Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Największe obciachy – ​Patorentier podzielił mieszkanie na wynajem tak, że internautom trudno w to uwierzyć

66 355  
273   184  
Dzisiaj:
  • Raper z Poznania wypuścił w powietrze balon z kamerą, aby udowodnić, że Ziemia jest płaska
  • Organizacja PETA krytykowana za „obdzieranie” niemal nagiej kobiety-kozy w trakcie swojego happeningu
  • Polsat niczego się nie nauczył i znów robi „blackface” w polskiej telewizji
  • Pokazano zdjęcia komendy zniszczonej po słynnej akcji Szymczyka z granatnikiem

#1. Patorentier podzielił mieszkanie na wynajem tak, że internautom trudno w to uwierzyć


W ostatnich dniach w internecie dość głośno jest o pewnym lokalu mieszkalnym, który możemy wynająć w obrębie Starego Miasta we Wrocławiu. Za jedyne 970 zł miesięcznie dostajemy możliwość zamieszkania w lokalu, w którym jednego na pewno nie powinno nam zabraknąć – towarzystwa innych lokatorów. Mieszkanie zostało bowiem dość mocno podzielone. Jakimś cudem udało się z niego uzyskać... aż 25 pokojów, z czego dwa z nich są dwuosobowe, a cała reszta jednoosobowa. Do tego należy dorzucić dwa aneksy kuchenne i 4 łazienki.

Pomyślicie pewnie, że nie ma tragedii... 970 złotych na Starym Mieście za 7 m2. To jednak nie wszystko! Bowiem do tej ceny należy doliczyć 350 zł za media. Swoją drogą, koszty utrzymania takiego mieszkania muszą być ogromne... 350x25 daje nam przecież niemal 9 tys. złotych, a nie zapominajmy, że dwa pokoje prawdopodobnie trzeba liczyć podwójnie, bo przecież są dwuosobowe.
#2. Raper z Poznania wypuścił w powietrze balon z kamerą, aby udowodnić, że Ziemia jest płaska


Akash to raper z Poznania, który w przeszłości legitymował się ksywą AK-47. Mężczyzna jednak postanowił zmienić swój wizerunek, stał się bardziej uduchowiony, a co za tym idzie, musiał zrezygnować z pseudonimu, który kojarzony jest przecież głównie z przemocą.

O Akashu w ostatnim czasie znów zrobiło się głośno. Piszę znów, ponieważ swoją popularność w zdecydowanie większej mierze zawdzięcza on nie swoim utworom, a kontrowersyjnym wypowiedziom na temat kształtu naszej planety oraz przekazowi, jaki niosą jego kawałki.

Już niejednokrotnie Akash zwracał uwagę na to, że Ziemia jest płaska. Żadne racjonalne argumenty go nie przekonują, on wie swoje. Mało tego! Postanowił przeprowadzić mały eksperyment, aby udowodnić swoje racje.


Akash osiągnął swój cel, kamery zarejestrowały, co miały zarejestrować, a teraz czeka go żmudne przeglądanie zebranego materiału. Raper już teraz świętuje sukces, ponieważ jego zdaniem Ziemia z wysokości ponad 36 tys. metrów jest ewidentnie płaska.


Teraz nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na dalsze wnioski i – kto wie – być może inne eksperymenty.

#3. Organizacja PETA krytykowana za „obdzieranie” niemal nagiej kobiety-kozy w trakcie swojego happeninguOrganizacja działająca na rzecz obrony praw zwierząt – PETA – nie od dziś znana jest ze swoich... specyficznych działań. To właśnie od nich twórcy Warhammera otrzymywali prośby, aby zrezygnować ze zwierzęcych futer w grze komputerowej. PETA jednak nie daje o sobie zapomnieć i ich brytyjski oddział postanowił przeprowadzić małą akcję, której celem było zwrócenie uwagi modowego przemysłu na problem, jakim jest pozyskiwanie kaszmiru.

Kaszmir otrzymujemy z wełny pewnego specyficznego gatunku kóz. PETA chciała to przedstawić w dość drastyczny sposób. Przebrała więc nagą kobietę za kozę, nakleiła na niej imitację wełny, a pod spodem pozostawiła czerwone ślady, które miały symbolizować krew. Kobieta krzyczała, gdy przebrany w fartuch mężczyzna „zdzierał” z niej płaty wełny.


Stoisko z napisem:

Kaszmir to tortura dla kóz

Stanęło przed wejściem na londyński Tydzień Mody.

Organizacja poniekąd osiągnęła swój cel, ponieważ o całej akcji zrobiło się głośno. Czy jednak chcieli, aby internauci mówili o nich w ten sposób? Chyba nie do końca... cała akcja spotkała się bowiem z ogromną falą krytyki.

Zarzucano im perwersję, epatowanie nagością w miejscu publicznym czy choćby robienie złego PR-u obrońcom praw zwierząt.

#4. Polsat niczego się nie nauczył i znów robi „blackface” w polskiej telewizji


Emitowany na antenie Polsatu program rozrywkowy zatytułowany „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” polega na przebieraniu znanych osób w światowej sławy wokalistów, aby ci następnie dali występ na scenie i spróbowali swoich sił w jednym z utworów osoby, za którą są przebrani. I pewnie nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie fakt, że osoby biorące udział w programie momentami odrobinę za mocno wczuwają się w rolę...

Najlepszym tego przykładem są ostatnie występy Jakuba Szmajkowskiego i Poli Gonciarz. Ten pierwszy wcielił się w Kendricka Lamara, a ta druga w Beyonce. I pewnie już dobrze wiecie, o co ta cała afera... Tak, poszło o tzw. „blackface”. Uczestnicy programu pomalowali sobie bowiem twarz na ciemny kolor, co szczególnie w USA uważane jest za skrajny akt rasizmu.

Na całą aferę zwrócili uwagę nie tylko użytkownicy mediów społecznościowych, ale też zagraniczne media, takie jak The Guardian, The Indepenedent czy Hollywood Reporter.

Piosenkarz Kuba Szmajkowski, polski gwiazdor, który ma 163 000 obserwujących na Instagramie, wygrał w sobotę drugi odcinek 19. serii Twoja twarz Brzmi Znajomo - polskiej odsłony długoletniej serii Your Face Sounds Familiar po wykonaniu utworu Lamara Humble w blackface, sztucznych warkoczach i sztucznej brodzie. Użył także słowa na N, które w programie nie zostało ocenzurowane - możemy przeczytać na łamach The Guardian.
Afera urosła do tego stopnia, że głos w sprawie zabrała nawet francuska firma Banijay Group, która jest właścicielem formatu. Poinformowali oni, że trwa dochodzenie w sprawie i zostaną podjęte odpowiednie kroki.

#5. Pokazano zdjęcia komendy zniszczonej po słynnej akcji Szymczyka z granatnikiem


Był 14 grudnia 2022 roku. W Komendzie Głównej Policji w Warszawie sam komendant Jarosław Szymczyk rzekomo myli granatnik z innym przedmiotem i detonuje go w zamkniętym pomieszczeniu.

Rezultat? Na szczęście nikomu nie stało się nic poważnego. Ucierpiał natomiast sam budynek. Według podanych informacji doszło do uszkodzenia podłogi oraz sufitu pomieszczenia. Komendant z kolei wylądował na dwie doby w szpitalu. Nie zostały jednak z tego wyciągnięte żadne konsekwencje.

W ostatnich dniach w sieci pojawiły się zdjęcia budynku komendy. Pokazano na nich, jak wyglądała ona bezpośrednio po zdarzeniu i trzeba przyznać, że zniszczenia były znaczne.

Zdjęcia udostępnił senator Krzysztof Brejza na swoim profilu na portalu X (Twitter):


Wrzucimy je jednak w formie galerii, na wypadek gdyby miały zniknąć z profilu Brejzy:


W poprzednim odcinku: Rysy zaśmiecone karteczkami przez zdobywców szczytu

5

Oglądany: 66355x | Komentarzy: 184 | Okejek: 273 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało