Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Największe obciachy – Katolicka fundacja chce bojkotu festiwalu, bo ten ma odbyć się w Boże Ciało

61 529  
311   269  
W dzisiejszym odcinku:
  • W gminie Brzeszcze zamykają boisko po godzinie 19, bo jest za głośno
  • Erdogan walczył o reelekcję, rozdając pieniądze przed lokalem wyborczym
  • Katolicka fundacja chce bojkotu festiwalu, bo ten ma odbyć się w Boże Ciało
  • Rząd zablokował środki federacji High League przez rosyjskie i czeczeńskie powiązania
  • Dyrektor szkoły podpadła mieszkańcom, bo zgłosiła księdza za molestowanie uczniów

#1. W gminie Brzeszcze zamykają boisko po godzinie 19, bo jest za głośno


Głośnym echem w lokalnej społeczności odbiła się kontrowersyjna decyzja Sądu Okręgowego w Krakowie dotycząca boisk zlokalizowanych w gminie Brzeszcze. Chodzi o boiska trawiaste oraz z poliuretanu.

Wedle decyzji sądu zabrania się korzystania z nich w godzinach od 19 do 7 rano. Powód? Oczywiście dzieci i młodzież rozgrywający mecze na boiskach generują zbyt duży hałas, który jest uciążliwy dla okolicznych mieszkańców.

Burmistrz Brzeszczy zaapelował, aby stosować się do nakazu sądowego, a on sam dołoży wszelkich starań, aby całą sprawę załatwić w sposób możliwie jak najbardziej odpowiadający zarówno jednej, jak i drugiej stronie.

Co ciekawe, z boisk nie korzystała jedynie lokalna młodzież, aby w ten sposób spędzić wolny czas na wspólnej grze, a odbywały się tam regularne i zorganizowane treningi. Jak poinformowały władze lokalnego klubu LKS Jawiszowice:

Na co dzień na tych boiskach w godzinach 15:30-20:15 trenują dzieci, młodzież i dorośli (łącznie 200 zawodników) w zorganizowanym procesie szkolenia z uwzględnieniem wykorzystania obu boisk trawiastych. Jak wiadomo boiska muszą być równomiernie eksploatowane. Niestety dzisiejszą decyzją zostaliśmy pozbawieni możliwości prowadzenia treningów na bocznym boisku trawiastym codziennie od godz. 19:00, co krzyżuje nasze plany treningowe dla 3 grup treningowych (łącznie 7 treningów tygodniowo).
Cóż. Miejsce dzieci i młodzieży jest przecież przed komputerem lub telewizorem albo powinni siedzieć gdzieś po krzakach, popijając tanie wina, a nie… sportu im się zachciało.

#2. Erdogan walczył o reelekcję, rozdając pieniądze przed lokalem wyborczymW miniony weekend odbyła się w Turcji druga tura wyborów prezydenckich. O stołek walczyli Kemal Kilicdaroglu, lider Republikańskiej Partii Ludowej, oraz dotychczasowy prezydent Recep Tayyip Erdogan, który starał się o reelekcję. Temu drugiemu tak mocno zależało na wygranej, że postanowił łapać się wszelkich sposobów. Posunął się nawet do tego, że zaczął… rozdawać gotówkę przed lokalem wyborczym.

Sytuacja ponoć miała miejsce przed jednym z lokali w Stambule, w którym sam prezydent oddawał swój głos. Po wyjściu z lokalu Erdogana przywitał tłum jego zwolenników, którym polityk postanowił rozdać banknoty w wysokości 200 lir (około 10 USD).Jak widać, jego strategie okazały się skuteczne, ponieważ Erdogan zwyciężył nad przeciwnikiem przewagą 52,14% głosów w stosunku do 47,86% głosów, jakie otrzymał lider Republikańskiej Partii Ludowej.

#3. Katolicka fundacja chce bojkotu festiwalu, bo ten ma odbyć się w Boże CiałoKatolicka fundacja Polska Katolicka Nie Laicka zdecydował się na pójście na noże z organizatorami festiwalu Mystic Festival, który ma odbyć się w dniach 7-10 czerwca na terenie Stoczni Gdańskiej. Na festiwalu mają wystąpić artyści metalowi, co oczywiście nie spodobało się władzom fundacji, bo jak to tak, i to jeszcze w Boże Ciało?!

Członkowie fundacji gorąco zachęcają do podpisywania petycji o odwołanie festiwalu. Czytamy również:

Podczas gdy miliony katolików w Polsce będą oddawać cześć Panu Jezusowi w Najświętszym Sakramencie na procesjach eucharystycznych, w Stoczni Gdańskiej zamierzają bluźnić Bogu, wychwalać bunt Lucyfera, sadyzm, samobójstwa i dewiacje seksualne.
O całej akcji można dowiedzieć się m.in. z ulotek rozdawanych przez członków i działaczy fundacji, na których znajduje się nawet kod QR odsyłający do petycji.

#4. Rząd zablokował środki federacji High League przez rosyjskie i czeczeńskie powiązaniaWokół jednej z freakfightowych federacji działających w Polsce – High League – od dłuższego czasu mnoży się coraz więcej kontrowersji. Już w 2020 roku dochodziły pierwsze słuchy o powiązaniach rzeczywistych beneficjentów, Khazhbi i Diany Edelbiev (obywateli Federacji Rosyjskiej czeczeńskiego pochodzenia) z samym przywódcą Czeczenii – Ramzanem Kadyrowem.

Teraz jednak przy okazji wprowadzenia nowych sankcji na obywateli Białorusi, działaczy promujących białoruski reżim czy przedsiębiorców powiązanych z kapitałem rosyjskim, High League w końcu powinęła się noga:

High League Bielski sp. komandytowo-akcyjna działa w ramach federacji High League, która zajmuje się organizowaniem gali typu freak show fight. Beneficjentami rzeczywistymi tego podmiotu są m.in. obywatele Federacji Rosyjskiej pochodzenia czeczeńskiego: Khazhbi Edelbiev i jego siostra Diana Edelbieva. Rodzina Edelbiev ma utrzymywać relacje z przywódcą Czeczenii - Ramzanem Kadyrowem, znajdującym się na listach sankcyjnych Unii Europejskiej, Ukrainy, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, USA, Kanady, Australii, Nowej Zelandii i Japonii. Oddziały specjalne Ramzana Kadyrowa zaangażowane są w działania wojenne Federacji Rosyjskiej na Ukrainie, a rekrutacja do nich odbywać ma się m.in. za pośrednictwem klubów mieszanych sztuk walk – czytamy.
W grudniu 2020 r. Departament Skarbu USA objął sankcjami finansowymi organizację ACA (Absolute Championship Akhmat) z powodu jej bezpośrednich powiązań z Ramzanem Kadyrovem. Przedstawicielem ACA na Europę był Baysangur Edelbiev - brat właścicieli podmiotu High League Bielski sp. komandytowo-akcyjna. Utworzenie federacji High League umożliwiło osobom powiązanym z Ramzanem Kadyrowem kontynuowanie działalności w Polsce. Zastosowanie środków ograniczających wobec podmiotu High League Bileski sp. komandytowo-akcyjna uniemożliwi czerpanie korzyści z ich działalności osobom powiązanym z reżimem Ramzana Kadyrova, wspierającego agresję Federacji Rosyjskiej na Ukrainę.

Sankcje stawiają pod znakiem zapytania galę High League 7, która miała odbyć się 17 czerwca w krakowskiej Tauron Arenie.

Do całej sprawy odniosła się również sama organizacja:

Jesteśmy zaskoczeni tą sytuacją. Analizujemy ją wraz z naszym działam prawnym. Prosimy o cierpliwość.

#5. Dyrektor szkoły podpadła mieszkańcom, bo zgłosiła księdza za molestowanie uczniówGazeta Wyborcza przeprowadziła ostatnio wywiad z byłą dyrektorką jednej ze szkół na podkarpackiej wsi. W szkole uczył ksiądz, który rzekomo niewłaściwie dotykał uczęszczające tam dzieci. Kiedy tylko pani dyrektor dowiedziała się o tym, natychmiast zgłosiła duchownego do kurii.

Kobieta szybko też zorganizowała zebranie z rodzicami pokrzywdzonych dzieci. Uczniowie twierdzili, że ksiądz wkładał im ręce między nogi, a kiedy głaskał ich po plecach, jego dłoń zwykle wędrowała na pośladki. Sytuacje regularnie powtarzały się od około pół roku.

Po kilku dniach dyrektorka zaprosiła przedstawicieli kurii na prośbę rodziców. Sprawy jednak potoczyły się w nieprzewidziany dla kobiety sposób. Pod szkołą zebrał się tłum, który chciał wywieźć ją na taczkach. Zaciekle bronili księdza, twierdzili, że dyrektorka chce go pognębić, a to przecież taki dobry duchowny.

Rodzice twierdzili nawet, że zawsze się trochę maca i nie ma w tym nic złego. W obronie księdza stanęła niemal cała wieś. Mieli pretensje do kobiety, że złożyła skargę do kurii.

Dyrektorka dopiero dzień później poszła ze wszystkim na policję, ponieważ chciała w ten sposób chronić dzieci. Mieszkańcy wsi z kolei wnieśli na nią skargę do kuratorium. Historia zakończyła się rezygnacją dyrektorki ze stanowiska i przywróceniem księdza do parafii na prośbę mieszkańców.

Nie żałuję, że tak postąpiłam. Dziś zrobiłabym tak samo. Właśnie po tym, czego tam doświadczyłam, zaczęłam działać w przemocy, pomagam ofiarom, zdobywam fachową wiedzę, bo okazało się, że potrzeby są ogromne – tymi słowami dyrektor podsumowała całą aferę.

W poprzednim odcinku: Tusk nazwał Morawieckiego „bambikiem” i zrobiła się afera

5

Oglądany: 61529x | Komentarzy: 269 | Okejek: 311 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało