Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Co działo się na planie „Kac Vegas”, zostaje w Kac Vegas

35 972  
249   14  
Czasami kręcenie sprośnego i nieco skandalicznego filmu jest bardziej ekscytujące niż sam film. Te zakulisowe historie z planu zdjęciowego trylogii Kac Vegas są na to najlepszym dowodem. Oryginał z 2009 roku i jego dwie kontynuacje to w dalszym ciągu jedna z najpopularniejszych serii komediowych wszech czasów...

#1. Reżyser chciał faktycznie razić prądem aktorów


Jedna z najśmieszniejszych scen w pierwszej części Kac Vegas to jak Phil, Stu i Alan zostają aresztowani za kradzież radiowozu. Funkcjonariusz zgadza się zwolnić ich z celi, jeśli wezmą udział w pewnej demonstracji dla grupy dzieci w wieku szkolnym. Bohaterowie zgodzili się, nie zdając sobie sprawy, że chodzi o demonstrację działania paralizatora.
Reżyser Todd Phillips uważał, że reakcje aktorów byłyby bardziej zabawne, gdyby faktycznie zostali porażeni. Pokazał nawet Bradleyowi Cooperowi, Edowi Helmsowi i Zachowi Galifianakisowi filmy, na których ludzie dobrowolnie dawali się razić paralizatorem, mając nadzieję, że przekona ich, że nie będzie to zbyt bolesne.
Gdy prawnicy Warner Bros. usłyszeli pogłoski o tym pomyśle, natychmiast skontaktowali się z Phillipsem i wybili mu ten pomysł z głowy.

#2. Mike Tyson i kokaina na planie filmowym


Mike Tyson gra przejaskrawioną wersję samego siebie w pierwszej części Kac Vegas. W 2010 roku były bokser ujawnił w jednym z wywiadów, że zgodził się wziąć udział w tej produkcji tylko po to, aby mieć środki, by finansować swój kokainowy nałóg.
Przyznał, że podczas produkcji to on był największym utrapieniem i że główni aktorzy „musieli wiedzieć, że po prostu był do dupy”. Pochwalił i podziękował także aktorom, że mimo fatalnych okoliczności wypadł dość dobrze i to głównie była ich zasługa.
Mimo swojego nałogu i dość szczerego wyznania Tyson został poproszony o powrót na plan Kac Vegas w Bangkoku.

#3. Wykasowane sceny z Melem Gibsonem


Mel Gibson miał pierwotnie zagrać ekscentrycznego tatuażystę w filmie Kac Vegas w Bangkoku. Jednak z powodu głośnego skandalu Gibsona związanego z nietolerancją rasową i antysemickimi uwagami, jego osoba nie spodobała się niektórym członkom obsady i ekipy, zwłaszcza Zachowi Galifianakisowi.
Reżyser Todd Phillips skasował epizod Gibsona po wysłuchaniu obaw obsady i ekipy. „Myślałem, że Mel byłby świetny w tym filmie”, powiedział w publicznym oświadczeniu, „ale zdaję sobie sprawę, że tworzenie filmu to wspólny wysiłek, a ta decyzja ostatecznie nie miała pełnego poparcia większości mojej ekipy filmowej”.
Jego zastępcą miał zostać Liam Neeson, ale okazało się, że aktor jest niedostępny, więc finalnie w roli tatuażysty wystąpił Nick Cassavetes.

#4. Małpa paląca papierosy, czyli wielki ból dupy obrońców zwierząt


W Kac Vegas w Bangkoku jest powtarzający się gag, w którym trzej główni bohaterowie wielokrotnie spotykają palącą papierosa kapucynkę. Podczas gdy większość widzów oraz ekipa filmowa uważała ten widok za komiczny, działacze na rzecz zwierząt byli wściekli. Ich wściekłość została podniesiona do potęgi n-tej, gdy reżyser Todd Phillips stwierdził, że małpę nauczono palić prawdziwe papierosy, a ta następnie uzależniła się od nich.
W 2011 roku Phillips sprostował poprzednie stwierdzenie. Stwierdził, że znudziło mu się wielokrotne udzielanie tych samych odpowiedzi podczas wywiadów i po prostu zażartował sobie z pismaków. Zwrócił również uwagę na surowe zasady dotyczące wykorzystywania zwierząt na ekranie – opiekunowie małpy nigdy nie pozwoliliby na coś tak rażąco niestosownego.

#5. Ed Helms kazał sobie usunąć implant


Ed Helms urodził się bez jednego z przednich zębów i jako nastolatek miał wstawiony implant. Na potrzeby filmów charakteryzatorzy przetestowali kilka protez, które miały symulować utratę siekacza przez Stu. Efekt wyglądał dziwnie, nienaturalnie i nieprzekonująco.
Helms zgłosił się na ochotnika, by usunąć implant przez dentystę na czas produkcji. Chociaż zabieg był nieco bolesny, Helms wiedział, że na ekranie będzie wyglądał znacznie bardziej autentycznie. Po zakończeniu produkcji pierwszej części implant powrócił na swoje miejsce.

#6. Ken Jeong sam zaproponował, że jego pierwsza scena będzie „na waleta”


Ken Jeong, który gra ekstrawaganckiego pana Chowa, wpadł podczas produkcji na pomysł, który według niego sprawi, że film „naprawdę odleci w kosmos”. Aktor zadecydował, że chce się rozebrać do rosołu, kiedy będzie wyskakiwał z bagażnika, by zaatakować Phila, granego przez Bradleya Coopera.
W noc poprzedzającą kręcenie sekwencji Jeong przedstawił pomysł Cooperowi, który uznał to za zabawne. Obaj aktorzy przedstawili pomysł Phillipsowi, który zgodził się, pod warunkiem, że zarówno Cooper, jak i Jeong będą czuli się komfortowo podczas kręcenia sceny.

#7. Bill Clinton wpadł z wizytą na plan filmowy


Były prezydent USA Bill Clinton jest wielkim fanem pierwszej części trylogii Kac Vegas. Kiedy Clinton był w Bangkoku, aby wygłosić przemówienie na temat czystej energii, w prasie krążyła plotka, że zagra również epizod w sequelu Kac Vegas w Bangkoku, który był tam kręcony.
Chociaż plotka o epizodzie była fikcyjna, Ed Helms ujawnił w 2011 roku, że Clinton odwiedził plan. Rzekomo 42. prezydent Stanów Zjednoczonych „zatrzymał się na planie, ponieważ faceci z Secret Service powiedzieli: „Hej, fajnie byłoby w drodze z miasta zatrzymać się na tym planie filmowym”.

#8. Zach Galifianakis nosił sztuczny brzuch w trzeciej części Kac Vegas


W okresie pomiędzy Kac Vegas w Bangkoku a Kac Vegas III Zach Galifianakis stracił sporo kilogramów, co kontrastowało ze znanym i lubianym wizerunkiem Alana. Rozbieżność ta została rozwiązana za pomocą protezy brzucha, którą Galifianakis nosił w trzeciej odsłonie.To pozwoliło Galifianakisowi zachować swój wygląd z pierwszych dwóch filmów, jednocześnie ciesząc się utratą wagi w prawdziwym życiu.

#9. Lindsay Lohan odrzuciła rolę Jade


Agent 23-letniej Lindsay Lohan namawiał ją, by zagrała Jade, egzotyczną tancerkę, która odgrywa kluczową rolę w pierwszej części Kac Vegas. Agent reprezentował także reżysera Todda Phillipsa, więc był w stanie mocno lobbować za obsadą Lohan. Phillips ostatecznie się zgodził i formalnie zwrócił się do Lohan z propozycją angażu do produkcji.
Według plotek Lindsay odrzuciła tę rolę, bo jej zdaniem scenariusz „nie ma potencjału”. Phillips zaprzeczył temu, powołując się na wiek aktorki jako decydujący czynnik: „Szczerze mówiąc, wydało nam się, że jest za młoda na to, o czym rozmawialiśmy”.
Ostatecznie rolę tę otrzymała Heather Graham.

#10. Niektórzy aktorzy nie dostali całego skryptu w obawie przed wyciekami do prasy.


Dwie pierwsze pozycje z serii Kac Vegas odniosły wielki komercyjny sukces i publiczność z niecierpliwością czekała na trzecią część trylogii. Kiedy padł pierwszy klaps na planie filmowym, producenci za wszelką ceną chcieli zapobiec przedostawaniu się spoilerów do internetu. Aby to osiągnąć, tylko wybrane osoby otrzymały całość scenariusza do Kac Vegas III. Nawet Heather Graham początkowo nie znalazła w gronie wtajemniczonych.
W 2013 roku udzieliła wywiadu „The Independent”, w którym powiedziała: „Wszyscy byli tak spanikowani, że nawet nie chcieli dać [mi] scenariusza. [...] W końcu otrzymałam swoją kopię, ale kosztowało mnie to dużo wysiłku. Czułam się, jakbym pracowała w CIA”.

5

Oglądany: 35972x | Komentarzy: 14 | Okejek: 249 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

01.04

31.03

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało