Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Sposoby na oszczędzanie, które bez wysiłku można wdrożyć w życie

33 723  
203   61  
Oszczędzanie jest nieodłącznym elementem zdrowych finansów osobistych. Niezależnie od tego, czy chcesz zaoszczędzić na czymś konkretnym, czy też po prostu chcesz zwiększyć swoje oszczędności, istnieje wiele sposobów na zwiększenie swojego budżetu. W tym artykule internauci dzielą się swoimi sposobami na oszczędzanie, które łatwo wdrożyć w życie. Niektóre z nich wymagają jedynie niewielkiej zmiany nawyków. Bez względu na to, jakie metody wybierzesz, oszczędzanie może być łatwiejsze i przyjemniejsze niż myślisz!

#1.

Za każdym razem, gdy dostaniesz podwyżkę, ukryj ją. Wpłacaj na konto oszczędnościowe albo zainwestuj. Innymi słowy, nie przyzwyczajaj się do wyższego poziomu konsumpcji. Jest to szczególnie ważne, gdy jesteś młody.

#2.

Dostosuj to, co uważasz za swoje zero. Każdy ma swoją sumę „o cholera, jestem spłukany” – ja po prostu zawyżyłem swoją, więc myślę, że jestem spłukany, podczas gdy nie jestem. Jeśli mam 1000 zł na koncie bankowym, to traktuję je jak 0 zł, a 1050 zł traktuję, jakbym miał tylko 50 zł. To dziwne, ale jak na razie działa.

#3.

Zjedz, zanim pójdziesz do sklepu i zawsze rób listę zakupów. I trzymaj się jej!

#4.

Nie wydawaj pieniędzy, których nie masz! To rewolucyjna koncepcja, wiem, ale naprawdę działa cuda.


#5.

Ja nie palę i nie piję. Oszczędza mi to wiele pieniędzy.

#6.

Kiedy wydajesz pieniądze, pomyśl „Czy to jest warte X czasu, który spędziłem w pracy?”.

#7.

Rób w domu lunch i zabieraj go do pracy lub zawsze trzymaj jakąś przekąskę w swojej torbie.

#8.

Banki nie są twoimi doradcami finansowymi, nie słuchaj ich rad. Są biznesem i myślą o swoim zysku.


#9.

Po prostu pij wodę.

#10.

Jeśli spłacisz samochód, kontynuuj płatność za samochód na nowe konto. Ta płatność jest już w twoim budżecie, więc powinieneś być do niej przyzwyczajony. To nowe konto przyda się w razie konieczności dokonania napraw związanych z samochodem. Kiedy musisz kupić nowy samochód, możesz albo kupić go od razu, albo masz znaczną kwotę do wykorzystania na zaliczkę.

#11.

Co miesiąc spłacaj karty kredytowe w całości. Nie przesadzaj z wydatkami. Bez żadnych wyjątków.


#12.

Ostatnio odkryłem, że lepiej radzę sobie z finansami, gdy codziennie sprawdzam swoje konto w aplikacji. To prawie uzależniające, gdy patrzę, jak stan mojego konta spada. Zauważam też, że jeśli nie sprawdzałem go w ciągu kilku dni, to podejmowałem złe decyzje finansowe.

#13.

Za każdym razem, gdy chcę kupić coś dużego lub drogiego, zadaję sobie jedno pytanie: Czy ja tego potrzebuję, czy ja tego chcę? Obie odpowiedzi są w porządku, myślę, że po prostu ważne jest, aby wiedzieć dlaczego wydajesz pieniądze.

#14.

Kupuj ubrania lepszej jakości, ale na wyprzedaży.


#15.

Zacząłem myśleć o rzeczach w kategoriach przepracowanych godzin zamiast pieniędzy. Powiedzmy, że zarabiasz 30 zł na godzinę. Jedzenie McDonalda po pracy kosztuje 30 zł, nie wydaje się to dużo. Ale myślenie „pracowałem na to godzinę” ma na mnie inny efekt psychologiczny. Jestem mniej skłonny do kupowania rzeczy za mój czas niż za moje pieniądze.

#16.

Kiedy masz partnera i macie wspólne konto, ale macie różne style zarządzania pieniędzmi, dobrym pomysłem jest prowadzenie oddzielnych kont.


#17.

Poproś tylko o drobne banknoty, brak pakietów barwiących i niewłączanie cichego alarmu.
11

Oglądany: 33723x | Komentarzy: 61 | Okejek: 203 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

29.05

28.05

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało