Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Najdziksze newsy tygodnia – Łebski wynajmujący wynajmie kobiecie połowę łóżka w swoim pokoju

44 386  
234   89  
Dzisiaj o Brązowym Piątku, kolumbijskich hipopotamach i mołdawskich psach.

#1. Kolumbia będzie sterylizować sprowadzone przez Pablo Escobara hipopotamyLegenda Pablo Escobara w Kolumbii może żyć wiecznie, czego nie da się powiedzieć o hipopotamach, które niesławny kokainowy król sprowadził do swojego prywatnego zoo w latach 80. Po upadku narkotykowego barona hipopotamy rozpierzchły się po okolicy i zaczęły ciężko pracować na miano gatunku inwazyjnego. Kolumbijski rząd postanowił jednak zadziałać w sprawie liczącego już prawie 170 osobników stada zwierząt. Służby weterynaryjne będą wyłapywać kolejne hipopotamy i je sterylizować, przesiedlać albo zwyczajnie usypiać. Nie mają innego wyjścia – hipopotamy nie występują naturalnie na kontynencie południowoamerykańskim, a ich obecność zagraża miejscowemu ekosystemowi. Zwierzęta żyją głównie w basenie rzeki Magdalena, gdzie nie mają żadnych naturalnych wrogów, ale mogą za to liczyć na mnóstwo pożywienia. Między innymi z powodu nadmiaru pożywienia tak trudno jest zwabić kolumbijskiego hipopotama w pułapkę. Koszt każdego zabiegu sterylizacyjnego i akcji poławiania hipopotama sięga w przeliczeniu kilkudziesięciu tysięcy złotych.

#2. Amerykańscy hydraulicy narzekają, że dzień po Święcie Dziękczynienia mają najwięcej robotyWażne święto wymaga odpowiedniej otoczki, a odpowiednia otoczka powoduje często wzmożoną pracę jelit. Z tego powodu amerykańscy hydraulicy nazywają piątek następujący po Święcie Dziękczynienia Brązowym Piątkiem, co stanowi odniesienie do tak zwanego święta zakupów, jakim jest Czarny Piątek. Hydraulicy nie podzielają jednak konsumenckiego entuzjazmu, ponieważ w Brązowy Piątek mają nawet o połowę więcej interwencji niż zwykle. Obfitości świątecznego stołu nie wytrzymuje bardzo często instalacja hydrauliczna typowego amerykańskiego gospodarstwa domowego, ponieważ ludzie potrafią spłukiwać resztki jedzenia w zlewozmywaku, co prowadzi do zatkania rur. Świąteczny czas sprzyja również spotkaniom w licznym rodzinnym gronie, czego z kolei później nie wytrzymują rury kanalizacyjne.

#3. Urzędy w Polsce będą otwarte dłużejDo niebywałej w skutkach rzeczy doszło w piątek 17 listopada 2023 roku. W życie weszły bowiem przepisy stanowiące zamach na ustalony dotychczas porządek i wszystkie świętości. Za zgodą prezesa Rady Ministrów urzędy w Polsce będą otwarte dłużej. Dotychczas przepisy narzucały na urzędników obowiązek pracy w godz. 8:15 – 16:15, jednak od teraz będzie to zależało od dyrektora danego urzędu. Praca będzie mogła zacząć się nie wcześniej niż o 7:00, a najpóźniej o 10:00. Nowinkę stanowi również obowiązek pracy do godz. 18:00 przynajmniej raz w tygodniu w urzędach przyjmujących interesantów. Co więcej, w razie potrzeby dyrektor danej placówki może zarządzić pracę zmianową przez całą dobę oraz wyznaczyć dzień pracujący, który wypada w dzień wolny.

#4. Pies mołdawskiej prezydentki pogryzł austriackiego ministraCoraz bardziej zagmatwana ta dyplomacja… Każdy gest ma znaczenie, ale coraz trudniej jest je odszyfrować. Możliwe, że zdarzenie, do którego doszło w posiadłości zajmowanej przez Maię Sandu, nie miało większego znaczenia, a może prezydentka Mołdawii chciała coś przekazać wizytującemu jej kraj Alexandrowi Van der Bellenowi. Austriacki minister przechadzał się wraz z Sandu po prezydenckiej posiadłości, gdy do obojga podbiegł pies należący do mołdawskiej polityczki. Gdy austriacki gość wyciągnął dłoń w kierunku psa, by go pogłaskać, uratowane ze schroniska zwierzę ugryzło Van der Bellena w rękę. Incydent najprawdopodobniej nie wpłynie na starania Mołdawii o członkostwo w Unii Europejskiej, ponieważ sam austriacki polityk jest miłośnikiem psów i komentując zdarzenie, stwierdził, że „doskonale rozumie ekscytację” zwierzęcia należącego do koleżanki po fachu.

#5. Ktoś wystawił ogłoszenie o wynajmie połowy łóżkaMyślisz, że mikroapartamenty albo kible z zamontowaną obok kuchenką to szczyt kreatywności osób zajmujących się wynajmem? Sądzisz, że z wynajmu nie da się wycisnąć nic więcej? Potrzymaj mi umowę. Na facebookowym słupie ogłoszeniowym miasta Toronto w Kanadzie pojawiło się ogłoszenie wynajmu połowy łóżka we współdzielonym pokoju. Na pierwszy rzut oka może to brzmieć absurdalnie, jednak za jedyne kilkaset dolarów kanadyjskich miesięcznie najemca mógłby mieć do dyspozycji całą połowę łóżka typu QUEEN SIZE. A że typ łóżka powstał z myślą o królowej, to i ogłoszenie zostało skierowane do kobiet. Czy wynajmującemu udało się znaleźć współlokatorkę? Trudno powiedzieć, ponieważ ogłoszenie zniknęło, gdy zainteresowała się nim lokalna telewizja.

Obiecujemy, że nawet jak zainteresujesz się ostatnim odcinkiem newsów, to nie zniknie on z Sieci.
4

Oglądany: 44386x | Komentarzy: 89 | Okejek: 234 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało