Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Zatrzymane w kadrze – Impreza na wysokim poziomie

50 064  
433   70  
W dzisiejszym odcinku „Zatrzymanych...” zobaczycie, między innymi, opętaną lalkę, tablicę informacyjno-ostrzegawczą na granicy tureckiej z pewnym krajem oraz pogrzeb bohaterskiego psa. Zapraszamy!

#1. Tureccy baszybuzucy, członkowie nieregularnych jednostek wojskowych w Imperium Osmańskim, 1870 r.#2. Badaczka zjawisk paranormalnych Lorraine Warren trzyma lalkę Annabelle, „opętaną” Raggedy Ann, która „terroryzowała” swoją właścicielkę w 1970 roku.


Annabelle miała rzekomo zmieniać swoją pozycję w nocy, gdy jej właścicielka spała, i pojawiać się w różnych pokojach mieszkania.
Po seansie spirytystycznym właścicielka lalki, pielęgniarka Donna, dowiedziała się, że na tej posesji przed laty zmarła 7-letnia dziewczynka – Annabelle Higgins. Nie mogąc w żaden sposób zwrócić na siebie uwagi mieszkańców domu, jej duch wstąpił w zabawkę, która miała służyć jako łącznik ze światem żywych.
Znajomy Donny, Lou, poradził jej, by się pozbyła lalki.
Któregoś dnia Lou spał u Donny, a kiedy się obudził, Annabelle patrzyła na niego i miał wrażenie, że go dusi, a później zauważył ślady paznokci na swoim ciele.
Wezwana para demonologów, Lorraine i Ed Warrenowie, doradzili odprawienie egzorcyzmów, a po wszystkim zabrali lalkę ze sobą i umieścili ją w zamkniętej szklanej gablocie z napisem „Nie otwierać!”.

#3. Amerykański aktor George Timothy Clooney, lata 80. XX w.#4. Wielka śnieżyca z 1888 roku jest uważana za jedną z najgorszych, jakie kiedykolwiek odnotowano w historii Ameryki.#5. „Pograniczniku! Bądź czujny! Strzeżesz granicy z kapitalistyczną Turcją”. Sowiecki pogranicznik na granicy z Turcją. ZSRR. Lata 70. XX w.#6. Impreza „na tym samym poziomie” w Berlinie, 1997 r.


Na przyjęciu odbywającym się w berlińskiej Galerii Gebauer wszyscy musieli mieć dwa metry wzrostu. Aby to zrobić, goście musieli założyć platformy na buty wykonane przez artystę Hansa Hemmerta.

#7. Pies Zanjeer uratował tysiące ludzi podczas serii zamachów bombowych w Bombaju w Indiach w 1993 roku, wykrywając ponad 3329 kg RDX, 600 detonatorów, 249 granatów ręcznych i 6406 sztuk ostrej amunicji.


W wieku ośmiu lat u Zanjeera wystąpił obrzęk płuc i opuszek łap, na skutek czego zmarł 16 listopada 2000 roku. Pogrzeb odbył się z pełnymi honorami i uczestniczyli w nim wysocy rangą funkcjonariusze policji.

#8. Wypadek drogowy czołgu T-64 Grupy Wojsk Radzieckich w Niemczech i pociągu pasażerskiego kolei niemieckich (lokomotywa spalinowa i 12 wagonów), 19 stycznia 1988 r.


Zginęło sześć osób, a 33 zostały ranne. Czołg wjechał na ścieżkę z powodu błędu kierowcy. Kierowca i instruktor zostali postawieni przed sądem wojskowym.

#9. Samolot prezydenta USA przelatuje obok centrum biznesowego w Las Vegas. Okna na 32. piętrze są wybite, ponieważ stąd tego dnia Stephen Paddock strzelał do ludzi, 2017 r.


W godzinach wieczornych 1 października 2017 roku Stephen Paddock zabarykadował się w pokoju na 32. piętrze hotelu Mandalay Bay Resort and Casino i z okna otworzył ogień do uczestników koncertu odbywającego się pod kasynem Luxor Las Vegas w czasie trzydniowego festiwalu muzyki country „Route 91”. W wyniku ostrzału zginęło 60 osób, a 851 zostało rannych (jest to największe pod względem liczby ofiar tego rodzaju zdarzenie w historii USA, oraz drugie w historii świata, po zamachach w Norwegii z 2011 roku). Gdy zorientował się, że antyterroryści zbliżają się do pokoju, w którym był ulokowany, popełnił samobójstwo, strzelając sobie w głowę. Następnie funkcjonariusze SWAT za pomocą ładunków wybuchowych wyważyli drzwi. W pokoju znaleziono łącznie 24 sztuki broni palnej. (źródło: Wikipedia)

#10. Na krótko przed egzekucją kanibal Aleksiej Sukletin zrobił z chleba buty damskie, które podarował prokuratorowi Faritowi Zagidullinowi wraz ze zdjęciem, 1987 r.


Na odwrocie zdjęcia napisał: „Mam nadzieję, że to od ostatniego kanibala z Tatarstanu”.

#11. Gniazdo drozda w splecionych dłoniach posągu na cmentarzu w Berlinie, Niemcy, 1932 r.#12. Jim Thorpe reprezentował Stany Zjednoczone w lekkoatletyce na igrzyskach olimpijskich w 1912 roku. Dzień przed zawodami skradziono mu buty. Na szczęście Jim znalazł w koszu na śmieci dwa buty. Jeden z nich był za duży, więc musiał założyć dodatkową skarpetkę. Jim zdobył tego dnia dwa złote medale.#13. W 1967 roku Kareem Abdul Jabbar studiował na Uniwersytecie Kalifornijskim, gdzie poznał i rozpoczął treningi z instruktorem sztuk walki.


Instruktorem tym był Bruce Lee, zanim stał się sławny.
Bruce był typem człowieka, który potrafił przekonać człowieka w ciągu dwudziestu sekund od spotkania z nim. Większość instruktorów sztuk walki, których spotkałem w przeszłości, była bardzo sztywna i formalna, zawsze domagała się szacunku. Ale nie Bruce
– mówił Kareem Abdul Jabbar.

Kareem stał się legendą koszykówki i ugruntował pozycję Lakers jako jednej z najlepszych drużyn w historii NBA. Pozostał przyjacielem Lee i zagrał z nim w filmie Gra śmierci.

#14. Budowa Muru Berlińskiego, 1961 r.


W nocy 13 sierpnia 1961 r. NRD zaczęła zamykać otwartą wcześniej granicę z Berlinem Zachodnim. Najpierw rozwinięto drut kolczasty, następnie strażnicy graniczni pod nadzorem policji ludowej wznieśli mury z pustaków. Reżim określił to rozwiązanie jako „tymczasowe”.

#15. Zbigniew Boniek i Michel Platini podczas treningu w barwach Juventusu Turyn, Włochy, 1983 rok.1

Oglądany: 50064x | Komentarzy: 70 | Okejek: 433 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

28.02

27.02

Starsze historie

Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało