Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Największe obciachy – Policja promuje aplikację do unikania kontroli policyjnych

48 376  
185   73  
Dzisiaj:
  • Rządowe Centrum Legislacji i sprawa Marciniaka
  • Wyrzucił śmieci w lesie, ale „tylko do soboty”
  • Pierwszy lot z Radomia do Turcji zakończony bójką
  • Policja promuje aplikację do unikania kontroli policyjnych
  • Napad z kartonem na głowie

#1. Rządowe Centrum Legislacji i sprawa MarciniakaO aferze z Szymonem Marciniakiem i fakcie, że był blisko utraty możliwości sędziowania finału Ligi Mistrzów słyszeli chyba wszyscy. Na szczęście sprawa zakończyła się na obawach i UEFA po otrzymaniu oświadczenia decyzji nie zmieniła. Dzięki temu najlepszy sędzia tego sezonu do finału Mistrzostw Świata dołoży finał Ligi Mistrzów (nie załapał się tylko na finał Pucharu Polski, ale to widać nie ta klasa rozgrywek).

W tle całego zamieszania głos zabierali różni eksperci i ludzie związani mniej lub bardziej ze światem futbolu. Absurdalnie jednak wygląda, żeby Polska Agencja Prasowa pytała w tej sprawie szefa Rządowego Centrum Legislacji, która, jak czytamy, jest „państwową jednostką organizacyjną podległą Prezesowi Rady Ministrów, zapewnia koordynację działalności legislacyjnej Rady Ministrów, Prezesa Rady Ministrów i innych organów administracji rządowej oraz obsługę prawną Rady Ministrów”. Jak widać, jedni mają za dużo czasu na dziennikarstwo, a drudzy na poważne prawnicze sprawy...

#2. Wyrzucił śmieci w lesie, ale „tylko do soboty”Sytuacja miała miejsce 30 maja w Nadleśnictwie Dobrocin. Kamery monitoringu uchwyciły pojazd, którego właściciel postanowił się pozbyć śmieci w środku lasu. Tym razem jednak system był skuteczny i sprawcę udało się odnaleźć. W sumie nałożono na niego grzywnę w wysokości 600 zł za zaśmiecanie i wjazd do lasu pojazdem mechanicznym. Sprawca próbował wyjaśnić sprawę, twierdząc, że śmieci planował zabrać w następną sobotę. Po prostu potrzebował pustej przyczepki, aby przewieźć piasek. Rocznie na sprzątanie lasów Lasy Państwowe wydają 20 milionów złotych.

#3. Pierwszy lot z Radomia do Turcji zakończony bójkąSytuacja miała miejsce 3 czerwca w sobotę w samolocie czarterowym LOT z Lotniska Warszawa-Radom do tureckiej Antalyi. Był to wyjątkowy lot, ponieważ oznaczał zwiększenie dostępnych połączeń. Jak dowiedzieli się dziennikarze, wszystko zakończyło się bójką pasażerów pod wpływem alkoholu i interwencją służb. Biuro Prasowe PLL LOT przekazało, że „pasażerowie, którzy podczas lotu nadużyli alkoholu i zachowywali się wulgarnie, zostali wpisani na tzw. czarną listę. Oznacza to, że naszymi liniami nie będą mogli udać się ani w podróż powrotną z Antalyi, ani w żadną inną w przyszłości”. Obsługa lotniska twierdzi, że przed startem nie było podstaw do interwencji Straży Ochrony Lotniska i Straży Granicznej. Do wymiany ciosów miało dojść podczas opuszczania samolotu przez pasażerów.

#4. Policja promuje aplikację do unikania kontroli policyjnychAplikacja Yanosik to narzędzie pozwalające kierowcom na bieżąco monitorować trasę i to, co na niej się dzieje. Jej założenia nie budzą obaw, gdyż ma pomagać dbać o bezpieczeństwo i komfort jazdy, więc nic złego we wspólnej akcji z Polską Policją. Jednak jedną z dodatkowych funkcji jest możliwość informowania o mijanych kontrolach drogowych, co jednocześnie wysyła ostrzeżenie reszcie kierowców. W części krajów takie funkcje są zabronione, ale nie u nas. Dodatkowo grafika, którą widzicie wyżej: kierowca rajdowy i bicie rekordu… W tym ostatnim chodzi o liczbę użytkowników będących jednocześnie on-line, rekord to 239 071. Przypomnijmy, że to nie pierwsza ich współpraca. Jeszcze w marcu tego roku Policja przy wsparciu Yanosika zachęcała kierowców do niezdejmowania rąk z kierownicy i niekorzystania z aplikacji.

#5. Napad z kartonem na głowieDo scen, jakich nie widujemy w amerykańskich filmach kryminalnych, doszło w Miami Gardens na Florydzie. Około godziny czwartej rano do sklepu z elektroniką wdarł się „zamaskowany” włamywacz z kartonem na głowie. Jego łupem padło w sumie 19 telefonów i około 8 tys. dolarów gotówki. Jak się okazało, nakrycie głowy utrudniało mu działanie, przez to odsłonił on swój wizerunek. Mężczyznę zatrzymano w okolicy tego samego dnia po południu. Jak zauważono, inspiracja złodzieja grą Metal Gear Solid jest wyraźna, ewentualnie jest druga możliwość, mniej prawdopodobna – że jest on fanem Chwytaka.

W poprzednim odcinku: Matka przytuliła pieniądze na komunię i w kościele musieli improwizować

1

Oglądany: 48376x | Komentarzy: 73 | Okejek: 185 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało