Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Najmocniejsze cytaty – Duda pomylił okienka i odpisał publicznie do konta MON

68 104  
206   145  
W dzisiejszym odcinku:
  • Prof. Zybertowicz za samobójstwo 16-latka wini jego matkę
  • Wałęsa porównał ataki na JPII do tych przeprowadzanych na niego
  • Ziemkiewicz za śmierć Adamowicza wini Owsiaka, WOŚP i PO
  • Duda pomylił okienka i odpisał publicznie do konta MON
  • Dziennikarz zaatakował Meg White z zespołu The White Stripes

#1. Prof. Zybertowicz za samobójstwo 16-latka wini jego matkęChwilę przed wybuchem afery związanej z Janem Pawłem II mieliśmy tragedię związaną z samobójstwem syna posłanki, który padł ofiarą pedofilii. W skrócie: jego dane stały się rozpoznawalne po tym, jak Radio Szczecin opisało to, co przeżył, jednocześnie podkreślając, że jest synem posłanki PO z ich regionu. Dalej łatwo udało się ustalić, o kim mowa. W połowie lutego matka chłopaka poinformowała, że popełnił on samobójstwo. Teraz temat tego, kto ujawnił jego dane, jaki to miało na niego wpływ i jak bardzo do sprawy przyczyniło się TVP Info poruszono w programie „Kawa na ławę” w TVN 24. Jednym z gości był prof. Andrzej Zybertowicz, doradca prezydenta Andrzeja Dudy. Samo ujawnienie danych nazwał „nagannym”, ale dodał:

Związek przyczynowy między tym nieodpowiedzialnym zachowaniem osób, które ujawniły informacje pozwalające na ustalenie matki dzieci a faktem samobójstwa (...) nie musi być tak prosty. W tle jest trauma pedofilii, ale w tle jest także – nie chciałbym tego wątku rozwijać – zachowanie matki chłopca, który zginął.

#2. Wałęsa porównał ataki na JPII do tych przeprowadzanych na niegoJedną z głośniejszych wojenek polsko-polskich jest ta, którą wywołał reportaż TVN 24 pt. „Franciszkańska 3” Marcina Gutowskiego i książka Ekke Overbeeka „Maxima culpa. Jan Paweł II wiedział”. W obu przypadkach tematem jest pedofilia wśród duchownych i wpływy papieża na jej tuszowanie w Kościele. W obronie czci papieża Polaka stanął Antoni Macierewicz, który napisał:

Nie ma lepszego dowodu na nieskazitelność Jana Pawła II, niż to, że media muszą posługiwać się dokumentami komunistycznych służb, by zaatakować jego dobre imię.

Tutaj refleksem wykazał się były prezydent Lech Wałęsa, który zamieścił taki wpis:

Nie ma lepszego dowodu na nieskazitelność Lecha Wałęsy, niż to, że media muszą posługiwać się dokumentami komunistycznych służb, by zaatakować jego dobre imię.

Dalej Wałęsa pozwolił sobie na atak na braci Kaczyńskich, którzy jego zdaniem w zemście za zwolnienie z kancelarii prezydenckiej manipulowali teczkami z IPN, żeby go oczerniać. Kiszczak natomiast po wygranej Wałęsy miał wprost przyznać, że prezydent nie był tajnym agentem.

#3. Ziemkiewicz za śmierć Adamowicza wini Owsiaka, WOŚP i POZakończył się proces Stefana Wilmonta, który podczas koncertu WOŚP w Gdańsku zabił na scenie ówczesnego prezydenta miasta Pawła Adamowicza. Nieprawomocny wyrok to dożywocie. Głos w tej sprawie zabrał między innymi dziennikarz Rafał A. Ziemkiewicz. Jego zdaniem winni są Jurek Owsiak, organizatorzy WOŚP oraz Platforma Obywatelska. We wpisie czytamy:

P. Adamowicz nie żyje, gdyż ani on sam, ani impreza WOŚP nie mieli ochrony. Pierwsze było winą propagandy PO, która dla poniżenia JK wmawiała, że ochrona u polityka to jakieś bizancjum (a Adamowicz jako zdrajca PO też był na widelcu). Drugie było winą niefrasobliwości Owsiaka, który rejestrując imprezę masową jako „zajęcie pasa” „oszczędził” także na obowiązkowym zabezpieczeniu medycznym. W efekcie morderca mógł przez >40 sekund nie niepokojony szlachtować na scenie swą ofiarę, a potem trzeba było czekać na karetkę. Gdyby nie to, PA mógłby przeżyć. Taka jest prawda i w żaden sposób nie da się jej zaprzeczyć, choćby w zakłamywanie sprawy i szczucie na fałszywie obwinionych włączała się nie tylko wdowa i wszystkie lewicowo-liberalne tefałeny, ale i sam diabeł osobiście.

Jedną z osób, które zareagowały na jego słowa był jezuita Krzysztof Mądel, który zamknął temat, pisząc:

Za zabójstwo odpowiada zabójca, nikt inny, gdyby polityk otrzymywał pogróżki, specjaliści uznali je za groźnie, a ochrona nie zrobiła nic, to część winy ponosiliby także inni, ten zabójca o swoich zamiarach mówił jedynie kolegom i nie ujawniał celu, więc gada Pan od rzeczy.

#4. Duda pomylił okienka i odpisał publicznie do konta MONW to aż ciężko uwierzyć, ale wychodzi, że to nie fake. Na oficjalnym profilu Ministerstwa Obrony Narodowej pojawił się wpis, gdzie pochwalono się tym, że Ukraina miała zamówić kolejną partię karabinków GROT:

Wicepremier Mariusz Błaszczak: Mam kolejną dobrą wiadomość. Ukraińcy postanowili zamówić w Fabryce Broni w Radomiu kolejne egzemplarze karabinków Grot.

W odpowiedzi pojawił się wpis z oficjalnego profilu prezydenta Andrzeja Dudy:

Nie, nie było takich ustaleń. Szczerze mówiąc nie wiedziałem o tym, ale też jak widać nie dał mi tego. A mógł dać do ogłoszenia jutro w Radomiu. Życie…

W komentarzach widzimy duże zaskoczenie, jak to w ogóle możliwe, ale jednak koniec końców wydaje się, że to prawda. Wpis zniknął po kilku minutach, jest więcej screenów od osób, którym rzuciło się to w oczy. Zgodnie z informacjami z Kancelarii Prezydenta jutro odwiedzi on Fabrykę Broni „Łucznik” w Radomiu.

#5. Dziennikarz zaatakował Meg White z zespołu The White StripesDziennikarz Lachlan Markay w jednym z artykułów wspomniał, że przebój „Seven Nation Army” skończył w tym roku 20 lat. Przy okazji dodał do tego swoje przemyślenia na temat gry perkusistki duetu The White Stripes. We wpisie na Twitterze nazwał jej grę „okropną”:

Tragedia The White Stripes polega na tym, że byliby wspaniali, gdyby mieli choć trochę przyzwoitego perkusistę. Tak, słyszałem, że to „starannie dopracowane brzmienie”. Przykro mi, ale Meg była okropna, a żadnemu zespołowi nie pomógł gówniany perkusista.

Za te słowa spotkała go ostra krytyka ze strony muzycznego świata. Była żona Jacka White'a napisała, że Jack wielokrotnie powtarzał, że bez Meg nie byłoby The White Stripes i poprosiła, aby Markay „zechciał łaskawie nie wypowiadać swoimi pieprz***mi ustami nazwiska Meg White”. Dziennikarz usunął swój wpis, a w kolejnym przeprosił:

Więc do Meg White: przepraszam. Naprawdę. I generalnie wszystkie kobiety z branży muzycznej, które moim zdaniem są nieproporcjonalnie bardziej narażone na tego rodzaju gó**o, przepraszam, że również się do tego przyczyniłem. Naprawdę postaram się być bardziej rozważny w przyszłości, zarówno na Twitterze, jak i poza nim.

W poprzednim odcinku: Rydzyk twierdzi, że bogaci mają pozaszywane kieszenie i zamknięte portfele, bo nie chcą dawać mu pieniędzy

1

Oglądany: 68104x | Komentarzy: 145 | Okejek: 206 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

28.03

27.03

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało