Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Kolekcja interesujących zdjęć – Skarb Haralda Sinozębego

33 346  
351   50  
W dzisiejszej „Kolekcji interesujących zdjęć” zebraliśmy, między innymi, mnichów wiszących jak nietoperze, miniaturowy błękitny grzybek oraz pomnik upamiętniający ofiary ataków terrorystycznych o bardzo interesującym kształcie.

#1. Księżyc w pełni nad włoskim miastem Manarola w Cinque Terre.#2. National September 11 Memorial & Museum – pomnik i muzeum w Nowym Jorku, upamiętniające ofiary ataków terrorystycznych z 11 września 2001 roku, w których zginęło 2977 osób, a także zamachu bombowego na World Trade Center z 1993 roku, w którym śmierć poniosło sześć osób.#3. Skarb Wikingów z Hiddensee, prawdopodobnie należący do Haralda Sinozębego w X wieku. Można tu dostrzec młoty Thora i chrześcijańskie krzyże.#4. Baleriny w Paryskiej Operze.#5. Times Square w Nowym Jorku pod nietypowym kątem.#6. Obsydianowe lustro znalezione w Çatalhöyük w środkowej Anatolii, neolitycznej osadzie liczącej 8000 lat.


Najwcześniejsze znane wykonane lustra (mające około 8000 lat) znalezione zostały w neolitycznym miejscu Çatalhöyük w Turcji. Lustra te były wykonane z obsydianu (szkła wulkanicznego) i miały wypukłą powierzchnię oraz wyjątkowo dobrą jakość optyczną.

#7. Cenote Ik-Kil, przetłumaczone z języka Majów, to „miejsce, w którym rodzi się wiatr”. Takich cenotów na Jukatanie jest bardzo dużo. Ten jest jednym z najpiękniejszych.#8. Tak wyglądają naczynia krwionośne w ludzkiej głowie.#9. Mnisi Shaolin podczas szkolenia, sfotografowani w 2004 roku w Zhengzhou w Chinach. Fot. Steve McCurry#10. Meczet Nasir al-Mulk (Różowy Meczet) w irańskim mieście Sziraz.#11. Pierścieniak białoniebieski (Stropharia caerulea).#12. Niesamowicie piękny chalcedon winogronowy z Indonezji.#13. Ziemia z kosmosu: rzeka Missisipi.#14. Porównanie kości triceratopsa (po lewej) i słonia (po prawej) z wielkością człowieka.#15. Ćitor lub Chittaur – radżpucki fort w indyjskim mieście Chittaurgarh w Radżastanie, zbudowany w VIII w. W 1303 roku zdobyty przez sułtana Delhi Alauddina Childżiego, pragnącego zdobyć słynącą z urody księżniczkę Padmini. Padmini wraz z damami dworu popełniła dżohar, rytualne samobójstwo.#16. Hortensja drzewiasta to krzew liściasty znany z pięknych, żywych kwiatów. Należy do rodziny hortensji i rośnie w Japonii, Chinach i Korei.#17. Posiadacz najrzadszej grupy krwi. „Złotą krew” mają tylko 43 osoby na świecie.


Złota krew jest najrzadszą grupą krwi. O jej wyjątkowości świadczy czynnik Rh, który nie jest ani dodatni, ani ujemny – naukowcy nazwali go Rh zero.

#18. To nie Photoshop, ale jabłko Black Diamond.#19. Jeden z okrętów typu Independence prezentuje, czym jest układ trimarana. Widoczne trzy kadłuby, główny centralny i dwa boczne. Fot. U.S. Navy#20. Ziarnko ryżu i najmniejszy komputer na świecie.


W poprzedniej części: gigantyczna ośmiornica pacyficzna

2

Oglądany: 33346x | Komentarzy: 50 | Okejek: 351 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

29.05

28.05

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało