Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Policja w Pabianicach zatrzymała kierowcę, który był tak pijany, że w alkomacie zabrakło skali

38 636  
134   95  
Wiecie dlaczego wiele alkomatów ma skalę dobijającą tylko do 4 promili? Bo wszystko wyżej w wielu miejscach postrzegane jest już jako dawka śmiertelna. Ale nie w Polsce. W Polsce w takim stanie wsiada się w samochód i jedzie po więcej.
Dwójka młodych kobiet w środowe popołudnie zauważyła, że jeden z pojazdów porusza się w podejrzany sposób. Postanowiły więc zainteresować się całą sprawą. Okazało się, że kierujący udał się do pobliskiego sklepu. Na miejscu szybko potwierdziły się przypuszczenia kobiet – kierowca był pijany. Choć w tej sytuacji „pijany” to chyba stanowczo za mało powiedziane.

Mężczyzna został ujęty w sklepie przez wcześniej wspomniane kobiety oraz ochroniarza. Oczywiście o całej sytuacji została zawiadomiona policja z Pabianic, która niedługo później zjawiła się na miejscu.Kierowca został poddany badaniu alkomatem i okazało się... że zabrakło dla niego skali. 43-latek musiał więc posiadać tyle alkoholu w wydychanym powietrzu, że nawet skala w alkomacie, która kończyła się na czterech promilach, okazała się dla niego niewystarczająca.

Wiele alkomatów kończy się na czterech promilach, ponieważ w niektórych krajach dawka ta uważana jest już za śmiertelną. 43-latek w tym stanie dopiero wybierał się w celu uzupełnienia zapasów alkoholu w pobliskim sklepie. Z uwagi jednak, iż miał poważne problemy, aby ustać prosto na nogach, a tym bardziej iść do przodu, jako środek transportu wybrał samochód.

Policja po całym tym wybryku nie zatrzymała mu prawa jazdy, bo... dokument został już wcześniej zatrzymany za prowadzenie pod wpływem. W związku z tym sprawa została skierowana do sądu. 43-latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
12

Oglądany: 38636x | Komentarzy: 95 | Okejek: 134 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

19.06

18.06

Starsze historie

Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało