Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Kolekcja interesujących zdjęć – Czyżby kolejne niepokalane poczęcie?

28 420  
206   85  
Dziś w „Kolekcji...” znalazły się, między innymi, pływająca wioska w Wietnamie, budynek w kształcie banknotu oraz bardzo stary hiszpański miecz.

#1. Jaskinia Benagil położona w Portugalii.

#2. Zmumifikowana głowa niemieckiej zakonnicy Marii Rosenthal, XVIII w.

Według danych historycznych zakonnica Josephine, matka Marii, zaszła w ciążę bez udziału mężczyzny – miało to być niepokalane poczęcie. Matka zmarła podczas porodu, a Maria była traktowana w klasztorze jak święta, wbrew wyższym przedstawicielom Kościoła. Josephine urodziła dziewczynkę w ósmym miesiącu ciąży. Zmarła z powodu utraty krwi. Dziecko ochrzczono i Maria została entuzjastycznie przyjęta przez siostry zakonne. Niektórzy postrzegali Josephine jako narzędzie służące powtórnemu przyjściu Chrystusa, jednak płeć dziecka nie wróżyła dobrze tej przepowiedni. Wyżsi przedstawiciele Kościoła potępiali traktowanie jej jak świętą i uznawali oddawanie jej czci za herezję. Około 33. urodzin Maria zachorowała i zmarła. Przechowywane w klasztorze Hohenwart długo po jego kasacie trwałe szczątki Marii Rosenthal były przekazywane z pokolenia na pokolenie aż do roku 1905, kiedy to je zbadano. W drewnianym pudełku znajdowały się cztery ważne przedmioty. Zachowana przednia część jej czaszki i twarzy, fiolka z jej krwią przechowywana w szklanym naczyniu, kosmyk jej włosów w złotym pudełku i fragment napisanego przez nią traktatu. Przebadano krew i skórę, i stwierdzono, że zawierają unikalne cechy genetyczne. Zarówno Maria, jak i jej matka były hermafrodytami, zdolnymi do samozapłodnienia i rodzenia dzieci, chociaż choroba ta ostatecznie doprowadziła do ich śmierci. Ustalono, że Maria była w ciąży, gdy zmarła w wieku 33 lat. Szczątki Marii zachowały się do dziś, wraz z krzyżem i jej własnym różańcem.

#3. Instalacja artystyczna Luxmuralis zatytułowana „Science” zaprezentowana w katedrze w Durham w Wielkiej Brytanii. Fot. Lee Smith

#4. Kobieta zbierająca oliwki w Khan Yunis w południowej Strefie Gazy rzuca oliwki w stronę fotografa. 5 października 2023 r.

#5. Pływająca wioska rybacka Cai Beo w Wietnamie.

W Wietnamie, w zatoce Lan Ha niedaleko portu Ben Beo, znajduje się pływająca wioska rybacka Cai Beo, w której jest około 300 domów. Ludność wsi nadal prowadzi tradycyjny tryb życia, zajmują się łowieniem ryb i owoców morza. Artefakty (narzędzia kamienne, odłamki gliny itp.) znalezione przez naukowców podczas badań tego obszaru wskazują, że ludzie żyli tu od 4500 lat.

#6. Pies w kostiumie na wystawie „Pawshion Show” z okazji Światowego Dnia Zwierząt w Metro Manila na Filipinach.

#7. Budynek w kształcie banknotu w Kownie.

Budynek wybudowano w 2008 roku. Jego otwarcie zbiegło się z ważnym wydarzeniem dla kraju – przystąpieniem do Unii Europejskiej. Wygląd zewnętrzny budynku uzasadnia jego przeznaczenie – mieszczą się w nim dwa duże litewskie banki. Wzór banknotu z 1926 r. o nominale 1000 litów odzwierciedlony jest na 4000 szklanych taflach, pokrytych specjalną emalią. Architektem odpowiedzialnym za pomysł i jego realizację jest Rimas Adomaitis i jego zespół RA Studio. Warto zaznaczyć, że budynek nie znajduje się w centrum miasta. Został celowo zbudowany na obrzeżach, aby nie tworzyć kontrastu ze starą zabudową Kowna.

#8. Zbiór kukurydzy w prowincji Hebei w Chinach.

#9. Strażacy próbują usunąć palmę po tym, jak autobus uderzył w centrum handlowe w Kadyksie w Andaluzji w Hiszpanii, 9 października 2023 r.

Według policji trzech pieszych zginęło, a jeden został ranny po tym, jak kierowca stracił kontrolę nad autobusem podczas zjazdu z „La Most Constitucion 1812” i pojazd uderzył w sklep El Corte Ingles. Fot. Roman Rios

#10. Secesyjny naszyjnik „Fuksje” autorstwa Georgesa Fouqueta, 1905 r.

#11. Francuski Spider-Man Alain Robert wspina się na budynek, aby zwrócić uwagę na suszę i zmiany klimatyczne, Barcelona, Hiszpania.

#12. Hinduska świątynia w Robbinsville, New Jersey.

W New Jersey w USA otwarto ogromną świątynię hinduistyczną. Przez 12 lat ponad 12,5 tysiąca wolontariuszy budowało świątynię o nazwie Akshardham Mahamandir w miejscowości Robbinsville. Hinduska budowla sakralna, wysoka na 58 metrów i zajmująca powierzchnię około 74 hektarów, stała się największą w Stanach Zjednoczonych i drugą co do wielkości na świecie – po świątyni znajdującej się w Delhi w Indiach.

#13. Złoty amfibolit z regionu Pilbara w Australii Zachodniej.

#14. Biblioteka „Square Head” (Kwadratowa Głowa) w Nicei. Bardzo nietypowa konstrukcja, która pojawiła się w 2002 roku. Pozbawiona jest nie tylko dekoracji, ale także okien i drzwi.

#15. Rafa koralowa, gdzie Pleurosicya mossambica pływają w gałęziach wachlarza morskiego. Fot. Alexander Mustard

#16. Walka byków w Sewilli w Hiszpanii.

#17. Miecz z hiszpańskiego zamku Ain. Jego wiek sięga początków średniowiecza. Długość broni – 94 centymetry.

#18. Pola ryżowe w wiosce Jiefang, prowincja Anhui, Chiny.

#19. Pokwitowanie zapłaty grzywny w wysokości 50 rubli „za wiarę w Boga”. ZSRR, 1974 r.

Zgodnie z art. 142 Kodeksu karnego RSFSR z 1960 r. „Naruszenie przepisów dotyczących oddzielenia kościoła od państwa i szkoły od kościoła podlega karze pracy poprawczej do roku lub grzywny do 50 rubli”.

#20. „Ulisses” Damiena Hirsta wystawiony na aukcji w Christie’s.

1

Oglądany: 28420x | Komentarzy: 85 | Okejek: 206 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało