Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Szwedzka modelka Anna Carin Bjorck – Zatrzymane w kadrze

47 070  
375   35  
W dzisiejszej części „Zatrzymanych w kadrze” zobaczycie eleganckiego Muhammada Ali, parę bardzo znanych i lubianych duńskich aktorów oraz pewnych handlarzy narkotyków.


#1. Dzwony świątyń buddyjskich miasta Kanazawa zebrane w celu przetopienia do celów wojskowych, 1942 r.

Kliknij i zobacz więcej!


#2. Późniejszy seryjny morderca John Wayne Gacy w wieku trzech lat. Zdjęcie wykonane około 1945 roku

Kliknij i zobacz więcej!

John Wayne Gacy (17 marca 1942 – 10 maja 1994) był amerykańskim seryjnym mordercą i przestępcą seksualnym, który zgwałcił, torturował i zamordował co najmniej 33 młodych mężczyzn i chłopców w Norwood Park Township w stanie Illinois, niedaleko Chicago. Stał się znany jako Killer Clown dzięki swoim publicznym występom jako „Pogo the Clown” lub „Patches the Clown”. Były to postacie, które stworzył jeszcze zanim jego zbrodnie wyszły na jaw.
Gacy popełnił wszystkie swoje morderstwa w swoim domu w Norwood Park Township. Zazwyczaj zwabiał ofiarę do swojego domu i nakłaniał ją do założenia kajdanek pod pretekstem zademonstrowania magicznej sztuczki. Następnie gwałcił i torturował swojego jeńca, zanim zabił go przez uduszenie.

Gacy był pochodzenia polskiego i duńskiego. Jego dziadkowie ze strony ojca (którzy pisali nazwisko rodowe jako „Gatza” lub „Gaca”) wyemigrowali do Stanów Zjednoczonych.

Był blisko związany z matką i dwiema siostrami, ale miał trudne relacje z ojcem, alkoholikiem, który znęcał się fizycznie nad swoją rodziną. Ojciec często poniżał syna, nazywając go głupim i porównując go niekorzystnie z jego siostrami. Jednym z najwcześniejszych wspomnień Gacy'ego z dzieciństwa było to, jak jego ojciec zbił go skórzanym pasem za przypadkowe rozłożenie elementów silnika samochodu. John miał wtedy cztery lata. Jego matka próbowała chronić syna przed znęcaniem się nad nim przez ojca, co zaowocowało jedynie inwektywami, że chłopak jest „maminsynkiem”.

W 1949 roku ojciec Gacy'ego został poinformowany, że jego syn i inny chłopiec zostali przyłapani na seksualnym pieszczotach młodej dziewczyny. W ramach kary ojciec wychłostał go pasem do brzytwy. W tym samym roku przyjaciel rodziny czasami molestował Gacy'ego w swojej ciężarówce. Gacy nigdy nie powiedział o tym ojcu, bojąc się, że ojciec będzie go winił.

Egzekucja Gacy'ego odbyła się 10 maja 1994 roku.

#3. Ikona stylu, Cassius Clay w 1963 roku.

Kliknij i zobacz więcej!


#4. Patolog Frederick Zugibe przeprowadza eksperyment, aby ustalić, w jaki sposób Chrystus został ukrzyżowany, USA, 1984 r.

Kliknij i zobacz więcej!

Zugibe jest jednym z najbardziej znanych ekspertów w dziedzinie medycyny sądowej za sprawą wydanych książek i badań przeprowadzonych nad Całunem Turyńskim, a także badań nad mechanizmem ukrzyżowania (wcześniej badania nad tym zagadnieniem prowadził również Pierre Barbet).

Zugibe badał przez 50 lat ochotników przypiętych do krzyża, rejestrując ich parametry życiowe, takie jak puls, ciśnienie krwi, oddech, pracę serca i saturację, aby udowodnić, że ukrzyżowanie nie mogło spowodować zgonu w wyniku uduszenia, a przyczyną śmierci Jezusa musiał być wstrząs hipowolemiczny. Według jego badań, ludzie poddawani ukrzyżowaniu cierpieli na odwodnienie, głód, bóle kończyn, a problemy z oddychaniem wynikały głównie z ogólnego wyczerpania. Również badał tzw. cud eucharystyczny w Buenos Aires. Zugibe podsumował swoje badania i wnioski w książce „Ukrzyżowanie Jezusa”.

Wystąpił w wielu programach telewizyjnych poświęconych tym tematom, w tym Jak Jezus Umarł - Ostatnie 18 Godzin ((Learning Channel i History Channel), Całun Turyński (CBC), Jezus, Człowiek (Discovery Channel), Syn Boży (BBC), Stygmaty i Całun (In Search Of), Stygmaty (Learning Channel), Całun Turyński (60 minut, Australia), Da Vinci i Całun (National Geographic), Tajemnica Jezusa (CNN) i Nagi Archeolog.

#5. To nie słońce. Tak wyglądał wybuch amerykańskiej bomby wodorowej na atolu Eniwetok 8 lipca 1956 roku.

Kliknij i zobacz więcej!


#6. Samolot Air Canada wylądował awaryjnie w połowie lotu, ponieważ tankujący pomieszali funty z kilogramami podczas tankowania liniowca. Paliwo niespodziewanie się skończyło, 23 lipca 1983 r.

Kliknij i zobacz więcej!

Rejs nr 143 z Montrealu do Edmonton, przez Ottawę, rozpoczął się zgodnie z planem. Niestety obsługa naziemna, tankująca samolot w Montrealu, popełniła błąd, niezauważony przez pilotów podczas rutynowej kontroli dokumentacji przed startem. Zamiast 22 300 kilogramów paliwa, do zbiorników samolotu wlano tylko 22 300 funtów (10 115 kg) paliwa. Ze względu na fakt, że funt to mniej niż pół kilograma, w połowie trasy, w okolicy Red Lake w Ontario uruchomiły się alarmy sygnalizujące problemy z pompami paliwa. Kapitan Bob Pearson podjął decyzję o lądowaniu na najbliższym czynnym lotnisku w Winnipeg, odległym o około 200 km.
Kiedy okazało się, że maszyna nie doleci do Winnipeg, postanowiono wylądować na pasie startowym starego wojskowego lotniska w Gimli, zamienionego w tor wyścigowy.

Podczas lądowania kapitan Robert Pearson zastosował manewr typowy dla szybowców. Wprowadził samolot w tzw. ześlizg i wylądował na nieczynnym pasie, z tylko częściowo wysuniętym podwoziem. Zastosowanie takiego manewru stało się przyczyną nazwania samolotu „szybowcem z Gimli”.

Boeing 767 wylądował szczęśliwie, nikt z pasażerów, członków załogi oraz dzieci bawiących się wówczas na płycie starego lotniska nie zginął.

#7. Więźniowie obozu koncentracyjnego Mittelbau-Dora przy produkcji rakiet V-2, 1944 r.

Kliknij i zobacz więcej!


#8. Walt Disney czyta wnukowi bajkę na dobranoc, 1955 r.

Kliknij i zobacz więcej!


#9. Przedstawiciele klasy burżuazyjnej wykonują prace przymusowe w Moskwie podczas wojny domowej w 1919 r.

Kliknij i zobacz więcej!


#10. Mads Dittmann Mikkelsen i Nikolaj Coster-Waldau w szkole aktorskiej. Kopenhaga, 1996 r.

Kliknij i zobacz więcej!

Panowie pracowali razem przy filmach: „Nattens engel” i „Vildspor” (1998) oraz przy miniserialu „Po dzikiej stronie życia” (1996).

#11. Prześcieradła rozwieszone przez bojowników Wolnej Armii Syrii w celu ochrony przed snajperami. Syryjska wojna domowa, Aleppo, 2013 r.

Kliknij i zobacz więcej!


#12. Kolumbijski baron narkotykowy Pablo Escobar i jego kuzyn Gustavo Gaviria przebrani za amerykańskich gangsterów. Vegas, 1983 r.

Kliknij i zobacz więcej!

Gustavo de Jesús Gaviria Rivero (25 grudnia 1946 – 11 sierpnia 1990) był kolumbijskim handlarzem narkotyków. Jako kuzyn i prawa ręka Pablo Escobara, Gaviria kontrolował finanse i szlaki handlowe kartelu Medellín. On i Escobar współpracowali w swoich karierach przestępczych od wczesnych lat siedemdziesiątych.

Chociaż był właścicielem fortuny porównywalnej z fortuną Escobara, a nawet miał do dyspozycji aparat wojskowy, Gaviria nie był tak dobrze znany, ponieważ zawsze starał się pozostawać w cieniu.

Wydarzenia, które doprowadziły do jego śmierci, są niejasne. Spekuluje się, że został zabity przez Search Bloc, a incydent został zatuszowany, aby zapobiec odwetowi.

Śmierć Gustavo głęboko wpłynęła na Escobara, biorąc pod uwagę ich głębokie relacje osobiste i zawodowe. Niemniej jednak Escobar nie uczestniczył w pogrzebie swojego kuzyna, ale zamiast tego słuchał mszy pogrzebowej przez radio.

Ponieważ Gustavo zmarł cztery dni po objęciu urzędu przez prezydenta Césara Gavirię, wówczas media i cały kraj uważały, że prezydent rozpoczął swoją kadencję od ofensywy przeciwko narkoterrorystom. Śmierć Gustavo wywołała kontrofensywę Escobara, która początkowo zdestabilizowała administrację nowego prezydenta.

#13. Szwedzka modelka Anna Carin Bjorck. Egipt, 1964 r.

Kliknij i zobacz więcej!


#14. Wiktoriański zestaw do wstrzykiwania morfiny, druga połowa XIX wieku.

Kliknij i zobacz więcej!


#15. Ogłoszenie o masowym paleniu ikon w dniu 2 lutego 1930 r. ZSRR. Atrakcja z orkiestrą!

Kliknij i zobacz więcej!

W poprzedniej części

1

Oglądany: 47070x | Komentarzy: 35 | Okejek: 375 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało