Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Dziewczyny, w których można się łatwo zakochać, a które mają tylko jeden problem

68 571  
201   43  
Tu mógłby się pojawić oklepany żarcik, w stylu „tak, one są fajne, ale łączy je to, że nigdy nie będziesz ich miał”, ale to tak oczywiste, że szkoda na to atramentu. Więc przed Tobą 18 pięknych dziewczyn, na widok niektórych może ci nawet mocniej zabić serduszko, a ja zostawiam cię z drugoplanowym zadaniem uważnego przyjrzenia się tym zdjęciom, które wszystkie powstały w ciągu kilku ostatnich dni – znajdź jedną rzecz, która łączy te kobiety. Przyglądaj się jednak uważnie...

#1.

#2.

#3.

#4.

#5.

#6.

#7.

#8.

#9.

#10.

#11.

#12.

#13.

#14.

#15.

#16.

#17.

#18.


Tym co łączy te zdjęcia jest fakt, że przedstawione na nich kobiety nie istnieją, zostały wygenerowane przez nieskomplikowane zdanie zwane promptem, które wysyła się do bota MidJourney na Discordzie, który to bot w ciągu minuty generuje obrazy, które w większości przypadków są nie do odróżnienia od prawdziwych zdjęć, a na pewno nie w pierwszej chwili. Nie trzeba nawet znać sekretnych kodów – znasz angielski, wpisujesz kogo chcesz zobaczyć na zdjęciu, w jakiej kreacji, w stylu jakiego fotografa i ciach, za minutę masz cztery panie. Chwilę potem wpisujesz dokładnie to samo zapytanie i masz kolejne cztery. Za darmo w zasadzie, bez wysiłku... Okropne czasy, przynajmniej dla fotografików. Szczególnie że amerykański sąd zadecydował, że obrazy wygenerowane przez sztuczną inteligencję nie podlegają żadnej ochronie prawa autorskiego.

PS Jeszcze jedna rzecz, która łączy te „zdjęcia” to fakt, że są zrobione w nowej wersji MidJourney, która wyszła lekko ponad tydzień temu. Różnica między poprzednią wersją a obecną, v5, jest kolosalna – pod względem fotorealizmu oraz ilości palców, która kiedyś najczęściej zbliżała się do sześciu, aktualnie rzadko przekracza pięć ;)
14

Oglądany: 68571x | Komentarzy: 43 | Okejek: 201 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

29.05

28.05

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało