Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Katolicki Uniwersytet Lubelski znalazł podstępny sposób na fanów Harry Pottera

32 398  
39   32  
Po polskich arcybiskupach raczej trudno było spodziewać tak rewolucyjnych pomysłów, ale jakimś cudem wpadli na pomysł tak zaskakujący, że aż genialny. Pośród różnych kierunków studiów w Katolickim Uniwersytecie, dodali zupełnie bez rozgłosu coś dla fanów magii!
Wiemy wszyscy oczywiście co było ich inspiracją, ale nie szkodzi, bo byli nieco kreatywni. Stworzyli Wydział Magii bez naleciałości anglosaskich, skandynawskich, czy demonicznych, za to w pełni osadzony na tradycjach katolickich świętych, wymagający użycia swojskich modlitw zamiast pogańsko brzmiących zaklęć.

Nam udało się dotrzeć do rozpiski zajęć na pierwszym roku:

Witaj, drogi studencie! Witam Cię na kursie wprowadzającym do magii chrześcijańskiej. Poniżej przedstawiam sylabus naszego kursu, który obejmuje różne rodzaje czarów zgodnych z zasadami chrześcijaństwa. Każda sekcja będzie zawierać nazwy czarów, szczegółowe opisy oraz krok po kroku, jak je wykonać.

Sekcja Wstępna: Wprowadzenie do magii chrześcijańskiej

Wprowadzenie 1: Historia i kontekst magii chrześcijańskiej

W1.1: Zapoznaj się z historią chrześcijaństwa i jego wpływem na praktyki magiczne.
W1.2: Przestudiuj teksty, które omawiają związki między chrześcijaństwem a magią, takie jak "Magia chrześcijańska: starożytne korzenie i współczesne zastosowanie" autorstwa Keitha Thomasa.
W1.3: Zrozum, jak chrześcijańskie wartości wpłynęły na rozwój różnych form magii, które są zgodne z nauczaniem Kościoła.

Wprowadzenie 2: Etyka i zasady magii chrześcijańskiej

Wprowadzenie 3: Rola modlitwy i medytacji w magii chrześcijańskiej

Wprowadzenie 4: Przygotowanie do nauki i praktykowania magii chrześcijańskiej

W4.1: Przygotuj swoje miejsce praktyki, upewniając się, że jest czyste, ciche i pozbawione przeszkód.
W4.2: Zbierz potrzebne materiały, takie jak świeże kwiaty, świeczki, kadzidło i wodę święconą.
W4.3: Otwórz się na Boże prowadzenie i wiedzę, z ufnością podążając za Jego wskazówkami podczas nauki i praktykowania magii chrześcijańskiej.


Sekcja 1: Czary obronne

1.1 Tarcza św. Michała Archanioła

1.2 Bariera św. Benedykta

1.3 Ochrona św. Kolumbana
Przykładowa modlitwa: Tarcza św. Michała Archanioła

Ta magia obronna otacza Cię niewidzialną tarczą, która chroni przed negatywnymi energiami i atakami duchowymi. Aby to zrobić:

Krok 1: Znajdź spokojne miejsce i usiądź w wygodnej pozycji.
Krok 2: Skup się na intencji ochrony i wizualizuj św. Michała Archanioła stojącego przed Tobą.
Krok 3: Powiedz modlitwę do św. Michała, prosząc go o ochronę: "Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, bądź naszą obroną przeciw złości i zasadzkom złego ducha..."
Krok 4: Wyobraź sobie, jak św. Michał otacza Cię błyszczącą tarczą, która odbija wszelkie negatywne energie.

Sekcja 2: Czary atakujące

2.1 Strzała św. Sebastiana

2.2 Młot św. Jerzego

2.3 Grom św. EliaszaSekcja 3: Wzywanie potężnych mocy

3.1 Interwencja św. Rity

3.2 Przywołanie św. Franciszka z Asyżu

3.3 Aura św. Cecylii
Przykładowa modlitwa: Przywołanie św. Franciszka z Asyżu

Ten czar pozwala wezwać św. Franciszka z Asyżu, patrona ekologii i zwierząt, aby uzyskać jego błogosławieństwo dla środowiska i stworzeń.
Krok 1: Wyjdź na zewnątrz, do natury lub wśród zwierząt, które chcesz błogosławić.
Krok 2: Wyobraź sobie św. Franciszka z Asyżu stojącego wśród drzew, roślin i zwierząt.
Krok 3: Powiedz modlitwę do św. Franciszka, prosząc go o błogosławieństwo: "Święty Franciszku z Asyżu, patronie ekologii i zwierząt, proszę Cię o Twoje błogosławieństwo dla tego miejsca i tych stworzeń..."
Krok 4: Wyobraź sobie, jak św. Franciszek dotyka roślin i zwierząt, przekazując im swoje błogosławieństwo i ochronę.

Sekcja 4: Czary przemieniające wodę w wino

4.1 Przemiana kananejska

4.2 Cud św. Jana Ewangelisty

4.3 Łaska św. Urbana

Przykładowa modlitwa: Łaska św. Urbana
Ten czar przemienia wodę w wino za wstawiennictwem św. Urbana, patrona winiarzy. Aby przeprowadzić ten rytuał, potrzebne będą następujące elementy: dzban wody, obrus, kadzidło, świeczka, krzyż oraz obraz św. Urbana.
Krok 1: Napełnij dzban wodą.
Krok 2: Postaw dzban na stole lub na innym stabilnym miejscu, który został przygotowany z odpowiednim obrusem.
Krok 3: Rozpal kadzidło, aby oczyścić przestrzeń i stworzyć świętą atmosferę.
Krok 4: Zapal świeczkę, symbolizującą Bożą obecność i Światłość.
Krok 5: Umieść krzyż i obraz św. Urbana na stole przed dzbanem.
Krok 6: Usiądź lub stań przed stołem, starając się utrzymać spokój i skupienie.
Krok 7: Złóż ręce, skup się na intencji przemiany wody w wino oraz na wstawiennictwie św. Urbana.Krok 8: Powiedz modlitwę do św. Urbana, prosząc o cud przemiany: "Święty Urbanie, patronie winiarzy, proszę Cię, spraw, aby ta woda przemieniła się w wino, abyśmy mogli cieszyć się owocami ziemi i uczcić Twoje błogosławieństwo. Przez Twoje wstawiennictwo, spraw, aby ten cud służył dobrej sprawie i przyniósł radość oraz pocieszenie tym, którzy będą z niego korzystać. W imię Ojca, Syna i Ducha Świętego. Amen."
Krok 9: Spędź kilka chwil w kontemplacji, prosząc Boga i św. Urbana o ich błogosławieństwo.
Krok 10: Ostrożnie ugryź obraz św. Urbana i uczucie rozkoszy oznacza, że czar się powiódł.
Krok 11: Zakończ rytuał, dziękując Bogu i św. Urbanowi za ich łaskę i błogosławieństwo. Apeluj do nich również o dalszą pomoc i inspirację w Twojej duchowej podróży.

Sekcja 5. Sekcja 5: Ukrywanie księży i ich czynów przed społeczeństwem

W tej sekcji uczymy się, jak stosować magię chrześcijańską, aby chronić duchowieństwo i ich działania przed nieprzyjacielskimi siłami lub ciekawskimi oczami społeczeństwa. Uczestnicy poznają zaklęcia, które pomagają ukryć obecność i działania księży, utrzymać dyskrecję podczas prowadzenia ważnych ceremonii oraz ochraniać święte miejsca i przedmioty.

5.1 Welon św. Jana Nepomucena

5.2 Sanktuarium św. Brygidy


Ten czar tworzy niewidzialną barierę wokół kościołów, klasztorów i innych miejsc kultu, chroniąc je przed niepożądanym wtargnięciem. Św. Brygida, patronka Irlandii, błogosławi to zaklęcie, aby utrzymać świętość tych miejsc.

Przykład użycia Sanktuarium św. Brygidy:
Załóżmy, że w małej wiosce znajduje się stary, zabytkowy kościół, w którym przechowywane są cenne relikwie i przedmioty sakralne. Niestety, w ostatnich latach w okolicy zaczęły się pojawiać grupy wandali, którzy dokonują aktów wandalizmu oraz kradzieży w miejscach kultu. Miejscowi duchowni są zaniepokojeni tym zagrożeniem i chcą zabezpieczyć kościół oraz jego święte przedmioty. W takiej sytuacji, ksiądz lub inny duchowny może użyć zaklęcia Sanktuarium św. Brygidy, aby stworzyć niewidzialną barierę wokół kościoła. Ta bariera będzie chronić świątynię przed niepożądanym wtargnięciem, uniemożliwiając wandalom dostęp do terenu kościoła.

Dzięki temu czarowi, kościół oraz jego święte przedmioty będą chronione przed akty wandalizmu, kradzieżami i profanacją, a duchowni oraz wierni będą mogli czuć się bezpieczniej, wiedząc, że ich miejsce kultu jest odpowiednio zabezpieczone.

5.3 Skrytobójstwo św. Bonifacego

Św. Bonifacy, patron Niemiec, udziela swojej ochrony podczas niebezpiecznych działań kleru.

Sekcja Końcowa: Egzaminy praktyczne i zastosowanie umiejętności magii chrześcijańskiej

Końcowa 1: Egzamin praktyczny z czarów obronnych

Przykład: Studenci zostaną poproszeni o zastosowanie czaru "Tarcza św. Michała" w sytuacji, gdy będą musieli chronić siebie lub innych przed potencjalnym zagrożeniem. Ocena będzie opierać się na poprawności wykonywania kroków, skupieniu na intencji i efektywności ochrony.

Końcowa 2: Egzamin praktyczny z czarów atakujących

Przykład: Studenci będą musieli użyć "Gniewu św. Jerzego" w celu zneutralizowania agresywnego zachowania, takiego jak napastowanie lub przemoc werbalna. Ocena będzie opierać się na umiejętności zastosowania czaru w sposób proporcjonalny i etyczny, skupieniu na intencji oraz efektywności neutralizowania zagrożenia.

Końcowa 3: Egzamin praktyczny z wzywania potężnych mocy

Przykład: Studenci zostaną poproszeni o przywołanie św. Franciszka z Asyżu w celu uzyskania błogosławieństwa dla środowiska naturalnego lub zagrożonej społeczności zwierząt. Ocena będzie opierać się na umiejętności nawiązania kontaktu ze świętym, skupieniu na intencji oraz efektywności uzyskania błogosławieństwa.

Końcowa 4: Egzamin praktyczny z czarów przemieniających wodę w wino

Przykład: Studenci będą musieli przemienić wodę w wino, stosując jeden z poznanych czarów, takich jak "Przemiana kananejska". Ocena będzie opierać się na umiejętności skupienia na intencji, poprawności wykonywania kroków i efektywności przemiany.

Końcowa 5: Zastosowanie umiejętności magii chrześcijańskiej w życiu codziennym

Przykład: Studenci zostaną poproszeni o przedstawienie realnych sytuacji, w których zastosowali umiejętności magii chrześcijańskiej, aby pomóc sobie lub innym. Ocena będzie opierać się na etyczności zastosowania czarów, efektywności ich użycia oraz zdolności do refleksji nad doświadczeniem.

Po ukończeniu sekcji końcowej i zdaniu egzaminów praktycznych, studenci będą mieć możliwość kontynuowania nauki i praktykowania magii chrześcijańskiej na wyższym poziomie, aby dalej rozwijać swoje umiejętności i duchowe połączenie. Kursy zaawansowane mogą obejmować bardziej skomplikowane techniki, dalszą eksplorację etyki i zasad magii chrześcijańskiej oraz badanie innych tradycji chrześcijańskiej duchowości i ich wpływ na praktykę magii.


16

Oglądany: 32398x | Komentarzy: 32 | Okejek: 39 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

09.06

08.06

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało