Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Niegrzeczne (f)akty historyczne, o których raczej nie dowiesz się w szkole IV

56 109  
388   47  
Po raz kolejny zapraszam na dość wyjątkową lekcję historii.

#1.

Aleksander Wielki miał 361 konkubin (czyli najzwyczajniej w świecie – prostytutek). Codziennie zabawiał się z co najmniej czterema kobietami.

#2.

Katarzyna Wielka miała salon wypełniony specjalnie przez nią zamówionymi meblami. Ale nie były to byle jakie meble. Krzesła z poręczami przedstawiającymi seks oralny, penisy z gigantycznym wytryskiem podtrzymywały blat stolika, meble z rzeźbami penisów, rozłożonych nóg i kobiecych głów ssących męskie członki, na tronie widniała kobieta zjadana przez demona. Niektóre z tych mebelków można zobaczyć w sieci.

#3.

Peruki zostały wynalezione, by zakrywać rany głowy spowodowane przez syfilis.

#4.

Benjamin Franklin był playboyem. Był ambasadorem USA we Francji, a także seksoholikiem i spał z córkami wielu francuskich arystokratów. Uwielbiał również radzić młodszym kolegom, żeby uprawiali seks ze starszymi kobietami.

#5.

W rzymskich burdelach na drzwiach pokojów prostytutek widniały obrazy z ich specjalnościami.

#6.

João VI, król Portugalii, miał osobistego masturbatora.

#7.

Napoleon prosił swoją żonę, Józefinę, aby nie kąpała się przez kilka dni przed jego powrotem do domu. Chłop lubił śmierdzące kobiety.

#8.

Edgar Allan Poe potajemnie poślubił Virginię Clemm, swoją kuzynkę, 22 września 1835 roku. Miała ona wtedy zaledwie 13 lat, choć na dokumentach z certyfikatu małżeńskiego widniał wiek 21 lat. Poe miał wtedy 26 lat.

#9.

Mary Phelps Jacob znana jako Caresse Crosby, czyli kobieta, która opatentowała w 1910 roku pierwszy współczesny biustonosz, miała psa rasy whippet o imieniu Clitoris.

#10.

W starożytnym Egipcie, kiedy umierała piękna kobieta, pozwalano jej zwłokom gnić przez 3 dni na słońcu, zanim wysłano je do balsamisty. Miało to zniechęcić do aktów nekrofilii.

#11.

Najstarszym na świecie dildo jest 20-centymetrowy fallus, który został odkryty w Niemczech. Jego wiek sięga 30 000 lat. Pierwsze dildo były wykonane z materiałów takich jak kamień, smoła i drewno.

#12.

W starożytnej Grecji duże penisy były kojarzone z głupotą, co wyjaśniałoby, dlaczego tak wiele posągów ma małe armatki. Według mitów Priapus, bóg płodności, został przeklęty przez Herę, przez co stał się głupi, bezsilny i brzydki. Jego posągi zawsze przedstawiają go z wielkim penisem, czyli inaczej niż przedstawieni są inni bogowie, którzy mają małe kuśki.

#13.

Król Karol II miał mnóstwo kochanek, w tym aktorkę Nell Gwyn, która była dość bezwzględna, jeśli idzie o eliminację poprzedniej kochanki. Kochanką tą była Moll Davis – jedna z najsłynniejszych kurtyzan króla Karola II, a nawet miała z nim córkę. Nell pojawiła się na scenie nieco później i gdy została kochanką króla, zagrała nieczysto. Moll dostała środek przeczyszczający tuż przed wejściem do komnaty króla. Środek przeczyszczający zadziałał na tyle skutecznie, że niedługo potem król dał Moll dom w Westminsterze, odprawiając ją z dworu. Oblubienicą stała się Nell, z którą miał dwóch synów, dla których stworzył tytuły „hrabiego”.

#14.

Irlandzki autor James Joyce napisał kilka dość pikantnych listów. Kiedy Joyce był we Włoszech, pisał listy do swojej partnerki Nory, w których szczegółowo opisał swoje fantazje seksualne (i nie tylko) i często wspominał o pierdzeniu podczas seksu. Zresztą owe listy możesz przeczytać, klikając tutaj. Z tym że ostrzegam: ich treść jest mocno gorsząca.

#15.

Michał Anioł okazał się XV-wiecznym trollem podczas malowania fresków w Kaplicy Sykstyńskiej. Freski zawierają ukryte przesłania z tradycji żydowskiej, a także symbole kobiecej anatomii, co niektórzy historycy zinterpretowali jako bezpośrednią zniewagę papieża, który zlecił wykonanie dzieła.
5

Oglądany: 56109x | Komentarzy: 47 | Okejek: 388 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

19.04

18.04

Starsze historie

Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało