Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Kolekcja interesujących zdjęć - najpiękniejsza księgarnia w Chinach

28 457  
262   45  
W dzisiejszej "Kolekcji..." zobaczymy, między innymi, olbrzymiego Buddę w Afganistanie, malutkie żółwie z zoo w Auckland oraz dziwną sprawę z naszego Wrocławia.

#1. Kaszmirczyk trzyma parasol, aby chronić się przed deszczem, idąc po tymczasowym drewnianym moście nad brzegiem jeziora Dal w Śrinagarze, letniej stolicy indyjskiego Kaszmiru.#2. Księgarnia Zhongshuge w Chengdu w Chinach#3. To drzewo we Wrocławiu, które przed podcięciem idealnie wpasowało się w latarnię uliczną.#4. Ziarnko do ziarnka...#5. Wejście do Wielkiej Piramidy na Płaskowyżu Giza.#6. Cztery maleńkie żółwie z Galapagos w zoo w Auckland.


26 stycznia 2021 w zoo w Auckland przyszło na świat potomstwo 50-letniej mamy Chippie i 49-letniego taty Smileya. Jak dotąd jest to największa ilość żółwi w tym zoo, które wykluły się z jednego lęgu.


Podczas gdy zagrożony gad jest największym żółwiem na świecie, maleńkie żółwiki ważyły zaledwie 72-88 gramów. Żółwie z Galapagos mogą żyć do 180 lat i oczekuje się, że ich masa ciała wzrośnie od 2500 do 4000 razy (tata Smiley waży aż 241 kg).

#7. Stoisko BYD na targach Auto Shanghai 2023.#8. Zdjęcia lotnicze wykonane nad amazońskim lasem deszczowym pokazują społeczność plemienną liczącą zaledwie 100 osób.


Zdjęcie pokazuje kilku mężczyzn i kobiety stojących w ogromnym domu – znanym jako Yanomami yano – w którym mieszka wiele rodzin plemiennych. Niektóre z osób wydają się patrzeć w niebo, w skąpym ubraniu lub bez, jakby zauważyły, że są rejestrowane przez kamerę.

#9. Niebieskooki jelonek#10. Świeca, która pali się przez 144 godziny.#11. Drzwi Lawrence Livermore National Laboratory w Kalifornii, USA.#12. Różnica w budowie ciała między maratończykiem a sprinterem.#13. Tęczowe bagno w Parku Stanowym First Landing.#14. Graffiti z postaciami z The Simpsons w Mediolanie przed pomnikiem poświęconym ofiarom Holokaustu.#15. Gigantyczna rozgwiazda.#16. Włoska konserwator Lorenza D'Alessandro podczas renowacji rysunków w grobowcu królowej Nefertari, pierwszej żony Ramzesa II.#17. Francuski archeolog Joseph Hakin bada posąg Buddy w Bamianie w Afganistanie.#18. Aarhus Ø to nowoczesna dzielnica w mieście Aarhus w Danii, zaprojektowana przez grupę architektoniczną BIG (Bjarke Ingels Group). Ten innowacyjny projekt to harmonijne połączenie przestrzeni mieszkalnej, biurowej i kulturalnej, tworzące unikalne i zrównoważone środowisko miejskie.#19. Pokaz mody Christiana Diora, jesień 2018 r.#20. Biedronka albinos.


W poprzedniej części: "Jaskinia rąk" w Argentynie

2

Oglądany: 28457x | Komentarzy: 45 | Okejek: 262 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało