Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Najbardziej trzymające w napięciu sceny w filmach zdaniem internautów

47 236  
246   64  
Czasem w filmach są takie sceny, które sprawiają, że przed ekranami siedzimy jak na szpilkach i wstrzymujemy oddech. Internauci wskazali kilka takich scen. A oto one.

UWAGA!!!
MOGĄ TRAFIĆ SIĘ MAŁE SPOILERY. NALEŻY SIĘ Z TYM LICZYĆ.

#1. Menu (2022)

Scena, w której Tyler gotuje. Świetnie się patrzyło na to, jak Ralph Fiennes dosłownie równa z ziemią postać graną przez Nicholasa Houlta. Choć z drugiej strony scena ta wywoływała potężny dyskomfort.

#2. Bękarty wojny (2009)

Kiedy Hans Landa jest sam na sam z Shoshanną i mówi „było jeszcze coś, o co chciałem cię zapytać...”.

#3. Mission: Impossible (1996)

Scena napadu w oryginale, kiedy bohater nie mógł nawet pisnąć czy dotknąć czegokolwiek. Kiedy nawet pojedyncza kropla potu mogła wszystko zepsuć...

#4. Pokój (2015)

Kiedy chłopiec próbuje uciec na tylnej kanapie pickupa. Wstrzymałem oddech na dobre trzy minuty.

#5. W pułapce wojny (2008)

Jego całe zadanie polegało na tym, aby rozbroić bombę, zanim ona wybuchnie! Bez przerwy musiałam zatrzymywać film, żeby jakoś radzić sobie z tym napięciem. Kathryn Bigelow zabrała mi pięć lat życia tym filmem.

#6. Park Jurajski (1993)

Scena w kuchni. Miałem wtedy 9 lat i przez większość filmu chowałem się za kanapą, ale ta scena była tak pełna napięcia, że musiałem ją obejrzeć... choćby tylko jednym okiem.

#7. Niemożliwe (2012)

Scena z tsunami. Sama myśl o niej sprawia, że z nerwów zaciskam pięści.

#8. Nieoszlifowane diamenty (2019)

Ostatnie 15 minut. Ten człowiek dawał ciała na każdym kroku przez cały film, więc kiedy była to jego ostatnia szansa na zdobycie pieniędzy, kibicowałeś mu, żeby to się wreszcie skończyło. Zdobył pieniądze i przez dwie sekundy poczułeś ulgę – tylko ta ostatnia scena wszystko zepsuła.

#9. Następstwa (2021)

Scena, gdy chowają się w łazience. Uderzył mnie dźwięk ciężkiego oddechu postaci, płaczu i wymiotów. Całą scenę spędzasz, czekając, aż coś się wydarzy – albo okaże się, że to koniec, albo że strzelec wejdzie do łazienki. Musiałem zatrzymać film i odetchnąć po obejrzeniu tej sceny.

#10. Coś (1982)

Scena z badaniem krwi.

#11. Szczęki (1975)

Scena z USS Indianapolis. To po prostu trzech gości rozmawiających i pijących na łodzi. Ale opowieść Quinta jest tak dobrze zagrana, że dosłownie czujesz się, jakbyś tam był z nimi wszystkimi w tej wodzie i czekał na swoją kolej. Rozwinięcie i budowa napięcia... istny majstersztyk. Bardzo bym chciał, aby scena ta została rzeczywiście sfilmowana i żeby zrobiono to dobrze.

#12. Co kryje prawda (2000)

Scena ze sparaliżowaną Michelle Pfeiffer w wannie, kiedy woda powoli się napełnia, a bohaterka jest o krok od utonięcia.

#13. Operacja Argo (2012)

Scena na końcu, kiedy próbują ze wszystkimi wylecieć z Iranu i dochodzi do wyścigu między postacią Bena Afflecka i pracownikami ambasady a Irańczykami, którzy dowiedzieli się, że część dyplomatów zaginęła. To jedna z najbardziej stresujących scen, jakie kiedykolwiek widziałem w filmie. Pamiętam dokładnie, że przez 10 minut trzymałem się kurczowo krawędzi fotela i wstrzymywałem oddech.

#14. Misery (1990)

Dla mnie to scena, kiedy Paul otworzył zamek i uciekł ze swojego pokoju, gdy Annie nie było. Przeszukuje dom. Znajduje nóż i jakieś dziwne tabletki. Nagle jednak słyszy samochód Annie i zdaje sobie sprawę z tego, że wróciła. Musi więc szybko wczołgać się na wózek i schować w pokoju tak, aby ona się nie zorientowała, że zdołał się wymknąć. Ta scena aż kipi napięciem.

#15. To nie jest kraj dla starych ludzi (2007)

Antony Chigurh i Carla Jean i scena z nimi na samym końcu.

#16. Joker (2019)

Scena w metrze. Patrzenie, jak ta kobieta jest molestowana, podczas gdy ona sama miała nadzieję, że jedyna osoba, która może jej pomóc, ruszy się i to zrobi. A potem my, jako widzowie, już wiemy, co się dalej stanie, gdy cała uwaga przenoszona jest na Artura. To było coś.

#17. Piękny umysł (2001)

Scena, w której wanna napełnia się wodą, a dziecko w niej prawie się topi. Dostaję ataku paniki za każdym razem, kiedy to widzę.

#18. Top Gun: Maverick (2022)

Misja w ostatniej scenie. To zwieńczenie całego filmu, więc zdawałem sobie sprawę z tego, że będzie nerwowo, ale nie zdawałem sobie sprawy z tego, że aż tak. Siedziałem jak na szpilkach cały czas zastanawiając się, czy uda im się wrócić.

#19. Milczenie owiec (1991)

Scena z noktowizorem. Jest przerażająca!
9

Oglądany: 47236x | Komentarzy: 64 | Okejek: 246 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

25.09

24.09

Starsze historie

Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało