Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Najmocniejsze cytaty – Andrzej Duda o wojnie: Rosyjski walec miażdży Ukrainę

60 352  
205   145  
Dzisiaj:
  • Duda jedzie po Tusku! I po sobie, i po Szydło…
  • Szef Ubera nie jest zaniepokojony #LexTusk. Czego nie rozumiecie?
  • Andrzej Duda o wojnie: Rosyjski walec miażdży Ukrainę
  • Kryszak pozamiatał Sopocki Hit Kabaretowy
  • Komentarze po spocie PiS

#1. Duda jedzie po Tusku! I po sobie, i po Szydło…

main_04i_mo_e_odmaszerowa_ny_andrzej.jpg

Prezydent Andrzej Duda podpisał ostatnio tzw. ustawę #LexTusk, która ma badać wpływy Rosji na polityków (i jak się okazuje, także dziennikarzy). W kontekście tej decyzji eksperci wypowiadają się, że tym samym zamknął sobie drogę na karierę zagraniczną po zakończeniu trwającej kadencji. Prezydent postanowił się bronić

Nigdy nie zrozumiem, jak można porzucić ważną funkcję w Rzeczypospolitej Polskiej po to, by pracować gdzieś w Brukseli. Są granice pazerności na pieniądze. Tak by się mogło wydawać. Widać niektórzy ich nie znają.
Dodał także:

Nie słuchajcie różnych beznadziejnych i naiwnych dywagacji różnego rodzaju dziennikarzy i pożal się Boże polityków w mediach o tym, jak to Andrzej Duda chce objąć jakąś funkcję międzynarodową. Andrzej Duda zrezygnował z funkcji posła do Parlamentu Europejskiego po to, żeby zostać prezydentem RP i sprawuje ten urząd z największą dumą z państwa wyboru.
Tyle że pojawił się problem, bo nie tylko Tusk wyjechał do parlamentu pracować za euro. Duda od 2011 do 2014 roku był posłem w Sejmie, ale potem dostał się do Europarlamentu, gdzie spędził dwa lata. Jeszcze wyżej postawiona była w Polsce Beata Szydło, która w związku z wyborem do Europarlamentu 3 czerwca 2019 zakończyła pełnienie funkcji rządowych i przestała być wicepremierem.#2. Szef Ubera nie jest zaniepokojony #LexTusk. Czego nie rozumiecie?

main_27_ciesze_si_e_nie_jestem_psem.jpg

W programie „Gość Wydarzeń” w Polsat News na pytania odpowiadał minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Pytany o najnowszą ustawę, która wzbudza tyle dyskusji, mówił:

Nie słyszałem, żeby Departament Stanu USA wyrażał się negatywnie o podobnej komisji przyjętej przez Zgromadzenie Narodowe Francji, badającej rosyjskie wpływy na decyzje gospodarcze.
I tutaj można zrozumieć w sumie to podejście, ale minister zaskoczył później, dodając:

Mówiąc o Ameryce, nie myślimy o całej Ameryce. Rozmawiałem przed godziną z szefem amerykańskiej firmy Uber. Nic nie mówił o jakimś oburzeniu albo specjalnym stanowisku Stanów Zjednoczonych.
Co do tego w ogóle ma szef Ubera? Tego nie wyjaśniono, ale w internecie pojawiło się wiele pytań:

- Połączył niepołączalne.

- No jak szef Ubera nie jest zaniepokojony, to wszystko jasne. Można się rozejść.

- To kpina? Nadzwyczajna komisja do spraw pozbawiania obywateli praw jest konsultowana przez PIS z szefami amerykańskich firm. A co sadza o tym dorożkarze z Central Parku?

- A ja rozmawiałem z papieżem Janem Pawłem i był wkurwiony. I co teraz?


#3. Andrzej Duda o wojnie: Rosyjski walec miażdży Ukrainę

main_16_bojowy_kot.jpg

31 maja w „Dzienniku Gazecie Prawnej” ukazała się rozmowa Almara Latoure, CEO Dow Jones, wydawcy „The Wall Street Journal” z prezydentem Andrzejem Dudą. Głównym tematem była wojna na Ukrainie. Oto co mówił prezydent Duda:

Szanowni państwo, Władimir Putin nie przegrał żadnej wojny. Ja mam nadzieję, że ją przegra. Na razie mamy sytuację, w której rosyjski walec miażdży Ukrainę, codziennie giną setki ludzi na froncie, przy czym Rosjan jest ponad 100 mln, a Ukraińców jest niecałe 40 mln. Sama ta różnica pokazuje, kto ma tutaj przewagę. Dla Rosjan ludzkie życie nie znaczy nic, dla Ukraińców każde życie jest na wagę złota.
Zaapelował też, aby nie dać się zmęczyć wojną, bo to chce zrobić Putin:

Jego żołnierze giną setkami dziennie, czasami nawet tysiącami. Nie ma to dla niego znaczenia. Będzie przez cały czas wysyłał na front żołnierzy z dalekiej Syberii, z innych narodów niż Rosjanie – nie z Sankt Petersburga czy Moskwy, nie synów swojej elity, nie dzieci rosyjskich polityków. Będzie wysyłał chłopców z wiosek, gdzie czasem nie ma drogi asfaltowej, o których nikt się nie upomni. W Rosji nie ma szacunku dla życia ludzkiego. Jeśli nie będziemy wspierać Ukrainy, ona się nie obroni i będzie zniewolona.

#4. Kryszak pozamiatał Sopocki Hit KabaretowyA przynajmniej tak jest to komentowane. W Operze Leśnej na scenie pojawili się m.in. Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Skeczów Męczących, Kabaret Młodych Panów, Kabaret K2, Marcin Daniec i on, cały na czarno Jerzy Kryszak. Satyryk wykonał utwór pod tytułem „Szczęśliwej Polski już czas” na bazie melodii „Szczęśliwej drogi już czas”. Śpiewał tak:

Pokłócili nas dla elektoratu braw, dla
partyjnych swoich gier, dla swych
prywatnych spraw. Zakłamali sens
nieskalanych dotąd słów, byle sondaż
lepiej stał. Zniszczyli tyle cnót. Tyle spraw.

Nauczyli nas podejrzewać wszędzie kant,
widzieć w każdym stronę złą, mieć na każdego
hak. Podpalili stos, gdzie się wątły
płomień tli. Już się ogrzać nie ma jak,
nie siada przy nim nikt. Już nikt.

Szczęśliwej Polski już czas, w której bratu
ufa brat, której świat nie jest wbrew. Polski,
gdzie masz swoje miejsce ty i ja. Dumnej z nas

Po jego występie komentarze były jednoznaczne:

- To było bardzo słabe. Tylko pan Kryszak osiągnął poziom mistrzowski. Piosenką rozwalił system. Reszta bardzo, bardzo, bardzo słaba.

- Jakim cudem podajecie na 20-lecie kabaretonu tak mierny poziom… Kpina z ludzi, poziom telewizji polskiej… Dramat!

- Tam się nawet publiczność nie śmiała. Tylko Kryszak, a potem długo, długo nic.

https://youtu.be/dxIFho9ZpAY

#5. Komentarze po spocie PiS

e6cd0ccd5ee7fde0ad4b66854df33d5b.jpg

Wszyscy chyba wiedzą, co się odwaliło i jak bardzo partia rządząca dała ciała. Jak to padło w jednym z komentarzy: „Lis wystawił na pustą, a PiS walnęło samobója”. Krytyka ze strony opozycji nie dziwi, chociaż podejrzewam, że oni poważnie mogą być szczęśliwi z takiego obrotu wtopy Lisa i jego tekstu o komorach dla Dudy i Kaczyńskiego. Na początek, wiemy już kto prawdopodobnie odpowiada za spot. Ma to być Michał Moskal, bliski współpracownik Jarosława Kaczyńskiego i dyrektor Biura Prezydialnego PiS. On skomentował sprawę tak:

Część medialnego establishmentu, która wczoraj milczała, gdy opozycyjny celebryta Tomasz Lis nawoływał do wysłania prezesa Jarosława Kaczyńskiego i prezydenta Andrzeja Dudy do komory, dziś stara się obarczyć winą za te słowa PiS. Obnażyliśmy hipokryzję i to ich straszliwie boli. Lis spuentował tę wieloletnią kampanię odczłowieczania ludzi PiS. Trzeba było na to zareagować, bo w historii nie raz zdarzało się, że od słów przechodzono do czynów.
Marek Suski, który twierdzi, że nie miał czasu zobaczyć spotu, w programie „Sedno sprawy” powiedział:

Być może autor chciał pokazać, czym były te komory. Ale rzeczywiście to jest tak, że moim zdaniem Holocaust, gdzie były straszliwe zbrodnie, nie powinien być wykorzystany.
Tomasz Poręba, Europoseł z PiS, twardo staje w obronie:

Oburzeni? Szkoda, że kiedy ikona PO Tomasz Lis wysyłał Prezesa J.Kaczyńskiego i prezydenta A.Dudę do komory nie było żadnej reakcji. Dopiero jak to zobaczyliście, to do was dotarło? Jesteście hipokrytami!
A sam Duda napisał:

Pamięć o Ofiarach niemieckich zbrodni w Auschwitz jest święta i nietykalna. Tragedia milionów Ofiar nie może być wykorzystywana w walce politycznej. To działanie niegodne i nie ma dla niego usprawiedliwienia.
Komentatorzy twierdzą, że spot sprawi, że ludzie jeszcze chętniej pójdą na marsz 4 czerwca. Czujecie się zachęceni?

W poprzednim odcinku: Milioner, który musiał czekać w kolejce, wypowiada się krytycznie o prywatnej służbie zdrowia

4

Oglądany: 60352x | Komentarzy: 145 | Okejek: 205 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało