Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Kolekcja interesujących zdjęć – smutna geneza siatek na budynku

34 408  
254   24  
W dzisiejszym odcinku „Kolekcji...” zobaczycie, między innymi, zorganizowaną akcję mrówek, sędziwego żółwia Jonathana oraz Kolumbijkę skaczącą z klifu.

#1. Budynek Walden 7, Barcelona, Hiszpania.


Budynek mieszkalny Walden 7 został zaprojektowany przez firmę Ricardo Bofill Taller de Arquitectura i znajduje się niedaleko Barcelony. Został zbudowany w 1975 roku.

#2. Grupa mrówek zebrała się na wierzchu liścia czapetki samarangijskiej, by napić się z kilku kropel soku.#3. Odwiedzający wystawę „Look Here” w muzeum w Waszyngtonie.#4. Figurka niedźwiedzia wykonana z bursztynu, 5-8 tys. p.n.e. Znaleziona na wybrzeżu Zelandii w Danii.#5. Duża grupa czapli nocnych przysiada na panelach słonecznych o zmierzchu. Chińska prowincja Zhejiang. Fot. Gu Guanghui#6. Tablica do sprawdzania wzroku, USA, 1907 r.#7. Park Narodowy Bryce Canyon, Utah, Stany Zjednoczone.#8. Pracownik starannie związuje kadzidła przed umieszczeniem ich na słońcu do wyschnięcia.#9. Odwiedzający wystawę Security China 2023 w Pekinie fotografuje realistyczną głowę używaną do testowania technologii biometrycznych zwalczających oszustwa.#10. Blaszki grzyba z rodzaju Lactarius, lepiej znanego jako grzyby mleczne ze względu na mleczny, przypominający lateks płyn, który sączy się po ich przecięciu. Foot. J. Fritz Rumpf#11. Puszka Pandory. Fot. Derek Horlock. Zdjęcie zwyciężyło w konkursie Astronomy Photographer of the Year 2023.#12. Stojaki rowerowe w Kopenhadze posiadają zadaszenia nad siodełkami.#13. Żółw o imieniu Jonathan urodził się w 1832 roku i ma teraz 191 lat. Dziś jest najdłużej żyjącym zwierzęciem lądowym na naszej planecie.#14. Sieci wokół budynku, Shenzhen (Chiny).


Foxconn to fabryka w chińskim mieście Shenzhen, która produkuje większość elektroniki dla Apple. Od 2010 roku sieci pojawiły się wokół budynków przemysłowych na poziomie około 2 piętra. Historia tego projektu jest smutna.

Apple wypłaca duże odszkodowania osobom poszkodowanym w pracy, a w przypadku śmierci w pracy wysokość odszkodowania dochodzi do sum 6-cyfrowych. Pracownicy Foxconna zaczęli popełniać masowe samobójstwa w nadziei, że ich krewni staną się bogaci. Sieci założono, aby zapobiec samobójstwom.

#15. Widok z lotu ptaka na okręt flagowy włoskiej akademii marynarki wojennej, „Amerigo Vespucci”, opuszczający Genuę.#16. Cathedral Cove na półwyspie Coromandel, Nowa Zelandia. Fot. Paweł Papis#17. Polignano a Mare, Włochy. Kolumbijka Maria Paula Quintero skacze z 20-metrowego balkonu podczas zawodów Red Bull w skokach z klifu.#18. Japoński statek kosmiczny Hakuto-R przesłał zdjęcie Ziemi wykonane z orbity Księżyca. Ujęcie zostało zrobione z wysokości około 100 km od powierzchni Księżyca podczas hybrydowego zaćmienia Słońca. Zjawisko to mogli podziwiać mieszkańcy południowo-wschodniego Oceanu Indyjskiego, Australii, Indonezji oraz zachodniego Pacyfiku 20 kwietnia.#19. Odwiedzający wystawę „Ty, ja i balony” Yayoi Kusamy w Aviva Studios w Manchesterze.#20. Mural przedstawiający ulicznych sprzedawców i świętą krowę. Indie, Delhi.


W poprzedniej części: bardzo drogi obraz

3

Oglądany: 34408x | Komentarzy: 24 | Okejek: 254 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało