Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Zatrzymane w kadrze – wyposażenie żołnierza przyszłości

45 261  
417   54  
Dziś w „Zatrzymanych w kadrze” znalazły się, między innymi, dziewczynka uratowana z pożaru, proces gangu „Amazonek” oraz siłacz przejechany przez ciężarówkę.

#1. Wyposażenie żołnierza przyszłości według armii amerykańskiej w 1959 roku.


Magazyn Popular Science z maja 1959 roku opisał tę koncepcję:
Przyszły GI! Rzućmy okiem na to, jak będzie wyglądał żołnierz z epoki wojen atomowych. Nowe rozwiązania armii zademonstrowane w Fort Ord (Kalifornia) obejmują hełm z radiem tranzystorowym, przyciemniane okulary i żaroodporną maskę, nylonową kamizelkę kuloodporną i pas odrzutowy. Żołnierz uzbrojony jest w nowoczesny karabin automatyczny wykonany z lekkiego aluminium, mogący wystrzelić do 700 pocisków na minutę.

#2. Mężczyzna wyrzuca 6-letnią dziewczynkę z okna na trzecim piętrze podczas pożaru w budynku koncertowym w Seulu. Dziewczynce udało się przeżyć, w pożarze zginęło 50 osób, grudzień 1972 r.


Pożar zamienił festiwal muzyki pop w tragedię. Zginęło 50 osób – głównie młodych fanów rocka – a około 75 zostało rannych. Stan wielu hospitalizowanych był poważny, niektórzy doznali obrażeń podczas wyskakiwania z okien. Przyczyna pożaru nie została ustalona.

Pożar wybuchł kilka minut po zakończeniu programu muzycznego emitowanego w ogólnokrajowej telewizji, w zatłoczonej trzypiętrowej Sali Obywatelskiej, około godziny 20:25. W tym czasie na scenie znajdował się Nam Jim, 25-letni artysta, który został wybrany na festiwalu najlepszym artystą popowym roku. Robiono mu zdjęcia ze złotym trofeum, przy aplauzie fanów.
Pożar rozprzestrzenił się w budynku w ciągu zaledwie dwudziestu minut.

Strażakom udało się uratować ponad 100 osób, które wynoszono nieprzytomne. Wezwano helikoptery, aby spróbować ratować osoby na dachu budynku, ale ze względu na panującą ciemność nie nadawały się one do użytku.

#3. Pomiędzy Los Angeles a Las Vegas na pustyni Mojave leży głaz uważany za największy kamień na świecie. 15 października 1951 r.#4. We wrześniu 1993 roku, po kilku tygodniach tajnych negocjacji, na trawniku Białego Domu w obecności prezydenta USA Billa Clintona podpisano tymczasowe porozumienie pokojowe.


Historyczny uścisk dłoni pomiędzy dwoma wieloletnimi przeciwnikami – izraelskim premierem Icchakiem Rabinem i przywódcą Organizacji Wyzwolenia Palestyny (OWP) Jaserem Arafatem – dał nadzieję na zakończenie konfliktu izraelsko-palestyńskiego.

#5. Kokpit amerykańskiego bombowca B-24 uszkodzony przez japoński pocisk przeciwlotniczy, 27 stycznia 1945 r.#6. Amerykański okręt podwodny ratuje amerykańskiego pilota, przyszłego prezydenta George'a H. W. Busha, który został zestrzelony przez Japończyków w 1944 roku.


Samolot porucznika Busha znalazł się pod intensywnym ostrzałem przeciwlotniczym i został zestrzelony, a jego silnik się zapalił. Pomimo pożaru w samolocie Bush zakończył swoją misję i zrzucił bomby na Japończyków.

#7. Esben Rohde Kristensen i inni członkowie Narodowego Ruchu Socjalistycznego Danii maszerują na demonstracji pod koniec lat 90. XX w.#8. Steven Stayner niesie na plecach Timmy'ego White'a w 1980 roku. Stayner i White byli ofiarami porywacza molestującego dzieci – Kennetha Eugene'a Parnella.


Steven Gregory Stayner to amerykański chłopiec, który padł ofiarą porwania. Stayner został porwany w wieku 7 lat. Pedofil zwabił chłopca do samochodu i wywiózł do swego domu w lesie, wmawiając chłopcu, że zabrał go, bo jego rodzice już go nie chcą. Mężczyzna przez lata wykorzystywał chłopca. Gdy chłopiec miał 14 lat, przestał być atrakcyjny dla Parnella. Pedofil porwał kolejnego chłopca – sześcioletniego Thimothy'ego White'a. 16 dni po porwaniu Timmiego Steven uciekł, zabierając ze sobą chłopca.

Parnell odsiedział 5 lat. W 2004 roku próbował przez internet kupić czteroletnie dziecko i został skazany na dożywocie.
Stayner zginął w 1989 roku w wypadku motocyklowym, wracając z pracy do domu.

28 sierpnia 2010 roku w Applegate Park wzniesiono pomnik Stevena Steinera i Timmy'ego White'a. Mieszkańcy rodzinnego miasta Timmy’ego White’a, Ukiah, wznieśli rzeźbioną statuę przedstawiającą nastoletniego Staynera trzymającego małego Timmy’ego White’a, gdy uciekali z niewoli. Osoby zbierające fundusze na pomnik stwierdziły, że stanowi on hołd dla Stevena Staynera i być może da rodzinom zaginionych lub porwanych dzieci nadzieję, że one nadal żyją i mogą wrócić do domu.

#9. W 1979 roku Stallone wziął udział w kręceniu odcinka „The Muppet Show”.#10. Inessa Tarverdieva podczas procesu „Amazonek” w Rostowie nad Donem, 2016 r.


Kierowała nami nienawiść i żądza pieniędzy. Było wielu policjantów i cywilów, których zabijaliśmy dla pieniędzy. Nie wiem, ilu osobiście zabiłam.
Inessa Tarverdieva była szefową gangu „Amazonek”, grupy przestępczej działającej przez 10 lat w obwodzie rostowskim w Rosji. Grupa zyskała swoją nazwę dzięki dziennikarzom, którzy relacjonowali śledztwo. Wspomniane wyrażenie nigdy nie było używane jako nazwa gangu. Najwyraźniej gang zaczęto tak nazywać, gdy okazało się, że w pobliżu miejsca morderstwa szefa wydziału OMSN Centralnej Dyrekcji Spraw Wewnętrznych obwodu Niżnego Nowogrodu Dmitrija Chudakowa i jego rodziny znaleziono nóż z wygrawerowanym napisem „Dla mojej ukochanej Amazonki”.

W zależności od popełnionych przestępstw, postawiono im zarzuty z artykułów „bandytyzm”, „morderstwo”, „próba morderstwa”, „rozbój”, „kradzież broni” i „nielegalny handel bronią”.

Przywódczyni gangu Inessa Tarverdieva została skazana na 21 lat więzienia.

#11. Ewangelista Billy Graham wygłasza kazanie do 1,1 miliona Koreańczyków w Seulu, 3 czerwca 1973 r.#12. Kurt Cobain z rodziną na rozdaniu nagród MTV Video Music Awards, 1993 r.


Dziś wiele osób nie pamięta prawie niczego o Kurcie Cobainie poza przebojem Nirvany „Smells Like Teen Spirit” i faktem, że muzyk miał problemy z narkotykami. Mało kto jednak wie, że wspierał kobiety w walce o ich prawa i cenił macierzyństwo, a także wypowiadał się w obronie mniejszości.

We wkładce do Incesticide znajdowały się następujące słowa: „Jeśli ktoś z Was z jakiegokolwiek powodu nienawidzi homoseksualistów, osób kolorowych lub kobiet, proszę, wyświadczcie nam przysługę i idźcie sobie do diabła i zostawcie nas w spokoju! Nie przychodźcie na nasze koncerty i nie kupujcie naszych płyt”.

#13. Ciężarówka pełna ludzi przejeżdża po siłaczu Galenie Goughu na stadionie w Kalifornii, 1935 r.#14. Artysta Marc Monnier maluje podczas wojny w Zatoce Perskiej, październik 1991 r., Kuwejt.#15. Żołnierze Samodzielnej Brygady Strzelców Karpackich na pozycji pod Tobrukiem w Libii, 1941 rok.


W poprzednim odcinku

3

Oglądany: 45261x | Komentarzy: 54 | Okejek: 417 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

29.05

28.05

Starsze historie

Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało