nie był za zniesieniem podatku dochodowego, likwidacją ZUS-u, a to były sztandarowe punkty, musimy do tego wrócić.

Moim zdaniem nie dlatego, że kolega Mentzen przegrał debatę z panem Petru, tylko zaczął się wycofywać z najważniejszych postulatów, nie tylko tych dwóch, najważniejsza była "piątka Mentzena". To, że Konfederacja mając 3-4% awansowała na 8-9% to był właśnie efekt "piątki Mentzena", a on potem zaczął się z tego wycofywać.
W Polsce jest cała kupa ludzi, którzy nie lubią podatku dochodowego, Unii Europejskiej, gejów i tak dalej i wycofanie się z tego to jest wstyd.

Póki była kampania to siedziałem lojalnie cicho, choć Konfederacja głosiła nonsens, że z nikim nie zawrze w koalicji. Ja też musiałem te głupoty mówić w kampanii, ale kto realnie zagłosuje za partią, która dąży do kolejnych wyborów? Opowiadaliśmy głupoty niestety, nastąpiła dziwna metamorfoza tej partii.


#4. Kaja Godek chce zwrotu Lwowa


W związku ze strajkiem polskich przewoźników i blokadą granicy z Ukrainą, wiele znanych osób postanawia zabrać głos w temacie. Wśród nich znalazł się m.in. mer Lwowa Andrij Sadowy:

Naszym polskim przyjaciołom należałoby powrócić się do rzeczywistości. Cały wasz gigantyczny wkład w zwycięstwo Ukrainy w tej wojnie niweluje się przez grupę marginalistów, którzy blokują dostawy towarów humanitarnych dla kraju, który już drugi rok broni swojej niepodległości i bezpieczeństwa Europy.
Na słowa te bardzo szybko zareagowała działaczka antyaborcyjna Kaja Godek, która stwierdziła, że... Lwów powinien należeć do Polski:

Lwów powinien wrócić do Polski. Dostaliście go od ZSRR całkowicie bezpodstawnie. Tak tylko przypominam.

#5. Poseł Lewicy zarzuca posłowi PiS, że ten zabija plemniki


Marcin Horała z Prawa i Sprawiedliwości oraz Krzysztof Gawkowski z Nowej Lewicy byli ostatnio gośćmi Moniki Olejnik w programie „Kropka nad i” na antenie TVN. W trakcie dyskusji pojawił się oczywiście temat in vitro, gdzie głos zabrał poseł PiS:

Muszę zapoznać się z kształtem konkretnej ustawy. Mam jedno zastrzeżenie natury etycznej, czy w ramach procedury in vitro powstają tak zwane nadmiarowe zarodki, czy są hodowani sztucznie nowi ludzie, którzy następnie są wsadzani do zamrażarki, a potem są wyrzucani, utylizowani. Gdyby to nie było elementem procedury in vitro, to nie mam z nią żadnego problemu.
Na te słowa zareagowała bardzo szybko sama prowadząca, zarzucając posłowi szkalowanie osób poczętych tą metodą. Ten jednak podkreślił, że ma zastrzeżenia do samej procedury, a nie do osób z in vitro. Na to z kolei odezwał się poseł Nowej Lewicy:

– Jak słyszę o tym mrożeniu zarodków, to chciałbym się zapytać, panie ministrze, a ile pan plemników zabił w życiu?
– Nie zabijałem żadnych plemników. Co za bzdury pan gada? – odpowiedział Horała.
– Jest pan po prostu chorym z nienawiści człowiekiem. Mówi pan o mrożeniu, zarodkach, a tak naprawdę mówi pan o tym, że ludzie nie mogą mieć prawa do dzieci. Skandal – stwierdził Gawkowski.

W poprzednim odcinku: John Cleese przyznał się do zabicia człowieka

6

Oglądany: 40547x | Komentarzy: 194 | Okejek: 178 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

04.03

03.03

Starsze historie

Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało