Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Najbardziej przerażające naukowe ciekawostki zdaniem internautów

35 059  
236   33  
Ludzie mają różne fobie. Zwykle pojawiają się one w dzieciństwie lub w okresie dojrzewania i są obecne w dorosłym życiu. Kiedy pewien użytkownik Reddita poprosił internautów o podzielenie się faktami naukowymi, które ich niepokoją, otrzymał mnóstwo odpowiedzi. Od mikroorganizmów żyjących na naszych ciałach do potężnych wydarzeń kosmicznych. Oto tylko niektóre z rzeczy, które ludzie chcieliby, aby były kłamstwem, ale niestety nie są.

Malva_women_phobia_ultra_real_realistic_a7ca77ae-8680-4fa4-a91e-b8b0c31b737b.png

#1.

Pasożyty mogą żyć w tobie niezauważone przez lata i to w różnych częściach twojego ciało. Zwykła migrena może oznaczać tasiemca pełzającego w twoim mózgu i siejącego spustoszenie.

#2.

Jeśli wystarczająco mocno wierzysz, że zostałeś przeklęty, w skrajnych przypadkach twój mózg może umrzeć. Psychologowie nazwali to syndromem tzw. „śmierci voodoo” (nagła śmierć spowodowana stresem wywołanym przez przekonanie o rychłej śmierci). To właśnie fakt, że możesz dosłownie „zamyśleć” się na śmierć, najbardziej mnie niepokoi.

#3.

Pewien lekarz powiedział mi kiedyś, że każdy człowiek ma średnio trzy anomalie. Nie wszystkie są widoczne.

3-641c4a88cd17c__700.jpg


#4.

Mózg potrafi płatać figle: kiedy patrzysz na zegar i wydaje się, że sekundnik na chwilę zastyga, twój mózg w rzeczywistości generuje fałszywe wspomnienie – a twoje postrzeganie czasu jest zaburzone. Ten efekt nazywany jest chronostazą.

#5.

Że w miarę topnienia wiecznej zmarzliny uwolnią się wielkie ilości zamkniętego metanu, a tamtejsze mikroorganizmy „obudzą się” i będą robić swoje, rozkładając materię organiczną, uwalniając jeszcze więcej metanu i gazów cieplarnianych.

#6.

Na twoim ciele znajduje się więcej mikroorganizmów niż ludzi na Ziemi.

6-641c4d5d9f83d__700.jpg


#7.

Kainizm. U niektórych gatunków zwierząt rodzi się wiele potomstwa, ale matka tak naprawdę wychowuje tylko jedno z nich. Pozostałe osobniki urodziły się tylko po to, aby być planem awaryjnym, na wypadek gdyby pierworodny nie przeżył. Gdy pierworodnemu nic się nie stanie i przeżyje (a najczęściej tak jest), zabija swoje rodzeństwo.

#8.

Jeśli wetrzesz czosnek w stopy, możesz poczuć jego smak.

15-641c5556ed0e9__700.jpg


#9.

Krewetka modliszkowa potrafi dostrzec kolory, których nasze oczy nie są w stanie zauważyć. Pomyśl o tym. Czego jeszcze nie jesteśmy w stanie zobaczyć?

#10.

Mogę pić tę samą wodę, którą mój bardzo daleki krewny pił w 1800 roku.

22-641c5ab078d4d__700.jpg


#11.

Nagła chęć skoczenia z bardzo dużej wysokości. Możesz być fizycznie i psychicznie stabilny, a i tak to uczucie może cię dopaść.

#12.

O Księżycu wiemy więcej niż o oceanach, które są na Ziemi.

#13.

To rzadkie, ale możesz umrzeć w każdej chwili i to dosłownie bez żadnego powodu. Twoje ciało po prostu przestanie funkcjonować.

#14.

W odległości około 7500 lat świetlnych znajduje się gigantyczna gwiazda o nazwie Eta Carinae. Ma masę ok. 200 razy większą od masy naszego Słońca. Jej rozmiar jest mniej więcej taki, jak rozmiar naszego całego Układu Słonecznego. Jest 5 milionów razy jaśniejsza od naszego Słońca. W każdej chwili może eksplodować jako supernowa. Być może już do tego doszło i fala uderzeniowa jest w drodze. Prawdopodobnie jest na tyle daleko, że nie zniszczy naszego Układu Słonecznego. Prawdopodobnie...

blog-4.jpg


#15.

Muchy robią kupę za każdym razem, gdy lądują.
9

Oglądany: 35059x | Komentarzy: 33 | Okejek: 236 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

10.06

09.06

08.06

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało