Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Polacy nie dowierzają, ale na zwiastunie Counter Strike 2 można znaleźć... okolice Poznania - W co jest grane?

29 226  
125   36  
W dzisiejszym odcinku:
  • Oto pierwsza gra o wojnie w Ukrainie
  • Microsoft już pracuje nad kolejną generacją Xboxów
  • Microsoft daje Sony 10 lat na stworzenie sobie gry mogącej konkurować z Call of Duty
  • Ruszyły darmowe testy beta Diablo IV. Mogą zagrać wszyscy chętni
  • Valve oficjalnie potwierdziło Counter Strike 2

#1. Oto pierwsza gra o wojnie w Ukrainie


Studio Rockodile Games z Finlandii wraz z niemiecką firmą wydawniczą Lesser Evil pracuje właśnie nad pierwszą grą wideo traktującą o trwającym konflikcie zbrojnym w Ukrainie. Jako gracze wcielimy się w pilota drona, stąd też tytuł: Death from above (ang. śmierć z góry). Na chwile obecną trwa zbiórka na Kickstarterze, jednak suma nie jest wysoka, a idzie całkiem nieźle, więc to tylko kwestia czasu, aż uda się osiągnąć założony cel.

Death from above ma być łatwą w obsłudze i przyjemną zręczniościówką z wojną w Ukrainie w tle. Kiedy tylko ruszy sprzedaż, to 30% uzyskanych środków ma zostać przeznaczone bezpośrednio na pomoc Ukrainie. Dodatkowo jeśli już sprzedaż osiągnie punkt, w którym pieniądze włożone w produkcję i dystrybucję gry się zwrócą, to od tego momentu aż 70% osiągniętego dochodu zostanie przeznaczone na cele charytatywne związane z Ukrainą.

https://youtu.be/Qu-tEwsm65k

#2. Microsoft już pracuje nad kolejną generacją Xboxów


Zapewne dla nikogo nie będzie to wielkim zaskoczeniem, gdy wspomnę, że opracowanie nowej konsoli trwa długie, ale to bardzo długie lata. Nikogo też nie powinno zdziwić to, że zarówno Microsoft, jak i zapewne Sony już teraz pracują nad kolejnymi generacjami konsol Xbox oraz PlayStation.

W przypadku Microsoftu zostało to nawet potwierdzone za sprawą dokumentów wysłanych do Zielonych przez Federalną Komisję Handlu (FTC). Możemy z nich dowiedzieć się, że urzędnicy domagają się większej ilości informacji i dodatkowych dokumentów dotyczących projektu, którego nazwa kodowa została zamazana, a który ma być elementem:
ekosystemu do gier następnej generacji, stanowiącego część przyszłościowej strategii dla konsol, subskrypcji i biznesu opartego graniu w chmurze.


W całym tym zamieszaniu chodzi oczywiście o batalię między Sony, a Microsoftem dotyczącą przejęcia przez Zielonych Activision Blizzard.

#3. Microsoft daje Sony 10 lat na stworzenie sobie gry mogącej konkurować z Call of Duty


Skoro już jesteśmy przy wojence między Microsoftem i Sony, to grzechem byłoby nie wspomnieć o kolejnym jej aspekcie. Tym razem chodzi o wielką kość niezgody, jaką stanowi seria Call of Duty, która miałaby być serią ekskluzywną dla konsoli Xbox i produktów Microsoftu. Sony się temu stanowczo sprzeciwia.

Microsoft wpadł jednak na pomysł, aby dać Sony aż 10 lat na stworzenie sobie produktu, który mógłby konkurować z Call of Duty. Zieloni stwierdzili, że przedłużą okres, w którym Call of Duty nie będzie tytułem ekskluzywnym dla konsoli Xbox i produktów Microsoft do 10 lat.

Microsoft uważa, że okres 10 lat jest wystarczający dla Sony, jako wiodącego wydawcy i platformy konsolowej, aby opracować alternatywy dla CoD.
Okres 10 lat rozciągnie się na kolejną generację konsol. Ponadto praktyczny efekt tego środka zaradczego wykroczy poza okres 10 lat, ponieważ w gry pobrane w ostatnim roku obowiązywania umowy będzie można nadal grać przez cały okres użytkowania tej konsoli (i dłużej, dzięki kompatybilności wstecznej).

#4. Ruszyły darmowe testy beta Diablo IV. Mogą zagrać wszyscy chętni


No i stało się! W końcu ruszył otwarte testy beta gry Diablo IV. Oznacza to więc, że w ten weekend z testów beta mogą skorzystać wszyscy chętni, a nie tylko ci, którzy zakupili wcześniej grę Diablo IV w przedsprzedaży. Wystarczy tylko udać się w odpowiednie miejsce, które zależne jest od używanej przez nas platformy. Dla Sony będzie to PlayStation Store, dla Micorosftu sklep Xbox, a dla użytkowników PC Battle.net.

To wszystko. Grą możecie się cieszyć aż do poniedziałku do godziny 20:00.

#5. Valve oficjalnie potwierdziło Counter Strike 2


Valve oficjalnie potwierdziło drugą odsłonę kultowej strzelanki sieciowej Counter Strike. W związku z tym opublikowano cały szereg materiałów związanych z CS2. Na samym początku wspomniano o tzw. Tick Rate. Chodzi o częstotliwość odświeżania serwera:

Do tej pory serwer sprawdzał stan świata gry w odrębnych odstępach czasowych, czyli tyknięciach zegara serwera. Aktualizacje zajmujące mniej niż jedno takie tyknięcie są sercem Counter-Strike 2 i dzięki tej architekturze serwery znają dokładny moment rozpoczęcia ruchu, wystrzału z broni czy też rzutu granatem.
https://youtu.be/GqhhFl5zgA0
Kolejną kwestią były granaty dymne, które dotychczas w grze Counter Strike potrafiły sporo namieszać. W CS2 granaty dymne mają być takie same dla wszystkich, a konkretnie dym wydostający się z nich ma być widoczny jako taki sam dla każdego gracza niezależnie od miejsca, w jakim się znajduje. Brzmi to może banalnie i powinno być oczywiste, jednak w Counter Strike’u stanowiło całkiem spory problem.

https://youtu.be/_y9MpNcAitQ
Ostatnia kwestia dotyczy map. W CS2 znajdziemy dobrze nam znane mapy z pierwszej części gry w odświeżonej wersji.

https://youtu.be/ExZtISgOxEQ
Wszystkie nowe funkcje zostaną ujawnione podczas oficjalnej premiery tego lata, ale droga do Counter-Strike 2 rozpoczyna się dzisiaj w formie ograniczonych testów dla wybranych graczy. W tym czasie na celowniku znajdzie się pewien podzbiór funkcji, by zidentyfikować i naprawić problemy przed globalnym wydaniem.
Wygląda więc na to, że niektórzy gracze już mieli okazję wypróbować grę.

Kolejną ważną informacją z pewnością jest to, że skiny i przedmioty z CS:GO zostaną zachowane i przerzucone do CS2. Nie miejcie więc obaw o to, że wasza ukochana kosa przepadnie.

A jeszcze jedna rzecz! Niezwykle ważna dla Polaków. Otóż w trailerze Counter Strike 2 pojawił się... Poznań. I to nie są żarty.

Są to konkretnie okolice Poznania. Mapę znajdziecie na zamieszczonym powyżej trailerze Leveling up the world. Jeśli chcecie się spróbować, to możecie sami odszukać wspomniany fragment. Jeśli nie, to zapraszam dalej, gdzie znajdziecie podpowiedź.

Fragment z rzutem mapy okolic poznania widać około 23 sekundy filmu. Widać na nim m.in. miasto Luboń, oraz dwie mniejsze miejscowości Czapury i Komornik.


Co ciekawe mapa przedstawiona w trailerze jest niedokładna, ale to już mniejsza o to. Internautów zastanawia, po co Valve umieścił w zwiastunie akurat fragment mapy okolic Poznania... czy był to czysty przypadek, czy może jakieś nawiązanie do Polski i Polaków. Na chwilę obecną nie znamy odpowiedzi na te pytania.

W tym tygodniu za darmo do zgarnięcia z Epic Games Store dwie gry: Chess Ultra oraz World of Warships — Starter Pack: Ishizuchi.

W poprzednim odcinku: Gracz otworzył swój komputer po sześciu latach. Takiego widoku jednak się nie spodziewał


Oglądany: 29226x | Komentarzy: 36 | Okejek: 125 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

29.05

28.05

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało