Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Garść weekendowych ciekawostek wagi ciężkiej oraz lekkopółśredniej – Sprzedam żonę! Niedrogo!

37 108  
236   60  
W dzisiejszym odcinku zobaczycie, między innymi, idealnego niemieckiego żołnierza, ostrą kłótnię dwóch niewiast oraz pozytywną historię z grzechotnikiem w tle...

#1. Koszta trzeba pokryć


Były urzędnik wyższego szczebla w południowej prowincji Hainan w Chinach i były regulator papierów wartościowych, Tong Daochi, został skazany na karę śmierci za przekupstwo i wykorzystywanie informacji poufnych, z dwuletnim odroczeniem.
Jeśli wyrok zostanie wykonany, zastrzelą go, a następnie wyślą jego rodzinie rachunek na dwa juany, aby zapłacili za kulę, którą na niego zużyto.

#2. Idealny niemiecki żołnierz


W nazistowskich Niemczech za Żydów uważano ludzi, którzy mieli co najmniej troje dziadków, którzy byli Żydami. Pozbawiano ich obywatelstwa, prawa do sprawowania urzędów publicznych i służby w wojsku.

Jeśli jednak był tylko jeden lub dwoje dziadków żydowskich, osoba ta była uważana za mieszańca i nazywana terminem „mischling”.

Tysiące mischlingów służyło w armii niemieckiej jako żołnierze i oficerowie, niektórzy z nich wchodzili w skład generalicji. Pewnego razu niemieckie gazety opublikowały zdjęcie idealnego niemieckiego żołnierza – niebieskookiego blondyna w hełmie. Tym żołnierzem był Werner Goldberg, którego ojciec był Żydem.

#3. Żona na sprzedaż


7 kwietnia 1832 roku rolnik z Cumbrii, Joseph Thompson, przywiózł swoją żonę do Carlisle z zamiarem sprzedania jej „najbardziej sprawiedliwemu nabywcy”.
Joseph Thompson posadził swoją żonę na dużym dębowym krześle i powiedział:

Panowie – mam do zaoferowania moją żonę, Mary Ann Thompson, którą zamierzam sprzedać temu, kto zaoferuje najwyższą i uczciwą cenę. Panowie, jej i moim życzeniem jest rozstanie się na zawsze.
Była dla mnie tylko żmiją w sercu. Wziąłem ją dla siebie i dla dobra mojego domu, ale stała się moją dręczycielką, domowym przekleństwem, nocną inwazją i codziennym diabłem. (śmiech)
Panowie, mówię prawdę z serca, kiedy mówię: niech Bóg nas uratuje od kłopotliwych żon i swawolnych wdów. (śmiech) Unikaj ich tak samo, jak wściekłego psa, ryczącego lwa, naładowanego pistoletu, cholery, Etny lub innych zarazowych zjawisk w przyrodzie.
Pokazałem ci ciemną stronę mojej żony, powiedziałem ci o jej wadach, a teraz przedstawię jej jasną i słoneczną stronę, wyjaśnię jej cechy i dobroć.
Potrafi czytać powieści i doić krowy; potrafi śmiać się i płakać z taką łatwością, z jaką można wypić szklankę piwa, gdy jest się spragnionym: zaiste, panowie, przypomina mi to, co Poeta mówi o kobietach w ogóle: płakać i oszukiwać rodzaj ludzki.
Umie robić masło i besztać służącą, potrafi śpiewać melodie Moore'a, zaplatać warkocze i czepki; nie potrafi robić rumu, ginu ani whisky, ale dobrze ocenia jakość na podstawie wieloletniego doświadczenia w ich degustacji. Dlatego oferuję ją, ze wszystkimi jej doskonałościami i niedoskonałościami, za sumę 50 szylingów.

Po godzinie lub dwóch została zakupiona przez emeryta Henry'ego Mearsa za sumę 20 szylingów i psa. Szczęśliwa para natychmiast opuściła miasto, wśród okrzyków miejscowego tłumu, w tym Josepha Thompsona, który będąc w doskonałym humorze, jak to można sobie wyobrazić, przystąpił do założenia powrozu, który zdjęła jego żona, na szyję swojego nowego psa nowofundlanda, a następnie udał się do pierwszej napotkanej gospody, gdzie spędził resztę dnia.

#4. Nieco chybiony przykład


Na jednym z kanadyjskich kanałów telewizyjnych postanowiono pokazać film o idealnym planowaniu rodziny.
Znalazło się tam zdjęcie Chrisa Wattsa, który w 2018 roku zabił swoją ciężarną żonę i dwójkę dzieci.

#5. Dwa łyki amerykańskiej statystyki


Stany Zjednoczone mają najwięcej Second Streets.
Najpopularniejszą nazwą ulicy w Stanach Zjednoczonych jest „Druga ulica”, następnie „Trzecia” i na trzecim miejscu „Pierwsza”.

#6. Nie zapobiegł...


Mężczyzna, który był na tym samym balkonie z prezydentem USA Abrahamem Lincolnem w czasie, gdy ten został zamordowany, był tak przytłoczony poczuciem winy, że nie uratował prezydenta, że zaczął powoli tracić rozum. W końcu zadźgał żonę i próbował zabić swoje dzieci, za co został wysłany do szpitala psychiatrycznego na resztę życia.

#7. Splecione dwa życia


Pierwszy numer słynnego magazynu Life, opublikowany w 1936 roku, zawierał zdjęcie noworodka George'a Story'ego i nagłówek „Życie się zaczyna!”.

Następnie magazyn okresowo publikował informacje z życia George'a: jak dorastał, ożenił się, miał dzieci i wspinał się po szczeblach kariery dziennikarskiej.
W marcu 2000 r. TIME ogłosił, że LIFE zostaje zamknięty. Co dziwne, miesiąc później, w kwietniu, George Story zmarł z powodu niewydolności serca.

Ostatni numer LIFE, wydany w maju 2000 roku, nosił tytuł „A Life Ends” i przedstawiał historię George'a oraz sposób, w jaki przeplatała się ona z magazynem na przestrzeni lat.
Tym razem zdjęcie nie przedstawiało dziecka, ale starszego, 64-letniego mężczyznę.

#8. Sąd sądem, ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie


Na początku 1610 roku małą wioską Nettleton w północno-zachodnim Wiltshire wstrząsnęła trwająca kilka lat kłótnia między dwiema miejscowymi kobietami, Agnes Davis i Margaret Davis (miały to samo nazwisko, ale najwyraźniej nie były spokrewnione).
W 1614 r. miejscowe władze miały już dość tej wieloletniej wrogości. Obie kobiety stanęły przed sądem: Margaret została skazana na zanurzenie w miejscowym stawie (powszechna wówczas kara). Agnes udało się wyjść bez szwanku z tej sytuacji.
Rozwścieczona rodzina i zwolennicy Margaret ścigali Agnes przez kilka dni, goniąc ją po wsi.
W Wigilię włamali się do jej domu bez zaproszenia, „urządzili bójkę” i zjedli jej pierożki z farszem. Następnie wrzucili Agnes do miejscowego stawu.

#9. Umrzeć ze śmiechu


W 1893 roku Wesley Parsons, pewien starszy rolnik, zmarł w Laurel w stanie Indiana w niezwykłych okolicznościach. Kiedy żartował z przyjaciółmi, ogarnął go tak silny atak śmiechu, że nie mógł przestać. Mężczyzna śmiał się przez prawie godzinę, potem dostał czkawki, a dwie godziny później zmarł z wycieńczenia.

#10. Dwie gwiazdy


W erze filmów niemych był popularny aktor o imieniu Harrison Ford, który nie jest spokrewniony z Harrisonem Fordem, grającym Hana Solo i Indianę Jonesa. Obaj Harrisonowie mają gwiazdy w Hollywood Walk of Fame.

#11. Ma się ten gest


„Merkel rhombus” – tak anglojęzyczne media nazywają charakterystyczny gest Angeli Merkel, określany jako „jeden z najbardziej rozpoznawalnych gestów na świecie”. Kiedy zapytano Merkel, skąd się wziął, odpowiedziała, że po prostu nie wiedziała, co zrobić z rękoma.

#12. Przestępca z zasadami


Seryjny morderca Dennis Rader nigdy nie gwałcił swoich ofiar, ponieważ uważał, że zdradzanie żony jest złe.

#13. Jak most z Londynu trafił do USA


W 1967 roku amerykański biznesmen Robert P. McCulloch kupił most zbudowany w latach trzydziestych XIX wieku od Londynu za 2,46 miliona dolarów. Most został rozebrany i dostarczony w częściach do Arizony w USA, gdzie został ponownie zmontowany do 1971 roku i pozostaje tam do dziś.


#14. Pernkopf's Devil's Atlas: nazistowska książka o anatomii człowieka, nadal używana przez chirurgów.


Autor atlasu, Eduard Pernkopf, austriacki profesor anatomii, był nazistą, podobnie jak jego asystenci ilustratorzy. Ciała ofiar nazistowskiego reżimu zwożono do budynku, w którym pracowali autorzy atlasu. Dlatego co najmniej połowa z 800 ilustracji atlasu powstała podczas sekcji zwłok więźniów, którzy zginęli z rąk nazistów.

Atlas jest zakazany w niektórych krajach.

#15. Czas na pozytywne zakończenie


W maju 1888 roku młody kamieniarz z New Jersey, William Gore, został ugryziony przez grzechotnika w pobliżu Fort Lee.
Mężczyzna zauważył przed sobą grzechotnika i sięgnął po duży kamień, aby go zabić, ale zanim William zdążył się zamachnąć, został ukąszony w ramię przez drugiego węża czającego się w pobliżu.

W szpitalu pierwszą rzeczą, jaką zrobił dr Dunning, było podanie mu kieliszka, w którym było cztery i pół uncji whisky.

Położono Williama do łóżka, opatrzono mu rękę i...

... wlano w niego ogromną ilość tego trunku.

Prawie cały czas mężczyzna leżał oczywiście w oszołomieniu, od czasu do czasu dochodził do siebie i próbował wypowiedzieć kilka słów...
Gazety donosiły, że mężczyzna był bliski śmierci: odwiedził go nawet ksiądz katolicki z ostatnią posługą. Jednak według późniejszych doniesień William całkowicie wyzdrowiał.

W poprzedniej części

2

Oglądany: 37108x | Komentarzy: 60 | Okejek: 236 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało