Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Zatrzymane w kadrze – Pani Pelagio, czy pani jeszcze może...

57 660  
389   108  
W dzisiejszym odcinku „Zatrzymanych w kadrze” zobaczycie, kto uczestniczył w zajęciach piechoty morskiej, obejrzycie plan treningowy Bruce'a Lee oraz dowiecie się, kto śmiał tarmosić za ogon Różową Panterę.

#1. Ulice Hongkongu w 1986 roku.#2. Pojedynek bokserski Evander Holyfield vs. Mike Tyson II, 1997 r.


Evander Holyfield vs. Mike Tyson II, nazywany Sound and the Fury, a później określany mianem The Bite Fight, był zawodowym meczem bokserskim pomiędzy Evanderem Holyfieldem i Mikiem Tysonem 28 czerwca 1997 r. o mistrzostwo WBA wagi ciężkiej. Zdobył rozgłos jako jedna z najdziwniejszych walk w historii boksu po tym, jak Tyson odgryzł część ucha Holyfieldowi. Tyson został zdyskwalifikowany i stracił licencję bokserską, choć później została mu przywrócona.

Walka rozpoczęła się od dominacji Holyfielda nad Tysonem. Holyfield wygrał pierwsze trzy rundy. Na czterdzieści sekund przed końcem rundy Holyfield złapał Tysona w klincz, a Tyson przekręcił głowę nad ramieniem Holyfielda i ugryzł Holyfielda w jego prawe ucho, wyrywając mu jednocalowy kawałek chrząstki z ucha.

Sędzia Lane zatrzymał mecz i rozdzielił walczących. Zamierzał zakończyć mecz i zdyskwalifikować Tysona. Holyfield jednak po oczyszczeniu rany przez lekarza chciał kontynuować pojedynek. Podczas kolejnego klinczu Tyson ugryzł lewe ucho Holyfielda. W momencie drugiego ugryzienia Lane nie przerwał meczu, a obaj walczący kontynuowali walkę do końca rundy. Mężczyźni wrócili do swoich narożników, a kiedy odkryto drugie ugryzienie, mecz został ponownie przerwany, a Tyson zdyskwalifikowany. W rezultacie Holyfield pozostał mistrzem wagi ciężkiej WBA. Holyfield powiedział później prasie, że Tyson go ugryzł, ponieważ wiedział, że zostanie znokautowany, i zamiast tego zdecydował się przegrać przez dyskwalifikację.
16 października 2009 roku w programie The Oprah Winfrey Show Tyson pogodził się z Holyfieldem, mówiąc mu: „Poznanie cię było przyjemnością”.
W 2022 roku Tyson i Holyfield połączyli siły, aby wyprodukować jadalne słodycze z konopi indyjskich w kształcie ucha Holyfielda, zwane „Holy Ears”, i stworzyli komediową świąteczną reklamę promującą produkt.

#3. Kukła Murzyna przed wejściem do szkoły jako protest przeciwko integracji czarnej ludności, Teksas, 1956 r.#4. Spodnie oksfordzkie, 1920 r.#5. Szeregowy Jiggs (maskotka piechoty morskiej) podczas zajęć w szkole piechoty morskiej w Wirginii. USA, 1954 r.#6. Ludzie czekają na pojawienie się Matki Boskiej. Fatima, 1917 ᴦok․#7. Wieszanie konspiratorów, którzy uczestniczyli w zamachu na Lincolna (15 kwietnia 1865 r.). Fort McNair w stanie Waszyngton, 7 lipca 1865 r.


John Wilkes Booth był aktorem i radykalnym zwolennikiem Południa. Jego pierwotnym zamiarem było porwanie, a nie zamordowanie prezydenta Lincolna. W tym celu zrekrutował kolejnych spiskowców – Michaela O’Laughlena i Samuela Arnolda. Później dołączyli inni, w tym George A. Atzerodt, David E. Herold, Lewis Thornton Powell i John H. Surratt. Z czasem plan porwania ewoluował do planu zabójstwa.
Wieczorem 14 kwietnia 1865 r., podczas przedstawienia „Nasz amerykański kuzyn” w teatrze Forda, Booth udał się do loży prezydenta, gdzie zabił Lincolna, strzelając mu w tył głowy. Boothowi udało się uciec, ale zginął 12 dni po popełnieniu zamachu, gdy został otoczony na farmie, na której się ukrywał.
Czworo ze spiskowców – Mary Surratt (matka Johna Surratta), Lewis Powell, David Herold i George Atzerodt – zostało skazanych na śmierć przez powieszenie (7 lipca 1865).
Michael O’Laughlen, Samuel Arnold, a także doktor Samuel Mudd, który udzielił pomocy rannemu Boothowi, zostali skazani na dożywocie.

#8. Claudia Schiffer i Różowa Pantera, lata 90. XX w.#9. Malarz pośród malowniczej przyrody. Legendarny Claude Monet w swoim ogrodzie w Giverny, Francja, 1899 r.#10. Mieszkaniec stanu Waszyngton zmiata popiół z chodnika po erupcji wulkanu St. Helena, 1980.


43 lata temu, 18 maja 1980 r., doszło do erupcji wulkanu Mount St. Helens w stanie Waszyngton. Była to największa katastrofa naturalna w historii Stanów Zjednoczonych. Wybuch wulkanu uwolnił ośmiokrotnie większą energię niż suma wszystkich ładunków wybuchowych zrzuconych w czasie II wojny światowej, wliczając w to dwie bomby atomowe. Mimo ewakuacji, w wyniku tragedii zginęło 59 osób oraz tysiące zwierząt, a 250 domów i ponad 600 km² lasów uległo zniszczeniu.

#11. Michael Jackson, Eddie Murphy i Iman na planie teledysku „Remember the time”, 1991 r.#12. Niemcy podnoszą flagę III Rzeszy obok Akropolu w Atenach, 1941 r․#13. 5-letnia Amerykanka Luna Younger podczas Halloween w 2016 roku.


Mała dziewczynka jeszcze nie wie, że już następnego dnia jej 25-letni ojczym dźgnie ją 5 razy nożem, a potem obleje zwłoki alkoholem i podpali, tylko dlatego, że dziewczynka go obudziła i poprosiła, by ją nakarmił.
Mężczyzna został skazany na dożywocie bez możliwości wcześniejszego zwolnieni.

#14. Poranny plan treningowy Bruce'a Lee z 1965 roku.#15. Kabaret Tey „S tyłu sklepu” – Opole 1980, na scenie Bogdan Smoleń i Zenon Laskowik.


W czerwcu 1980 roku miała miejsce premiera programu kabaretowego o znamiennym tytule „S tyłu sklepu” (przy czym „S” nie było przypadkowe). Odbyła się na Festiwalu w Opolu, w czasie gorących i dynamicznych zmian, jakie zachodziły w Polsce tuż przed wybuchem pierwszych strajków i powstaniem Solidarności. W związku z napiętymi nastrojami, premiera nie była transmitowana na żywo w telewizji. TVP pokazała ten występ po raz pierwszy dopiero w październiku 1980 roku, a w grudniu tego samego roku powtórzyła go specjalnie dla górników. Fabuła krążyła wokół kłopotów z dostępnością towarów, komitetów kolejkowych, trudności z zakupami oraz obsługi „ważnych” klientów poza kolejnością.

W poprzedniej części
2

Oglądany: 57660x | Komentarzy: 108 | Okejek: 389 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało