Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Jaką mroczną rodzinną tajemnicę poznałeś, gdy byłeś już wystarczająco dorosły?

31 065  
135   18  
Kolejna część mrocznych, dziwnych lub pokręconych rodzinnych historii, które opisali użytkownicy Reddita.

#1.

W Boże Narodzenie w 1994 mój tata zmarł (32 lata). Zamiast pocieszać moją rodzinę, obecnie samotną matkę dwójki dzieci, rodzina ze strony ojca uznała, że mają prawo skorzystać z zapasowego klucza, aby wejść do naszego domu i zabrać wszystkie jego rzeczy, podczas gdy my będziemy wybierać nagrobek. Wszystkie jego narzędzia, ubrania, zdjęcia (był modelem). Następnie dziadek ze strony taty pozwał moją mamę do sądu, gdy ta była w żałobie, próbując uniemożliwić jej korzystanie z jego ubezpieczenia na życie na nasze wychowanie (siostra i ja miałyśmy wtedy 5 i 6 lat). Chciał, żeby wszystkie pieniądze odłożono do czasu, gdy skończymy 18 lat. Sędzia w zasadzie odrzucił jego sprawę. Nie trzeba dodawać, że moja mama odcięła się od niego. Ja też z nimi nie rozmawiam. Odkryłam to wszystko, gdy miałam około 20 lat.

people-share-darkest-family-secrets-25-64edba239aee3__700.jpg

#2.

Mój dziadek miał poważne blizny na nogach po poparzeniach, których doznał jako dziecko. Gdy dorastałem, powiedziano nam, że w bloku, w którym mieszkał wybuchł pożar i on doznał poparzeń podczas ucieczki. Dziadek zmarł, gdy miałem 7 lat, a jednym z moich nielicznych wspomnień o nim jest obraz tych pokrytych bliznami nóg. Kiedy miałem 23 lata, moja ciotka (jego siostra) powiedziała mi, że te blizny wcale nie były efektem pożaru. Ich ojciec napuścił do wanny wrzącej wody i za karę wrzucił do niej mojego dziadka.

#3.

O tym, dlaczego moi sąsiedzi się przeprowadzili. Byłem dość młody, kiedy to się stało, więc szczegóły nie będą idealne, ale poza tym historia jest prawdziwa. Dorastałem w nadmorskim miasteczku i mieliśmy kilku sąsiadów, których bardzo lubiłem. Moi rodzice się z nimi przyjaźnili, ich dzieci były mniej więcej w moim wieku. Wspaniale! Cały czas bawiliśmy się razem. Któregoś dnia bardzo nagle się wyprowadzili. Byłem trochę zdezorientowany, bo nie miałem pojęcia, że planują przeprowadzkę. Pamiętam jakieś radiowozy i pojawiające się co jakiś czas samochody dostawcze, ale to wszystko. Moja mama powiedziała mi, że babcia dzieci poważnie zachorowała (gliniarze przyjechali o tym powiedzieć rodzinie), a oni w trybie nagłym wyjechali, aby się nią zaopiekować, i nigdy nie wrócili. Miałem tylko około 5 lat, wydawało mi się, że to wszystko prawda. Wiele lat później jako dorosły już facet (wyprowadziliśmy się z tej okolicy) razem z moimi rodzicami wspominaliśmy nasz stary dom. Wspomniałem, że zastanawiałem się, co się teraz dzieje z naszymi dawnymi sąsiadami. Wtedy mama powiedziała mi prawdę. Rodzice wyszli tego wieczoru na randkę i zostawili dzieci pod opieką niani. Kiedy wrócili do domu, okazało się, że opiekunka nie żyje. Ktoś włamał się do domu i ją zabił. Moja mama stwierdziła, że gliniarze uznali, że opiekunka zrobiła wszystko, aby przekonać włamywacza, że jest sama w domu, chroniąc dzieci. Kiedy rodzice wrócili do domu, sprawdzili, czy dzieci są bezpieczne i ułożyli je z powrotem do snu. Policja oczywiście przyjechała natychmiast. Kiedy dzieci już mocno zasnęły, rodzice je podnieśli, nałożyli im koce na głowy, poprosili policjantów, aby zachowywali ciszę, gdy wychodzili, i wynosili je z domu. Opowiedzieli dzieciom tę samą historię, którą opowiedzieli mi moi rodzice – babcia była chora i mieli z nią zamieszkać. Babcia sumiennie uczestniczyła w podstępie przez kilka tygodni, dopóki rodzice nie znaleźli nowego domu do zamieszkania. Dzieci nie wiedziały, co się stało zaledwie kilka metrów od nich. Nie jestem pewien, czy kiedykolwiek odkryły prawdę na ten temat.

#4.

Kuzynem mojego taty jest Kenneth McDuff. Widzieliśmy odcinek Americas Most Wanted i po jego emisji byliśmy bardzo zaskoczeni, gdy usłyszeliśmy o McDuffie, nie wiedząc, że jest jego krewnym.

people-share-darkest-family-secrets-8-64ed971f0d3a7__700.jpg

#5.

Zawsze myślałem, że moi dwaj starsi bracia uzależnili się od narkotyków z powodu własnych decyzji i ludzi, z którymi się spotykali. Okazuje się, że to nasz tata karmił ich pigułkami, odkąd skończyli 10 lat – po to, aby ich „uspokoić”. Przez lata żywiłem do nich urazę za to, że nie byli tak dobrymi starszymi braćmi, jak powinni. Potem dowiedziałem się, że tak naprawdę to ojciec, którego chwaliłem przez te wszystkie lata, był zły.

#6.

Moi pradziadkowie upili się i późnym wieczorem w środku zimy zamknęli się w domu. Na zewnątrz przebywali moi dwaj wujkowie i gdy nie mogli wejść do domu (pradziadkowie spali twardym snem), uznali, że spróbują pójść pieszo do domu babci, który był jakieś 20 km dalej. Po drodze jeden z nich zamarzł na śmierć, a drugi doznał tak dużych odmrożeń, że amputowano mu stopy i dłonie. Moi pradziadkowie skłamali na temat tego, co się stało i mówili, że wujkowie po prostu sami wymknęli się nocą z domu. Cała sprawa ukazała się nawet w gazecie i była opisywana jako rozdzierająca serce historia o dwójce głupich dzieciaków, które wymknęły się w środku nocy, bo chciały zobaczyć się z babcią.

#7.

Dowiedziałem się, że moja urocza, kujonowata mama spędziła 3 lata w więzieniu za współudział w ukryciu ciała pod koniec lat 70.

pexels-rdne-stock-project-6064890-64f5df429259d__700.jpg

#8.

Rodzina męża (bardzo chrześcijańska) ma mroczny sekret, który wciąż nie został wyjawiony ludziom, którzy naprawdę powinni się dowiedzieć, a ja nienawidzę tego, że wiem. Jego najmłodsza ciotka została gdzieś wywieziona, gdy była nastolatką, a wkrótce po jej powrocie najstarszy wujek i jego żona przedstawili rodzinie „swoją córkę”. Młoda ciotka urodziła jeszcze troje dzieci, które nie mają pojęcia, że ich kuzynka jest tak naprawdę ich przyrodnią siostrą. Co gorsza, jej „bracia” znają ten sekret! Boję się, że kiedy ktoś będzie potrzebował dawcy lub wykona test DNA, wszystkie kłamstwa zostaną brutalnie ujawnione.

#9.

Ciotka powiedziała mi (zanim moi rodzice uznali to za konieczne), że mój tata regularnie zdradzał moją mamę ze striptizerką i to właśnie ona była moją matką biologiczną. Wiele lat później dowiedziałam się, że mój tata też nie był moim tatą – choć myślał, że nim jest, dlatego umieścił swoje nazwisko w moim akcie urodzenia i przywiózł mnie do domu, gdy moja biologiczna matka nie chciała mieć ze mną nic wspólnego.

pexels-kristina-paukshtite-3270224-64f5e000d6ac0__700.jpg

#10.

Mój tata zostawił naszą rodzinę, gdy miałem 7 lat i zawsze mówiono mi i mojemu bratu, że naszym rodzicom po prostu nie wyszło. Widywaliśmy go z przerwami przez około 2 lata po jego odejściu, a potem już w ogóle. Ożenił się ponownie, a jego nowa żona miała dziecko, które stało się jego przybranym synem. Ja i mój brat spędzaliśmy z nim czas, gdy chodziliśmy do domu mojego taty. Kiedy skończyłem 13 lat, moja mama w końcu powiedziała mi, że przybrany syn był tak naprawdę prawdziwym synem mojego ojca z romansu z tą kobietą. Więc ten dzieciak był moim przyrodnim bratem, a ja nie miałem o tym pojęcia.
2

Oglądany: 31065x | Komentarzy: 18 | Okejek: 135 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

27.09

26.09

Starsze historie

Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało