Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Kolekcja interesujących zdjęć – Misrzostwa kraju w spaniu i chrapaniu

25 712  
208   49  
W dzisiejszym odcinku „Kolekcji interesujących zdjęć” zobaczycie, między innymi, dzieło pewnego artysty, nietypowe zawody w Hiszpanii oraz dużą, zieloną pszczołę.

#1. Transport łopaty turbiny wiatrowej o długości 68 metrów przez wieś Prinzbach w Niemczech.#2. Stara świątynia w Bangladeszu zawłaszczona przez naturę.#3. Żaby drzewne składają jaja na liściach gdzieś w Kostaryce. Fot. Brandon Güell, zwycięzca konkursu Capturing Ecology w kategorii „Najlepsze zdjęcie zwierząt (studenci)”.#4. Kręta ścieżka: malownicza droga przecinająca jesienny krajobraz pasma górskiego Dabie w chińskiej prowincji Anhui.#5. Choinka w domu towarowym Galeries Lafayette w Paryżu.#6. Niezwykły most w hotelu w Tulum w Meksyku.#7. „Liść”: widok z góry na czeskie pola. Fot. Paweł Uchorczak, zwycięzca konkursu ND Awards 2023 w kategorii zdjęć lotniczych.#8. Samiec zadrzechni (Xylocopa), dużych pszczół, osiągających do 3 cm długości.#9. Opuszczony statek wycieczkowy „World Discoverer”, Wyspy Salomona.#10. Pomnik „Cicha walka”, autorstwa artystki Saskii Stolz, został ustawiony w październiku 2023 roku w Rotterdamie, aby przypomnieć społeczeństwu o problemie depresji i samobójstw wśród młodych ludzi.#11. Szczoteczka do zębów Napoleona, z 1795 roku.#12. Turyści w lesie sekwojowym w Xuancheng.#13. Zdjęcie pierwszej koszulki, butów i piłki FC Barcelony z 1899 roku.#14. Niesamowita góra Fanjingshan w chińskiej prowincji Guizhou jest uważana za święte miejsce buddyjskie, w którym znajdują się dwie wyjątkowe świątynie. Aby się do nich dostać, trzeba pokonać dokładnie 8000 schodów!#15. Członkowie zespołu Human Tower „Castellers de Villafranca” tworzą „wieżę” podczas pokazu z okazji 75. rocznicy założenia na placu Zocalo w Meksyku, 21 listopada 2023 r. Fot. Rodrigo Oropeza#16. Nagromadzenie muszli amonitów Promicroceras, Microderoceras, Cymbites i Caenisites ze złóż jury dolnej (~190 milionów lat) Charmouth w Anglii.#17. Wielbłądy wędrujące przez wydmy w Dunhuang w Chinach.#18. W Hiszpanii odbywają się krajowe mistrzostwa sjesty. Ludzie rywalizują w kategoriach, kto najszybciej zaśnie, najgłośniej chrapie itp.#19. Zdjęcie lotnicze flamingów na porośniętym glonami jeziorze w Kenii. Fot. Fayz Khan, zwycięzca konkursu Capturing Ecology w kategorii „Studenci”.#20. Brytyjski artysta Sam Cox, lepiej znany jako Mr Doodle, pozuje do zdjęcia ze swoim dziełem na wystawie „Mr Doodle in Space” w Pearl Lam Galleries w Hongkongu.


29-latek nazywa swój styl „graffiti spaghetti” – serią powiązanych ze sobą wzorów, dziwacznych postaci i surrealistycznych narracji, które często stanowią kronikę przygód Pana Doodle'a w „Krainie Doodle”.

Według Pearl Lam, globalnego przedstawicielstwa Coxa, ceny jego dzieł wahają się od 10 000 do 500 000 dolarów.

W poprzedniej części: bucik Marii Antoniny

2

Oglądany: 25712x | Komentarzy: 49 | Okejek: 208 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało