Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Wykłady prof. Wiktora Doktora - Odczyt III

21 240  
2   7  
Kliknij i zobacz więcej!Odczyt trzeci – kuzin

Jedną z podstawowych cech odróżniających nie tylko narody, ale czasami nawet regiony jednego państwa, jest isztuka przygotowywania potraw. Jeżeli dana społeczność jest w stanie poszczycić się własną, niepowtarzalną i unikatową, a w dodatku smaczną kuchnią, niewątpliwie stanowi to dla niej powód do dumy i nierzadko owocuje ogromnym rozwojem turystyki. Warto poznawać nowe przepisy, każdy kraj ma w swym jadłospisie potrawy warte spróbowania, a często diametralnie odmienne od tych, które znamy z dzieciństwa. Jak na problem kuchni narodowych zaopatrują się statystyczni mieszkańcy wybranych społeczeństw?

1. Rosja – "Gdyby płacili jak ludzie, to może na jedzenie też by starczało.... Twoje zdrowie, bo mojego szkoda!”


2. Rosja, Moskwa – "McDonald’s – Ja ljublju eto”


3. Francja – "Francuska kuchnia jest zdecydowanie najlepsza, lepsze od niej są tylko francuskie kobiety, ale i to nie zawsze. W dodatku JA jestem najlepszym kucharzem na całym świecie, a nawet we Francji!! Chętnie zaproszę Cię do siebie, lubię być chwalony, ale spróbuj poprosić przy stole o sól, a Twojego ciała nigdy nie odnajdą. U mnie w domu nie ma takiego pojęcia jak niedoprawiona potrawa!”


4. Hiszpania – "Dziś nam się spieszy, są Gran Derbi, więc nie będziemy długo siedzieć. Obiad podamy wcześnie, koło 18 i posiedzimy przy stole góra trzy godzinki. Nie cierpię jeść w biegu, no ale cóż, jutro to sobie odbijemy”


5. Chiny – "Chiba widziałem piesecka. I jeden łu tang smazonego ryzu na tydzień”


6. USA – "Amerykańska kuchnia? – Pycha! Nawet jeżeli chodzi o jedzenie jestem wery pejtrjot. Uwielbiam pizzę, burito, kurczaka w pięciu smakach. Poza tym zawsze chętnie napiję się szklaneczkę jacka danielsa. Od święta lubię lampkę szampana, a z deserów to guma do żucia. Nie wierzę, że robią ją z zużytych kanadyjskich prezerwatyw.”


7. Polska – "Dużo, tanio, Tesco. I zaasmaaaażka!!”


8. Węgry – "Gulasz i duuużo czerwonej papryki. Do tego szklanica tokaju i duuuużo czerwonej papryki. A na deser ten kłamliwy premier i duuuuużo czerwonej papryki”


9. Kolumbia – „ W sumie nieważne co się je, byle można było do tego dodać dużo świeżutkiej mąki pierwszego gatunku. Nie chce pan może kupić parę ton? Jedyne 3 tysiące baksów za kilo.


10. Wielka Brytania – "Kuchnia? Prosto korytarzem i na końcu w lewo.”


Na poprzednich wykładach...

Oglądany: 21240x | Komentarzy: 7 | Okejek: 2 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

23.02

22.02

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało