Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Koleś w bluzie Prosto z piwkiem w ręku postanowił odprawić mszę w Sanoku

41 195  
129   110  
Wyobraźcie sobie, że jesteście w kościele i nagle wbija gość w bluzie Prosto z piwem w ręku, odkłada je na ołtarz, staje na podwyższeniu i... zaczyna odprawiać mszę. Brzmi niewiarygodnie, prawda? Ale nie dla mieszkańców Sanoka.

Dość nietypowa sytuacja miała miejsce w ubiegły weekend w kościele Ojców Franciszkanów w Sanoku. Pewien jegomość, jak gdyby nigdy nic, wparował sobie do świątyni w bluzie Prosto z piwkiem w ręku, stanął bez obciachu za ołtarzem, odłożył swój trunek, podciągnął spodnie i zaczął coś mówić...

No właśnie „coś”, bo niestety mikrofon był wyłączony. Cała sytuacja zdobyła rozgłos, ponieważ znalazła się ona na transmisji na żywo z kościoła.


Jak widzimy na nagraniu, kazanie głoszone przez samozwańczego księdza na pewno było bardzo ciekawe. Wskazuje na to choćby momentami żywiołowa gestykulacja. Po wszystkim jegomość zabrał swoje rzeczy i wyszedł, jakby nigdy nic.

Większość internautów podeszła do incydentu z dystansem i raczej sobie z tego śmieszkowała niż była oburzona. Niektórzy nawet twierdzili, że to najnormalniejszy dzień w Sanoku.

Z kolei ksiądz Bartosz Pawłowski z parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w taki oto sposób skomentował całą sprawę:

Ludzie będący przed kościołem w tym czasie widzieli tego mężczyznę i mówili mi, że zachowywał się tak, jakby miał kłopoty ze zdrowiem psychicznym. Nic wielkiego się nie stało, nic nie ukradł, nic nie poniszczył. Coś go do kościoła przywiodło, nie wiemy co bo mikrofon był wyłączony, a w kościele nikogo w tym czasie nie było. Może następnym razem przyjdzie bez piwa i się po prostu pomodli. Nie szykanujemy go za to, kościół jest otwarty dla wszystkich

Istnieją podejrzenia, że nie był to pierwszy tego rodzaju wyczyn w wykonaniu tajemniczego mężczyzny. Mówi się również, że może on mieć kłopoty ze zdrowiem psychicznym, to jednak nic pewnego.
5

Oglądany: 41195x | Komentarzy: 110 | Okejek: 129 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

22.02

21.02

Starsze historie

Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało