Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Kolekcja interesujących zdjęć – Modelka na basenie

39 527  
328   18  
Dziś w „Kolekcji...” znalazły się, między innymi, „Okna na świat”, których już nie ma, ciekawa rzeźba, która dopiero powstaje oraz niezwykły, lecz codzienny klient pewnego sklepu. Zapraszamy!


#1. Tancerka wykonuje taniec na rurze na dachu w Berlinie na tle wieczornego nieba.#2. Port Mousehole w angielskim hrabstwie Kornwalia. Fot. Richard Thomas#3. Żmija żółta rzęsowata (Bothriechis schlegelii) wygląda jak mały smok.

Kliknij i zobacz więcej!


#4. „Kwadratowe” fale na plaży w mieście Whangamata w Nowej Zelandii. Powstają na skutek prostopadłego falowania wody z dwóch kierunków. Fot. Jack Burden#5. W 2012 roku francuscy pszczelarze nie mogli rozwiązać zagadki niebieskiego i zielonego miodu w swoich ulach, dopóki nie odkryli, że pszczoły odwiedzają lokalną fabrykę M&M.

Kliknij i zobacz więcej!


#6. Tam, gdzie wiatr spotyka się ze słońcem: turbiny wiatrowe na farmie Big Spring na tle złotego zachodu słońca w Teksasie.#7. Wizerunek człowieka XXI wieku według magazynu Vogue, 1939 r.#8. Sklep z tekstyliami Lucknow Chikan House Textiles w Varanasi w Indiach, 2007 r. Byk Nandi Baba jest codziennym bywalcem tego sklepu. Fot. David Levene#9. Prowincja Hubei, Chiny. Widok z lotu ptaka na zieloną i żółtą rzekę Han po ulewnym deszczu.#10. Jesienny krajobraz Łodzi: kiedy przyroda i architektura tworzą doskonałe dzieło sztuki. Kaplica Karola Scheiblera na Starym Cmentarzu przy ul. Ogrodowej w Łodzi.#11. Owca liściasta może pożerać glony, zjadać ich chloroplasty i przechowywać je w tkankach do 10 dni.#12. Łoskotnica pękająca jest pokryta kolcami, zawiera trujący sok mleczny i ma charakterystyczne eksplodujące owoce. Kiedy owoce w pełni dojrzeją, eksplodują z głośnym hukiem i wyrzucają nasiona z prędkością do 300 km/h. Indianie karaibscy stosowali sok mleczny do zatruwania strzał do dmuchawek.#13. Uliczne kontrasty w Bangalore: przygotowania do festiwalu Ganesh Chaturthi (Ganeśćaturthi).#14. Pierwszy udokumentowany przypadek biofluorescencji u diabłów tasmańskich.#15. Lindsay Lohan, Allure, 2004 r. Fot. Mario Testino#16. Rolnicy suszący pomidory w Chinach.#17. Niezwykłe zdjęcie koziorożca w jego naturalnym środowisku w Parco Nazionale del Gran Paradiso. Fot. Vittorio Morletto#18. Szwajcarski artysta land art Francois Monthoux pracuje nad swoją „Cytadelą Stworzenia” wykonaną z gliny wzmocnionej cementem na skraju lasu w Biere w Szwajcarii, 20 września 2023 r. Rzeźba jest wciąż w budowie. Po ponad 120 dniach pracy rzeźba ma około 4 metry wysokości i 3 metry szerokości. Fot. Laurent Gillieron#19. Restauracja „Okna na Świat” w północnej wieży World Trade Center w Nowym Jorku. 1976 r.


„Okna na Świat” otwarto w 1976 roku na 107. piętrze północnej wieży World Trade Center. Restauracja słynęła z sięgających od podłogi do sufitu okien, z których roztaczał się widok na Manhattan, Brooklyn i New Jersey. Fot. Ezra Stoller

#20. Niesamowite wzory na skorupach żółwi.


Od lewej u góry: terapena karolińska, żółw Torniera, zawiasek gładkobrzegi, żółw promienisty, florydzki żółw pudełkowy, żółw birmański, żółw cętkowany, indochiński żółw pudełkowy, żółw błotny.

W poprzedniej części: mozolne budowanie piramidy

2

Oglądany: 39527x | Komentarzy: 18 | Okejek: 328 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

22.05

21.05

Starsze historie

Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało