Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Najmocniejsze cytaty – Życzenia Maleńczuka dla kobiet: Odchodźcie z Kościoła

61 538  
278   184  
W dzisiejszym odcinku:
  • Wiceminister finansów zachęcał do PPK, ale sam nie korzysta?
  • Senator krytykowany za wpis o ofiarach pedofilii
  • Uczestnik reality show chce nadać dzieciom imiona po bossach z gry
  • Morawiecki chce pomóc w organizacji meczu 1. ligi
  • Życzenia Maleńczuka dla kobiet: Odchodźcie z Kościoła

#1. Wiceminister finansów zachęcał do PPK, ale sam nie korzysta?

1460x616-20220413213404.jpg

W Polsat News w programie „Graffiti” gościem był wiceminister finansów Artur Soboń. Prowadzący Grzegorz Kępka zapytał, czy jego gość należy do Pracowniczych Planów Kapitałowych, jednego ze sztandarowych programów rządu:

Grzegorz Kępka: Panie ministrze, a pan się do PPK zapisał?
Artur Soboń: Nie.
GK: Widzi pan jakiś dysonans? Rząd zachęca do zapisywania się do PPK, ale część ministrów się nie zapisała. Bojkotuje pan swój program?
AS: Zachęcił mnie pan redaktor, żeby z moimi kadrami porozmawiać.
GK: Nie jest to kwestia niechęci do programu?
AS: Nie, sytuacja moja zawodowa jest taka, że ministerstwa co jakiś czas zmieniałem, więc tak trochę niektórych rzeczy nie uzupełniłem.

Problem taki, że do PPK nie trzeba się zapisywać. Można się z niego wypisać, ale każda osoba, która jest do niego uprawniona, jest w nim automatycznie. Błąd popełnił dziennikarz, formułując pytanie, ale wiceminister widać też nie bardzo się na tym zna. Dodatkowo trzeba podkreślić, co Soboń mówił w tej samej stacji jeszcze w styczniu, zachęcając do udziału w programie:

Demografia jest dla Polski potężnym wyzwaniem. Lepszą drogą niż podnoszenie wieku emerytalnego są zachęty do oszczędzania, takie jak PPK i wsparcie dla rodziny, na które w tym roku przeznaczyliśmy 87 mld zł.

Kilka godzin później na swoim koncie napisał:

Przepraszam za zamieszanie. Oczywiście, jestem "autozapisany" i oczywiście nie składałem deklaracji wyjścia z PPK.#2. Senator krytykowany za wpis o ofiarach pedofilii

000ACSSE8FH6FMS7-C466-F4.jpg

Senator Jan Filip Libicki, który należy do PSL, postanowił kilka dni temu skomentować sprawę pedofilii w kościele i to, jak ostatnio na ten temat wypowiedział się Tomasz Terlikowski. Dziennikarz napisał:

Każdy z nas zna kogoś, kto był skrzywdzony, w każdej parafii, w każdej wspólnocie, w każdym zakonie i zgromadzeniu, w każdym seminarium są skrzywdzeni seksualnie. Odkrycie, że to oni są w centrum Kościoła, zmienia myślenie. Nie da się już wrócić do tego, co było.

Na te słowa Libicki odpowiedział, pisząc:

Żarliwość, z jaką redaktor Tomasz Terlikowski stawia w centrum każdą ofiarę pedofilii w Kościele rodzi we mnie – przyznaje że złą – pokusę, by przestać się nimi aż tak przejmować. Na razie walczę z tą pokusą skutecznie, ale nie wiem jak długo….

No i zaczęła się wojenka – w stronę senatora poleciały słowa o usunięciu konta, że to „Żenujące, podłe, złe, obrzydliwe. Jest Pan osobą bez zdolności honorowej”, ma przeprosić itp. itd. Odcięło się od niego PSL, pisząc:

Jako Nowe PSL stanowczo odcinamy się od wpisu senatora Libickiego. Ten tweet w żaden sposób nie oddaje zdania naszego ugrupowania. Przepraszamy.

W rozmowie z Mazurkiem starał się wyjaśnić sens swoich słów:

Po pierwsze, jest tak, że chciałem powiedzieć, że to, co pisze Tomasz Terlikowski, jest nieprawdziwe. Po drugie, jeśli zaczniemy mówić, że do czegoś dochodziło wszędzie, to osłabiamy wrażliwość społeczną na te przypadki, kiedy do zbrodni pedofilii rzeczywiście dochodziło. Jeżeli powiemy, że wszyscy senatorowie to złodzieje i będziemy to utrzymywać przez dłuższy czas, to siłą rzeczy jak się pojawią w Senacie prawdziwe przypadki złodziejstwa, to opinia publiczna będzie na to uodporniona. Na to chciałem zwrócić uwagę swoim wpisem.

Libicki przeprosił też, dodając, że nie przewidział reakcji użytkowników Twittera, nikogo nie chciał urazić, ale nie ma zamiaru usuwać swojego wpisu.

Przesadził czy został źle zrozumiany?


#3. Uczestnik reality show chce nadać dzieciom imiona po bossach z gry

d792b9a115c138064e480377861c31d6.jpg

Na Netflixie leci reality show pod tytułem „Miłość jest ślepa”, czyli kolejna wariacja na temat poszukiwania drugiej połówki, o którym w opisie na stronie możemy przeczytać „Nick i Vanessa Lachey przeprowadzają eksperyment społeczny, w którym samotni mężczyźni i kobiety szukają miłości i zaręczają się, zanim spotkają się twarzą w twarz”. Jeden z ostatnich odcinków wywołał na Twitterze nową zabawę. Uczestnicy rozmawiali o potencjalnych imionach dla dzieci:

Zack: Co powiesz na Godfrey?
Irina: Nie.
Zack: Godrick?
Irina: Nie. Może Zion lub Gideon. Lubię wyjątkowe imiona.

Ten fragment trafił na Twittera, gdzie obejrzało go ponad 8 mln ludzi, a zamieściła go kobieta, która ma raptem 2,5 tys. obserwujących, pytając „kto jej powie, że on chce nazwać dzieci po nazwach bossów z Elden Ring?”. No i zaczęło się, nagranie udostępniono kilkanaście tysięcy razy, a pod spodem ludzie zaczęli wyobrażać sobie sytuacje z życia ich dzieci z oryginalnymi imionami.
Padały różne propozycje i sytuacje, które potem wywołają:

- Tato, dlaczego moja siostra ma na imię Ranni?
- To mamy ulubione zakończenie w Elden Ring.
- OK. Dziękuję tato!
- Nie ma za co, Łajnożerco.

- Pamiętaj zabrać Melanię, ostrze Miqelli do szkoły!
- Żołnierzu drakonidów z Nokstelli, kolacja!
A Wy jaką postać byście wybrali?


#4. Morawiecki chce pomóc w organizacji meczu 1. ligi

338134590_958609518649314_7902696963985069070_n.jpg?stp=dst-jpg_p960x960&_nc_cat=101&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=eKB1_9jX0nMAX9a6mxv&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=00_AfDYipkU_QzfsB23ZPVVDJ0FPrCPwFNayJcH9LoPFSC3iQ&oe=6429E818

Za niespełna miesiąc w ramach rozgrywek Fortuna 1 Liga ma się odbyć spotkanie Ruch Chorzów z Wisłą Kraków. Kluby chciały zorganizować to wydarzenie na stadionie Śląska Wrocław, który jest większy od stadionu Piasta Gliwice, aktualnego miejsca spotkań Ruchu Chorzów w formie gospodarza. Niestety nie doszło do porozumienia ze względu na możliwe zniszczenia i kto miałby za nie odpowiadać. Niespodziewanie do sprawy wkroczył sam premier Mateusz Morawiecki, na którego Facebooku pojawił się wpis:

Mecz Fortuna 1 Liga pomiędzy Ruch Chorzów a Wisła Kraków może jeszcze się odbyć na Stadion Śląski! Stadion, którego właścicielem jest Marszałek Jakub Chełstowski, nie był w stanie zabezpieczyć obiektu, strony nie doszły do porozumienia. Dlatego wzywam Marszałka, aby nie blokował działań państwa. Jesteśmy w stanie ubezpieczyć odpowiednie elementy na stadionie. Śląskie. Pozytywna energia Możemy mieć na Śląsku piłkarskie święto!

Długo nie trzeba było czekać i jest reakcja Ruchu Chorzów:

Jako Klub z ponad stuletnią tradycją i własną, ugruntowaną tożsamością, jesteśmy apolityczni i nie angażujemy się w bieżące spory. Od lat naszym problemem jest brak nowego stadionu. Wyrażamy gotowość do rozmów i współpracy z każdym, kto mógłby pomóc w realizacji tej inwestycji. Czasu na zmianę miejsca rozegrania meczu z Wisłą Kraków już nie ma. Zgodnie z naszymi komunikatami, spotkanie odbędzie się w Gliwicach.

Co do decyzji klubu kibice są podzieleni – jedni uważają, że powinni skorzystać z pomocy, inni, że i tak technicznie nie było to możliwe. Jest jeszcze trzecia strona komentujących, która zaczęła dopytywać, czy to jest sprawa, którą powinien się zajmować szef rządu 40-mln kraju.


#5. Życzenia Maleńczuka dla kobiet: Odchodźcie z Kościoła

6b7f346cedb39a6b5d3fcda344000758.jpg

Maciej Maleńczuk udzielił wywiadu magazynowi „Teraz Rock”, gdzie opowiedział o koncercie z okazji Dnia Kobiet w Ostrowcu Świętokrzyskim, przy okazji dziennikarz Jacek Nizinkiewicz zapytał muzyka, który niedługo reaktywuje zespół Homo Twist, o życzenia dla kobiet:

Żeby odchodziły z Kościoła katolickiego. Dziękuję też tym, które już to zrobiły. Dawniej w rodzinach siłą napędową chodzenia do kościoła były kobiety. Kościół to mafia przestępcza, pedofilska i ciało szkodliwe, które jest pasożytem na polskim społeczeństwie. Uchwała PiS broniąca Jana Pawła II jest niczym potwierdzenie win papieża. Zastanawiałem się ostatnio, czy jestem prawicowcem czy lewicowcem i wyszło mi, że jestem w centrum, bo nie lubię jednych i drugich. Jedni i drudzy bawią się w propagandę, ale generalnie bardziej nie lubię prawicy.


W poprzednim odcinku: Wersow zdradziła u Wojewódzkiego, ile kosztowała ją cała afera z kradzieżą logo

5

Oglądany: 61538x | Komentarzy: 184 | Okejek: 278 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

25.09

24.09

Starsze historie

Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało